Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV PANASONIC - podłączenie do kompa/sieci domowej przez HDMI?

catan 02 Gru 2014 09:50 1119 5
  • #1 02 Gru 2014 09:50
    catan
    Poziom 2  

Witam!

ZAŁOŻENIA:
    Chcę uzyskać następującą użyteczność:
    Odtwarzanie filmów/zdjęć/muzyki/youtube na TV -> głównie chodzi o bajki dla dzieciaków oraz youtube na imprezach;)

WARUNKI BRZEGOWE:
    TV: PANASONIC bez obsługi wifi i bez USB. Mam wyjścia HDMI.
    Nie mogę ciągnąć jakichkolwiek kabli od kompa do pokoju gdzie jest TV.
    Urządzenie wyjściowe: PC, router klasyczny wifi od kablówki UPC

POMYSŁY:
    1. ciągnięcie 10 m kabla HDMI PC-TV: odpada, nie będę rył płytek
    2. pomysł ze stacją dokującą do tableta lub ifona ciągnących dane z udostępnionej biblioteki z PC: niestety używana komóra nie ma wyjścia pozwalającego na podłączenie do TV przez HDMI.
    3. playstation3 z modułem wifi: cóż, dodatkowo miałbym odtwarzacz blueray

i teraz rozważana przeze mnie opcja:
    znalazłem na portalu zakupowym ;) urządzonko typu miracast
    (Measy_MiraCast_Dongle_A2K). Jest tego dużo, podłączane przez HDMI.

i teraz pytanie: czy mogę za pomocą przykładowego gadżeciku puścić z kompa film bezpośrednio na TV przez wifi? Jak to ogarnąć? Zatwierdzam upierdliwość siedzenia przy kompie żeby puścić obraz na TV.

1 5
  • Pomocny post
    #2 02 Gru 2014 10:28
    sailor1989
    Poziom 12  

Nie bardzo rozumeim na początku napisałeś że Twój TV nie obsługuje wifi a na końcu że tak chcesz wysyłać obrac, coś tu nie pasuje.
    Jeżeli chodzi o miracast to jest to sdandard za pomocą którego możesz wysyłać obraz i dźwięk pod warunkiem że drugie użądzenie również ten standard obsługuje.
    Moja podpowiedź na najprostrze rozwiązanie problemu to kup 1m - 1,5m kabla HDMI (za 10 m zapłacisz więcej jak za skucie kupienie i położenie nowych płytek przez zespół fachowców) na YT stwórz włsne playlisty, laptop/tablet etc. w pobliżu telewizora i można bawić dzieci i dorosłych :)

0
  • #3 02 Gru 2014 10:51
    catan
    Poziom 2  

no tak, potwierdzam! Właśnie za pomocą wymienionego gadżeciku który "oswoi" mi wifi przez HDMI.

Dodano po 5 [minuty]:

hmm doceniam Twoje rozwiązanie: faktycznie najłatwiejsze tyle, że:
    1. koszt kabla HDMI: zerowy bo mam 7 m a potrzebuję ok 4-5
    2. koszt kucia płytek do zniesienia, ale upierdliwość wysoka (rozbieranie mebli w kuchni i salonie...), a przy dwóch małych dzieciach musiałbym czekać na sezon letni żeby je na minimum weekend sprzedać do teściów. Ale zastanowię się nad tym:))
    3. laptop/tablet no chciałem ograniczyć koszty, żeby nie kupować nowych sprzętów. Jak już nie będzie wyjścia to looknę na jakiś tani tablet który to pociągnie...

Dodano po 9 [minuty]:

sailor1989 napisał:

Jeżeli chodzi o miracast to jest to sdandard za pomocą którego możesz wysyłać obraz i dźwięk pod warunkiem że drugie użądzenie również ten standard obsługuje.

no właśnie, a czy czegoś potrzebuję, żeby wykorzystać coś takiego w połączeniu: zwykły PC+router ---> gadżet z Miracast wetknięty w HDMI TV

0
  • #4 02 Gru 2014 10:57
    grubs
    Poziom 32  

sailor1989 napisał:
    (za 10 m zapłacisz więcej jak za skucie kupienie i położenie nowych płytek przez zespół fachowców) na YT stwórz włsne playlisty, laptop/tablet etc. w pobliżu telewizora i można bawić dzieci i dorosłych :)

Kolego pleciesz bzdury.
    Sam mam takie rozwiązanie, komputer w innym pokoju niż TV połączone kablem HDMI 10 m za który na alledrogo zapłaciłem 30 zł z przesyłką. Obraz działa bez zarzutu testowane na rozdzielczości 1080p w 3D. Czasem przytnie ze względu na ograniczenia karty graficznej.

Do autora: Nie masz kolego możliwości puszczenia w listwach przypodłogowych tego kabla? Czy nawet w korytku zamiast kuć płytki?

0
  • #5 02 Gru 2014 11:04
    catan
    Poziom 2  

ehh no niestety, żeby puścić w miarę składnie to muszę "okrążyć" kuchnię, no dramat. Najlepiej byłoby mi puścić to jakoś-bezprzewodowo:)

0
  • #6 02 Gru 2014 12:43
    grubs
    Poziom 32  

W takim razie możesz wypróbować to urządzenie tylko jak już było napisane wcześniej komputer też musiałby obsługiwać miracast.
    Kupując takie urządzenie dogadał bym się na twoim miejscu o możliwość zwrotu gdyby nie zadziałało bo różnie bywa z wszelkiej maści adapterami przeznaczonymi do TV.

0