Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung D3 2TB - Dysk ma problem z uruchomieniem.

gavron04 05 Gru 2014 09:02 1059 8
  • #1 05 Gru 2014 09:02
    gavron04
    Poziom 21  

Witam. W końcu mam swojego laptopa (inny mój temat) i zabrałem się za zrzucanie danych. Około 2 w nocy podpiąłem dysk pod USB 3.0, szło bardzo ładnie 30-50 czasem 80mb/s. Zostawiłem laptopa na noc włączonego, w panelu sterowania zmieniłem jedynie jeśli laptop jest pod zasilaczem, żeby się nie wyłączał nigdy. Rano około 7 się budzę, słyszę dziwne dźwięki , podchodzę do laptopa a tam przy zrzucaniu plików zamiast normalnej nazwy pliku/folderu to "death3" i stoi, dysk wydaje dziwny dźwięk jakby co 2-3s startował. Odłączyłem dysk, podpinam jeszcze raz słychać jak startuje, po chwili dziwny dźwięk , słychać jak dysk się wyłącza a na obudowie mi migają non stop 4 diody. Do zrzucenia miałem dużo ważnych danych, na dysku były też pliki po formacie z innego laptopa i teraz w ogóle nie mogę tego zrzucić?

Dysk mam od maks 4 miesięcy, GW jest na 3 lata do Seagate.

Jest jakaś opcja, żeby ten dysk odratować? Sprawdzę jeszcze pod Parted Magic.

Pozdrawiam

0 8
  • #2 05 Gru 2014 09:07
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wklej odczyt jego SMART.

Jeśli masz dane jeszcze na komputerze na najrozsądniej będzie skorzystać z gwarancji.

0
  • #3 05 Gru 2014 09:09
    kokapetyl
    Poziom 43  

Aby coś bliższego powiedzieć potrzeba zapoznać się ze SMARTEM tego dysku, prosimy o umieszczenie go na forum.

0
  • #4 05 Gru 2014 09:39
    gavron04
    Poziom 21  

Panowie. Jak mam wkleić skoro mi dysk rozłącza po 2s?

Musiałbym rozebrać ten dysk i podpiąć pod przejściówkę.

Dodano po 25 [minuty]:

W parted magic nie wykrywa tego dysku

Filmik :

Link

Miałem identyczne problemy z dyskiem 160GB seagate 2,5" pod kieszenią usb, tylko tam pomagało albo podpięcie do innego laptopa (też po podpięciu do laptopa były dźwięki takie jak mam tutaj w samsungu), albo odpięcie od adaptera i podpięcie spowrotem..

0
  • #5 05 Gru 2014 17:28
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Głowice nie kalibrują. Jedynie można próbować podpiąć bezpośrednio pod kontroler.
    Niestety tak traci się gwarancje. Mało tego to że się podepnie nie oznacza że da się coś zobaczyć bo dysk może być szyfrowany ale da się sprawdzić BAD sektory fizyczne i logiczne i wtedy decydować co dalej.

0
  • #6 05 Gru 2014 18:10
    gavron04
    Poziom 21  

Jak wygląda procedura GW w Seagate?

0
  • Pomocny post
    #7 05 Gru 2014 18:35
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wpisuje się dane na stronie, wysyła dysk (najbliżej do Warszawy) i czeka na zwrot sprawnego.

0
  • #8 05 Gru 2014 18:43
    gavron04
    Poziom 21  

Na stronie Seagate nie widziałem, żeby w PL był jakiś serwis czy coś, muszę przejrzeć.

0