Witam, wczoraj zacząłem bawić się w C#, postanowiłem napisać na start prosty kalkulatorek, niestety problem pojawił się gdy chciałem rozszerzyć klikanie o obsługę klawiszy. Ogólnie moje przygody z programowaniem nie były zbyt bajkowe, kończyłem równie szybko jak zaczynałem.
Ale do rzeczy, mam klasę kalkulator oraz klasę przycisku z obsługą klawiszy. Lecz nie potrafię w obsłudze klawiszy wywołać funkcji z klasy kalkulator, czytam i czytam i zero pomysłu.
Kod w bardzo dużym uproszczeniu wygląda tak:
Zrobiłem to dla wersji ze statyczną metodą/zmiennymi klasy calc co podziałało, lecz wciąż nie byłem w stanie zmienić w tym miejscu zawartości textboxa, przez co mimo tego, iż realna wartość do wyświetlenia się zmieniała to nie mogłem jej aktualizować w tym miejscu. Kończą mi się pomysły i cierpliwość.
Ostatecznie chcę w tamtym miejscu wywołać albo odpowiednik przyciśnięcia klawisza albo funkcję calc.DopiszLiczbę(int) oraz zmianę tekstu w richtextbox.
Ale do rzeczy, mam klasę kalkulator oraz klasę przycisku z obsługą klawiszy. Lecz nie potrafię w obsłudze klawiszy wywołać funkcji z klasy kalkulator, czytam i czytam i zero pomysłu.
Kod w bardzo dużym uproszczeniu wygląda tak:
Kod: C#
Cytat:Error 1 Cannot access a non-static member of outer type 'SiKlawy.Form1' via nested type 'SiKlawy.Form1.CustomButton' C:\Users\Pp\Desktop\SiKlawy\SiKlawy\Form1.cs 324 29 SiKlawy
Zrobiłem to dla wersji ze statyczną metodą/zmiennymi klasy calc co podziałało, lecz wciąż nie byłem w stanie zmienić w tym miejscu zawartości textboxa, przez co mimo tego, iż realna wartość do wyświetlenia się zmieniała to nie mogłem jej aktualizować w tym miejscu. Kończą mi się pomysły i cierpliwość.
Ostatecznie chcę w tamtym miejscu wywołać albo odpowiednik przyciśnięcia klawisza albo funkcję calc.DopiszLiczbę(int) oraz zmianę tekstu w richtextbox.