Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zebra ZT410 - Czarne prostokąty

KoGut 02 Dec 2014 15:41 1281 3
 • #1
  KoGut
  Level 12  
  Zebra ZT410 - Czarne prostokąty


  Drukarka zebra, dość świeża maszyna trafiła do nas na serwis. Drukuje bardzo ładnie poza środkową częścią etykiety. Jeżeli (mniej-więcej ) na ośi środkowej etykiety występuje jakiś tekst lub grafika element ten jest drukowany jakby z "duchem". Dzieje się to mniej-więcej na szerokości 6mm i jeśli coś jest 3mm w lewo lub 3mm w prawo od tej osi to jest to rozszerzane (pojawia się "duch") i rozciąga to do osi środkowej (w lewo lub w prawo, do osi.)

  Firmware wymieniony (był najnowszy i jest wgrany ten sam, fora przeszukane, ustawienia fabryczne wgrane, reset zrobiony). Co jeszcze może być? Głowica ma zwarcie? Dla mnie to wygląda na sprawę programową.
 • #2
  rudachary
  Level 17  
  Witam.

  Nie wiem czy jeszcze w czymś pomogę ale mi to wygląda na uszkodzony napęd , może pasek napędu ma zerwane kilka zębów lub jest zbyt luźny i w momencie druku maszyna stoi i z tego powodu takie duszki się robią. Ewentualnie może blokować wałek docisku do głowicy z powodu zabrudzenia lub uszkodzenia

  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #3
  mawe
  Level 17  
  Stawiał bym na usterkę głowicy. Ale dla pewności można jeszcze wydrukować test głowicy.
 • #4
  KoGut
  Level 12  
  Klient zabrał - miał wysłać gwarancyjnie za granicę. Wczoraj wróciła jednak do nas i wymiana głowicy uzdrowiła drukarkę.