Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kończenie sesji pulpitu zdalnego windows server 2012

ewenement22 08 Dec 2014 09:36 6504 9
    ewenement22
    Level 21  
    Witam ustawiłem użytkownikom żeby po zalogowaniu od razu uruchamiał im się program który ich interesuje po zalogowaniu przez zdalny pulpit lecz gdy zamknę ten program zostaje czarne pole i nic nie mogę zrobić... czyli np. wylogować się. Gdy zamknę sesję i połączę ponownie znów jeszcze czarny ekran i program już się nie uruchamia. Mimo, że ustawiłem żęby sesja po 1 minucie się zakańczała nie kończy się. Co robić? Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?

Następny problem - muszę dodać użytkownika do administratorów domeny, żeby móc nim się zdalnie logować. Nie wystarczy, że dodam go na serwerze terminalowym do grup "Remote Management Users", "Remote Desktop Users". Na kontrolerze domeny nie widzę, żadnej grupy która miałaby coś w nazwie remote lub coś podobnego. Mam angielskojęzyczny MS server 2012 Kończenie sesji pulpitu zdalnego windows server 2012 Kończenie sesji pulpitu zdalnego windows server 2012
    cosmoo

Level 12  
    Aby zalogować się poprzez RDP wystarczy aby użytkownik należał do grupy "Remote Desktop Users" na danym serwerze. Aby zalogować się na DC użytkownik musi należeć do grupy "Domain Administrators". Na DC nie ma grup lokalnych jak na innych serwerach w domenie, są tylko domenowe.
    ewenement22
    Level 21  
    Więc mówię, że mimo, że dodam użytkownika do grupy "Remote Desktop Users" na serwerze terminalowym (bo na kontrolerze domeny nie ma nawet takiej grupy) to i tak nie mogę logować się zdalnie na niego. Widać, że autoryzacja przechodzi ale zaraz po tym wyłącza się zdalny pulpit.
    cosmoo

Level 12  
    Czy ten problem występuje, jeżeli na koncie użytkownika nie jest ustawione automatyczne uruchamianie tego programu?
    ewenement22
    Level 21  
    Tak, ten problem jest nawet bez ustawienia domyślnie uruchamianego programu
    cosmoo

Level 12  
    Sprawdź na serwerze w dzienniku zdarzeń w zabezpieczeniach czy nie ma jakiegoś wpisu o odmowie dostępu.
    Dodatkowo uruchom sobie przystawkę session manager czy jakoś tak, gdzie widać wszystkie sesje i zobacz co się dzieje podczas logowania.
    ewenement22
    Level 21  
    Na którym serwerze mam patrzeć w event viewera? Terminalowym czy głównym (kontrolerze domeny)?
    cosmoo

Level 12  
    Jeżeli logowanie dotych konta domenowego, to możesz patrzeć na kontrolerze.
    Ale na początek sprawdź w Terminal Services Manager. Najlepiej, jakbyś uruchomił go sobie na serwerze, do którego użytkownicy logują się za pomocą RDP i spróbował zalogować się z innego komputera.
    ewenement22
    Level 21  
    Ani na terminalowym ani na kontrolerze domeny nie mam czegoś takiego jak Terminal Services Manager lub nie wiem jak to znaleźć. Po co z innego komputera? Przecież podgląd na serwer terminalowy mogę zrobić przez ip lokalne a próbować połączyć się na użytkownika który nie jest adminem domeny łączyć się przez zewnętrzne ip. Dobrze myślę? Na ruterze port dla zdalnego pulpitu mam przekierowany właśnie na ten serwer (terminalowy)
    cosmoo

Level 12  
    Ok, Terminal Services Manager to nazywało się w 2k3 a w 2k8 jest Remote Desktop Services Manager ;)
    Patrz obrazek poniżej.

Kończenie sesji pulpitu zdalnego windows server 2012

Uruchom na serwerze, żeby mieć podgląd online i spróbuj zalogować się przez RDP z innego komputera.