Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezpiecznik do multimetru Brymen

22 Gru 2014 19:23 1200 3
  • Poziom 37  
    Witam.
    Szla....k mnie trafił padł mi bezpiecznik w multimetrze i tu zaczyna się zabawa.
    Święta, bezpiecznik nietypowy porcelanka SIBA.
    Blisko do TME ale jednego nie sprzedadzą tylko wysyłkowo.
    Problem mam w tym że Jest to bezpiecznik FF 400mA ( 7017240 ) zaś zabezpiecza obwód pomiarowy do 600mA w instrukcji mam:
    uA & mA: 630mA/500V AC 50kA lub lepiej, bezpiecznik krótko zwłoczny

I teraz pytanie jaki kurna kupić taki jaki był czy wedle instrukcji. Zgłupiałem totalnie.
    Pomijam agresywny nastrój.
    Znacie jakiś alternatywny sklep wysyłkowy.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 35  
    Może Wekton będzie bardziej pomocny.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 37  
    No dzięki. Kurna zakupiłem w TME na szybko wziąłem 500mA i tu się zrobiłem w bambuko sugerując się tym co jest po oznaczeniu bo wziąłem szybki a powinienem krótko zwłoczny ale przeboleje to i też kurna źle paczyłem bo mają zwłoczne nawet taniej ciut. Patrząc dalej to mam wrażenie jak by kurna bezmyślnie lub w ramach oszczędności wsadzili tego 400mA bo brymen ma 630mA w ofercie do multimetrów.
    Krew mnie zalewa ciekawe jak szybko dojdzie mam nadzieję ze jeszcze 24 pracują kurierzy z rana. Patrzyłem tez zaraz przez google Wektona ale jakoś nie mogę się w ich katalogu odnaleźć.
    Kiedy jak będę co zamawiał w TME to kupię tego dedykowanego choć wydaje mi się to troszkę picem na wodę bo koszt to ok 25zł a zwykły niededykowany ok 10zł teraz płaciłem po ok.13zł bo szybkie.
    Niema to jak zwykły szklany za 50gr w mastechu.
  • Poziom 37  
    Tak dla potomnych posiadaczy miernika na gwarancji.
    Napisałem do Biall gdyż jest dystrybutorem i wystawcą gwarancji.
    Otrzymałem odpowiedź w temacie prawa gwarancji i procedury związanej z wymianą bezpiecznika.

Po stwierdzeniu przepalenia bezpiecznika trzeba poinformować serwis najlepiej telefonicznie. Kiedy serwis udzieli zgody na samodzielną wymianę trzeba wymienić bezpiecznik zanotować na odwrocie gwarancji datę wymiany bezpiecznika typ i " za zgodą serwisu " następnie trzeba zrobić zdjęcia gwarancji obie strony i wysłać e-mailem do serwisu.

Też polecam sprawdzić zgodność instrukcji wersji polskiej a anglojęzycznej bo w mojej było 630mA zaś w oryginalnej i na stronie Biall tłumaczonej 400mA.