Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grande Punto 1,4 8v - Blokada rorzadu, schemat

21 Gru 2014 00:11 7545 7
  • Poziom 9  
    Potrzebuje schemat montażu blokady rozrządu do Grande Punto 1.4 8V 77KM
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Witam.
    Widziałem, że już pytałeś w tym temacie, lecz ten rysunek, który dostałeś, faktycznie może być pomocny dla kogoś kto zna ten temat praktycznie na pamięć.
    Gdyby pisać (mówić) tylko o blokadach (gdzie i jak stosować), to wyszedłby z tego tylko chaos - dlatego:
    W zał. dokładna instrukcja wymiany (ustawienia) rozrządu w Fiacie Grande Punto 1.4 8V - rysunki i opis po polsku (9 stron w .pdf).
    (Tam m/i opis blokad (jakie, jak i gdzie stosować).
  • Poziom 9  
    Dziekuje za pomoc
  • Poziom 1  
    Witam! Mam pytanie odnośnie blokowania i wymiany rozrządu. Mianowicie w instrukcji tej jest opisane że trzeba odkręcić śrubę mocującą koła wałka rozrządu czyli tego wariatora zmiennych faz,a później znów się je dokręca. moje pytanie brzmi dlaczego i po co się to robi? Czy ktoś już to robił i może mi to wytłumaczyć? Czemu ma służyć ta procedura? Jestem bardzo ciekawy?
  • Poziom 1  
    Witam
    Właśnie jestem po wymianie rozrządu w moim Grande Punto i w kwestii blokad, jeśli nie odkręcasz górnego koła to są ci one nie potrzebne, wystarczy zaznaczyć na starym pasku klinowym i na kołach miejsca które maja się ze sobą zgrywać (ja używam korektora w płynie), później przenieść znaki na nowy pasek i założyć go w miejsce starego. Wniosek da się bez blokad.
    Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Witam mam ten sam problem lecz u mnie po wymianie rozrządu GP chodził godzinę na wolnych obrotach zgasł i wszystko szlak trafił raz chodził dobrze raz nie chciał odpalać rozrząd ustawiony dobrze podczas kręcenia rozrusznikiem obrotomierz reaguje gdy (po męczarniach) odpali obrotomierz nie działa auto kręci na wysokie obroty widnieje błąd 0335 po jego wykasowaniu obrotomierz zaczyna działać lecz 3500tyś/obr to max jutro podmienię czujnik położenia wału ale jak to nie pomorze to co?dodam jeszcze że po odpięciu czujnika położenia wału komputer nie wychwytuje błędu
  • Poziom 1  
    To nie czujnik tylko zmieniła ci się faza