Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP - Poczta Outlock Express skasował maile po kompaktowaniu

22 Gru 2014 20:37 1026 5
  • Poziom 23  
    Witam ! Potrzebuje pomocy w sprawie zlikwidowanych maili podczas kompaktowania plików . W czasie kompaktowania Outlock Express sam zlikwidował mi pocztę z 11 miesięcy tego roku . Pozostawił pozostałe maile. Zrobił tak tylko ze skrzynką odbiorczą bo ta była największa . Jak zobaczyłem utworzył wtedy katalog o nazwie Skrzynka Odbiorcza (1) . bak i umieścił to w koszu . Tak samo zrobił z pozostałymi skrzynkami ale one były o mniejszej pojemności . Też utworzył katalogi z rozszerzeniem .bak i umieścił je w koszu ale nic nie usunął w tych skrzynkach. Przywróciłem te pliki z kosza do foldera gdzie są pliki outlocka . Czy można coś zrobić aby przywrócić te uszkodzone maile do skrzynki odbiorczej ? Czy ktoś może mi pomóc ? Prawidłowe pliki w folderze poczty mają rozszerzenie dbx. Zmiana samego rozszerzenia z bak na dbx oczywiście nic nie daje .
    bardzo proszę o pomoc . tel 601481963 lub pw
  • Poziom 40  
    waldi58 napisał:
    Zmiana samego rozszerzenia z bak na dbx oczywiście nic nie daje

A powinna. :)
    Jakiej wielkości jest ten plik? ale do rzeczy

Włącz outlocka
    Załóż jakikolwiek nowy folder w "Folderach lokalnych".
    Wyłącz outlocka
    przejdź do folderu z plikami outloka - pojawi się tam nowa nazwa (tą jaką stworzyłeś z rozszerzeniem dbx. Usuń ten plik a twojemu plikowi z rozszerzeniem "bak" nadaj taką samą nazwę jak ten plik który usunąłeś (oczywiście z rozszerzeniem "dbx") [Po prostu musisz zastąpić ten "nowy" plik kopią starych odebranych - pamiętaj o zmianie oprócz nazwy i rozszerzenia]
    Oczywiście to ma być w tym samym folderze.

Otwórz ponownie outlocka i zobacz co się kryje w "nowym" folderze. złap co cię interesuje myszką i przeciągnij do folderu odebrane.
  • Poziom 23  
    Witam ! Dzięki wielkie za poradę. Udało mi się odzyskać te maile i faktycznie są one w folderze " Skasowane " . Zdjęcie katalogu poczty w załączniku . Utworzyłem folder Skasowane i tam przepisałem ten plik z rozszerzeniem .bak . Poczta się tam pojawiła . Cały plik miał wielkość 1 401 448 kb . Z całej tej poczty wykasowałem wszystkie maile jakie powtarzają się w katalogu Skrzynka odbiorcza tak aby w katalogu Skasowane pozostała tylko brakująca różnica maili. Na razie pozostałem na tym . Mam jednak pytanie dotyczące wielkości plików w folderze głównym poczty . Na skanie widać że pomimo skasowania dużej liczby maili ( ok 1200 maili ) w dalszym ciągu wielkość folderu " skasowane " ma 1 401 448 kb pomimo skasowania
    większości maili. tak samo jest z folderem "elementy usunięte " W Outlocku jest pusty a w folderze poczty ( skan ) pokazuje 818 171 kb. Czy pliki z rozszerzeniem .bak powstałe po nieszczęsnym kompaktowaniu można usunąć ?!
  • Poziom 35  
    waldi58 napisał:
    Czy pliki z rozszerzeniem .bak powstałe po nieszczęsnym kompaktowaniu można usunąć

Jeżeli jesteś pewien ze masz (nie utraciłeś) wszystkie potrzebne ci emaile to pliki BAK mozesz skasować.
    waldi58 napisał:
    Na skanie widać że pomimo skasowania dużej liczby maili ( ok 1200 maili ) w dalszym ciągu wielkość folderu " skasowane " ma 1 401 448 kb pomimo skasowania
    większości maili. tak samo jest z folderem "elementy usunięte "

Emaile nie zostały fizycznie skasowane tylko zostały usunięte ich znaczniki z listy emaili. Ponieważ emaile nie zostały fizycznie skasowane to dlatego te pliki DBX są tak duże. Fizyczne kasowanie emaili jest dokonywane dopiero w trakcie kompaktowania i dlatego dopiero po kompaktowaniu zauważysz zmniejszenie rozmiaru plików DBX.

Ponieważ kompaktowanie czasami powoduje jakieś problemy, dlatego w przypadku bardzo dużych plików DBX zalecam trochę inną procedurę niż kompaktowanie:
    Utwórz sobie nowy tymczasowy folder poczty. Zaznacz część emaili „przeznaczonych do kompaktowania” i przenieś do nowo utworzonego folderu. Zaznacz kolejną porcję emaili i znowu je przenieś do nowo utworzonego folderu... i powtarzaj to aż całkowicie opróżnisz „wiadomości odebrane”. Gdy „wiadomości odebrane” będą opróznione możesz je bezpiecznie kompaktować bez ryzyka utraty czegokolwiek. Po kompaktowaniu wszystkie wcześniej przeniesione emaile możesz przenieść spowrotem do „wiadmomości odebranych” a folder tymczasowy mozesz skasować. Chociaż emaili nie kompaktowałeś a tylko przeniosłeś to jednak będą w takim stanie jakby były po kompaktowaniu.
  • Poziom 40  
    Pamiętaj że Outlook Express nie obsługuje plików większych niż 2 GB. Nie będzie widział nic w takim pliku (trzeba wtedy całkiem innym programem odzyskiwać wiadomości).
    Warto więc tworzyć sobie co jakiś czas foldery Archiwa ze starymi wiadomościami (oczywiście te archiwa też nie mogą być większe niż 2GB).

Tak jak wspomniał kolega @iagre dopiero kompaktowanie "zmniejszy" wielkość pliku. Ja osobiście nie spotkałem się z błędami kompaktowania - niemniej szybciej jest dla zasady skopiować fizycznie pliki skrzynki w inne miejsce na dysku. Przeprowadzić kompaktowanie i jak jest ok, to usunąć kopie.
  • Poziom 23  
    Problem rozwiązany dzięki pomocy kolegi @Marek003. Dzięki za pomoc. Temat zamykam.
    Windows XP - Poczta Outlock Express skasował maile po kompaktowaniu