Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowa satelita ( hotbird , eurobird )

wizard111 09 Maj 2005 10:31 24250 12
  • #1 09 Maj 2005 10:31
    wizard111
    Poziom 12  

Witam
    mam pytanie na jakim z satelit moge znalezc polsat znowu ? Poniewaz swoj dekoder FUBA mam ustawiony na HOTBIRD i EUROBIRD , w ostatnim tygodniu zniknely mi kanaly polsatku , a nie mam dekoderu polsatu...
    Czy wie ktos moze na jakiej satelicie jest polsat dostepny, razem z TVN ( poniewaz TVN tez zniknal ale juz dawno temu... )

Moze ktos ma jakis pomysl. Bo dekoder to troche ciezka bedac za granica...

Pozdrawiam serdecznie

0 12
  • Pomocny post
    #2 09 Maj 2005 11:12
    cursor
    Poziom 30  

TVN jest już od dawna kodowany. Polsat zmienił transponder na 11158V sr: 27500m/s

0
  • #3 09 Maj 2005 12:33
    wizard111
    Poziom 12  

Witam

no moja ciocia nie ma dekodera i jej TVN odbiera tylko ze nie na cyfrowym lecz analogowym (zwyklej satelicie ) jest jakas roznica?

a polast jesli zmienil to jak moge zrobic aby go znow miec? na nowo kanaly przeszukac na tej samej satelicice ( hotbird i eurobird ??? )

pozdrawiam i dziekuje za informacje....

0
  • Pomocny post
    #4 09 Maj 2005 12:50
    ora
    Poziom 12  

ja też o to pytam tak mi poradzono

Code:
     http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic294522.html

0
  • Pomocny post
    #5 09 Maj 2005 13:25
    cursor
    Poziom 30  

Nie wiem jak wygląda w twoim tunerze menu. Ale powinieneś poszukać opcję "ręczne wyszukiwanie"(ferguson) lub "przeszukaj transponder"(comsat) lub podobnej opcji. Samo przeszukanie całego satelity nic nie da. Musisz dodać ten transponder do listy
    Parametry polsatu:
    Częstotliwość: 11158
    Polaryzacja: V(pionowa)
    Sr(Prędk. Transmisji) 27500
    Jak przeszukasz ten transponder i nie znajdziesz nic to wyłącz opcję "tylko niekodowane"(Fergusony mają taką opcję) lub "tylko fta"(comsat)

1
  • Pomocny post
    #6 09 Maj 2005 16:46
    -MŁYNEK-
    Poziom 24  

wizard111 napisał:
    Witam

no moja ciocia nie ma dekodera i jej TVN odbiera tylko ze nie na cyfrowym lecz analogowym (zwyklej satelicie ) jest jakas roznica?

Tak i to duża sygnału analogowego nie przetworzy Ci tuner cyfrowy i na odwrót analogówka nie da rady z cyfrowym sygnałem :)

0
  • #7 09 Maj 2005 17:47
    wizard111
    Poziom 12  

Witam

Szukalem i mam czarny obraz...
    Gdy ustawiam na 11158 to nie ma zasiegu na antenie , tzn nie jest zolty jak zawsze ta skala do wskazywania jaka jakosc itd tylko czerwona ijest slaba....

co zrobic dalej ? bo bieda w TV ... :(

0
  • Pomocny post
    #8 09 Maj 2005 18:06
    samja
    Poziom 19  

Witam.
    A resztę parametrów jak ci podał cursor masz dobrze wpisanych, czy masz pewność że wyszukujesz z Hotbirda? I nie zapomnij wyłączyć opcji tylko niekodowane bo tunery odczytują polsaty jako kodowane.
    Pozdrawiam.

0
  • #9 09 Maj 2005 18:09
    wizard111
    Poziom 12  

On mi sam znajduje, nie mam funkcji wylaczajacej kodowane lub nie...
    tak hot bird, wszystkie inne znajduje MHZ na hotbird ale jesli wpisze ta, to nie.....

1
  • Pomocny post
    #10 09 Maj 2005 18:38
    cursor
    Poziom 30  

Może masz jakiegoś linka do opisu twojego tunera. Musisz mieć w nim jakąś opcję do manualnego przeszukania transpondera. Wszystkie tunery cyfrowe mają taką funkcję. Poszukaj w instrukcji obsługi.

0
  • #12 09 Maj 2005 18:56
    wizard111
    Poziom 12  

Juz wszystko zrobilem dziekuje wszystkim za pomoc.....
    no chyba ze jeszcze ktos wie moze jak TVn wrzucic lub inne np tvp1 ?

pozdrawiam oraz serdecznie dziekuje :D

0
  • Pomocny post
    #13 09 Maj 2005 18:58
    samja
    Poziom 19  

Witam ponownie.
    Polaryzację zmień : PIONOWA nie POZIOMA. Wszystkie parametry muszą być prawidłowe, dlatego pytałem czy masz dokładnie tak jak podał cursor.
    Pozdrawiam.

0