Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowa satelita ( hotbird , eurobird )

09 May 2005 10:31 25336 12
  • Level 12  
    Witam
    mam pytanie na jakim z satelit moge znalezc polsat znowu ? Poniewaz swoj dekoder FUBA mam ustawiony na HOTBIRD i EUROBIRD , w ostatnim tygodniu zniknely mi kanaly polsatku , a nie mam dekoderu polsatu...
    Czy wie ktos moze na jakiej satelicie jest polsat dostepny, razem z TVN ( poniewaz TVN tez zniknal ale juz dawno temu... )

Moze ktos ma jakis pomysl. Bo dekoder to troche ciezka bedac za granica...

Pozdrawiam serdecznie
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 30  
    TVN jest już od dawna kodowany. Polsat zmienił transponder na 11158V sr: 27500m/s
  • Level 12  
    Witam

no moja ciocia nie ma dekodera i jej TVN odbiera tylko ze nie na cyfrowym lecz analogowym (zwyklej satelicie ) jest jakas roznica?

a polast jesli zmienil to jak moge zrobic aby go znow miec? na nowo kanaly przeszukac na tej samej satelicice ( hotbird i eurobird ??? )

pozdrawiam i dziekuje za informacje....
  • Helpful post
    Level 13  
    ja też o to pytam tak mi poradzono
    Code:
     http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic294522.html
  • Helpful post
    Level 30  
    Nie wiem jak wygląda w twoim tunerze menu. Ale powinieneś poszukać opcję "ręczne wyszukiwanie"(ferguson) lub "przeszukaj transponder"(comsat) lub podobnej opcji. Samo przeszukanie całego satelity nic nie da. Musisz dodać ten transponder do listy
    Parametry polsatu:
    Częstotliwość: 11158
    Polaryzacja: V(pionowa)
    Sr(Prędk. Transmisji) 27500
    Jak przeszukasz ten transponder i nie znajdziesz nic to wyłącz opcję "tylko niekodowane"(Fergusony mają taką opcję) lub "tylko fta"(comsat)
  • Helpful post
    Level 24  
    wizard111 wrote:
    Witam

no moja ciocia nie ma dekodera i jej TVN odbiera tylko ze nie na cyfrowym lecz analogowym (zwyklej satelicie ) jest jakas roznica?

Tak i to duża sygnału analogowego nie przetworzy Ci tuner cyfrowy i na odwrót analogówka nie da rady z cyfrowym sygnałem :)
  • Level 12  
    Witam

Szukalem i mam czarny obraz...
    Gdy ustawiam na 11158 to nie ma zasiegu na antenie , tzn nie jest zolty jak zawsze ta skala do wskazywania jaka jakosc itd tylko czerwona ijest slaba....

co zrobic dalej ? bo bieda w TV ... :(
  • Helpful post
    Level 19  
    Witam.
    A resztę parametrów jak ci podał cursor masz dobrze wpisanych, czy masz pewność że wyszukujesz z Hotbirda? I nie zapomnij wyłączyć opcji tylko niekodowane bo tunery odczytują polsaty jako kodowane.
    Pozdrawiam.
  • Level 12  
    On mi sam znajduje, nie mam funkcji wylaczajacej kodowane lub nie...
    tak hot bird, wszystkie inne znajduje MHZ na hotbird ale jesli wpisze ta, to nie.....
  • Helpful post
    Level 30  
    Może masz jakiegoś linka do opisu twojego tunera. Musisz mieć w nim jakąś opcję do manualnego przeszukania transpondera. Wszystkie tunery cyfrowe mają taką funkcję. Poszukaj w instrukcji obsługi.
  • Level 12  
    Juz wszystko zrobilem dziekuje wszystkim za pomoc.....
    no chyba ze jeszcze ktos wie moze jak TVn wrzucic lub inne np tvp1 ?

pozdrawiam oraz serdecznie dziekuje :D
  • Helpful post
    Level 19  
    Witam ponownie.
    Polaryzację zmień : PIONOWA nie POZIOMA. Wszystkie parametry muszą być prawidłowe, dlatego pytałem czy masz dokładnie tak jak podał cursor.
    Pozdrawiam.