Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy sterownik fazowy Kit AVT3059 (zmontowany) - nie działa poprawnie

John5MM 25 Gru 2014 14:02 1218 4
  • #1 25 Gru 2014 14:02
    John5MM
    Poziom 19  

Zmontowałem sobie kit z linku http://sklep.avt.pl/avt3059.html , lecz nie działa on jak należy. W bacom avr zaznaczyłem 16 MHz z zewnętrznego oscylatora, i efekty są na filmiku, dodam że jak zmieniłem w bascom fusy na 10-16 MHz zew. oscylator to wyświetlacz zaczął reagować na przyciski, lecz w dalszym ciągu podświetlenie nie reaguje na potencjometr. W czym jest problem ?
    Cyfrowy sterownik fazowy Kit AVT3059 (zmontowany) - nie działa poprawnieCyfrowy sterownik fazowy Kit AVT3059 (zmontowany) - nie działa poprawnie

Link

Przepraszam za link z YT ale nie chce mi załadować na elektrodzie.

0 4
  • #2 25 Gru 2014 18:18
    11111olo
    Poziom 43  

Bo podświetlanie nie ma reagować na potencjometr. On służy tylko do ustawienia optymalnego kontrastu. U ciebie w ogóle nie działa więc coś źle polutowałeś lub masz zwarcia/przerwy na płytkach.

Pokaż jak wyglądają od spodu.

0
  • #3 26 Gru 2014 11:17
    John5MM
    Poziom 19  

Zamieszczam zdjęcia od spodnich stron płytek , niestety muszę przeprosić że płytka z lcd jest połatana , lecz wiertło darło laminat. Sprawdziłem jeszcze raz i nie ma przerw bądź zwarć, może Wasze oczy wykryją to co przeoczyłem.
    Cyfrowy sterownik fazowy Kit AVT3059 (zmontowany) - nie działa poprawnie Cyfrowy sterownik fazowy Kit AVT3059 (zmontowany) - nie działa poprawnie Cyfrowy sterownik fazowy Kit AVT3059 (zmontowany) - nie działa poprawnie Cyfrowy sterownik fazowy Kit AVT3059 (zmontowany) - nie działa poprawnie Cyfrowy sterownik fazowy Kit AVT3059 (zmontowany) - nie działa poprawnie

0
  • Pomocny post
    #4 26 Gru 2014 12:41
    11111olo
    Poziom 43  

Wygląda że masz inny wyświetlacz niż autor zastosował w swoim urządzeniu. U niego pierwsze dwa piny są od podświetlania a u Ciebie dwa ostatnie.

Przestaw wyświetlacz tak aby pin 1,2 był na szpilkach 3,4. Nie będzie wtedy podświetlania ale wyświetlacz powinien działać normalnie. Jeśli tak będzie to przylutuj kabelkami podświetlanie, bo w obecnej formie musiał byś wymienić wyświetlacz lub przeprojektować płytkę.

0
  • #5 28 Gru 2014 08:40
    John5MM
    Poziom 19  

Tak potwierdzam że teraz działa prawidłowo poza podświetleniem, nie testowałem jeszcze z obciążeniem (akurat nie miałem przy sobie), lecz powinno być ok. Wielkie dzięki 11111olo za pomoc.

0
  Szukaj w 5mln produktów