Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka Łańcuchowa czy Tarczowa ?? Jaką wybrać do 400 zł. (np. Bosch AKE 40s)

26 Lis 2014 10:45 2268 4
  • Poziom 18  
    Witam, zamierzam zakupić sprzęt do cięcia drewna na zimę.
    Są to 80% palety reszta to dębowe drzewo kominkowe o przekroju 20-35 cm, z którym w sumie rozprawiam się głównie siekierką fiskarsa gdyż długość w 90% nie przekracza wsadu piecyka.
    Używałem kiedyś słabej pilarki tarczowej Black and Decker, którą doprowadziłem do zgonu, miała 5 lat cięła głownie palety i okazjonalnie jakąś półkę do domu. Od tego czasu pożyczałem z firmy wyrzynarkę Hilti, która dawała radę i czasami od znajomego piłę tarczową mam jeszcze pod ręką piłę szablastą dextera, ale ta to porażka, nadaje się okazjonalnie do prosty prac ogrodowych.

Dzisiaj chciałbym już zakupić nową piłę łańcuchową lub tarczową.

Jestem praktycznie już prawie zdecydowany i myślę o pilarce łańcuchowej marki Bosch model AKE 40s >>link<<.

Mogę ją kupić za 380 zł. Sprzęt miałby posłużyć na góra 3 lata. Cięcie wykonuje głównie na zimę okres listopad - luty, pracowała by z dwa razy na miesiąc po 8 godzin i to cała zabawa.

Niektóre palety są dosyć duże i ciężkie tnę sam więc piła krajzego odpada zaś pilarka tarczowa może i była by wygodna, ale jednak wydaje mi się, że łańcuchowa będzie dla mnie wygodniejsza. Odpada również spalinówka, do lasu nie chodzę, a czasami zdarzy mi się ciąć np w pomieszczeniu zamkniętym.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 29  
    Też tak myślę, ,że pilarka łańcuchowa to będzie lepszy wybór, jest poręczniejsza niż tarczowa, trzeba uważać na zszywki, gwoździe ,żeby nie za tępić zniszczyć łańcucha .
    Cytat:
    Używałem kiedyś słabej pilarki tarczowej Black and Decker

To i tak sobie dawała nieźle radę z dębowym drewnem.
    Ja tam bym się nie zastanawiał brałbym piłę łańcuchową.
    Pozdrawiam. :D
  • Poziom 18  
    Paleta zbita jest głównie w 9 punktach, które omijam, a zarazem które wchodzą spokojnie do pieca ;) a starą pilarką Black&D. drzewa dębowego nie ciąłem tutaj jak pisałem siekierka czasami gdy przyjechało coś co było za długie trzeba było na pół przeciąć szablastą :/ tyle, że to były góra 4-6 pieńków na 3 lata ;)

Zastanawiałem się tylko czy model Boscha, który podałem jest komuś znany i dobry.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 18  
    Wybrałem Mcculloch'a, który podobno pochodzi ze stajni Husqvarny ;) ma 2200 W, jak złoże i zacznę działać to wystawię opinie ;)

Link do Leroy Merlin
  • Poziom 18  
    Wszystko ładnie pięknie, nie żałuje zakupu, piła wchodzi w palety jak w masło ;) Jestem z zakupu jak najbardziej zadowolony:)

Zastanawiam się tylko jaka jest norma brania oleju przez piły elektryczne.
    Na 15 paletach i około 10 deskach wiórowych jak i jednym pieńku dębowym zeszło prawie 1L oleju.