Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt tokyo 110 - Reaguje z 2-5 sekundowym opóźnieniem

TheMaciej 29 Dec 2014 21:20 20463 37
    TheMaciej
    Level 9  
    Witam,

Kupiłem radio blaupunkt tokyo 110 (wcześniej miałem malbourne SD starego typu z którego byłem bardzo zadowolony, teraz miałem za tę samą cenę do wyboru tokyo albo nowego malbourna różnicą był chyba tylko zdejmowany panel)

Radio włożone do Citroena Berlingo 1.9D 2004r. Musiałem dodać przedłużkę ISO-ISO na której podeszła wymiana kabli pamięć 12+ z sygnał stacyjki 12+.
    Auto ma jakiś dziki moduł komfortu który wyłącza radio po dobrych paru minutach od przekręcenia kluczyka, aktualnie po prostu "klikam" panel przed wyłączeniem silnika żeby nie grało na parkingu.

Problem jest z WSZYSTKIMI przyciskami na panelu, reagują z kilku sekundowym opóźnieniem - włączając radio naciskam "power" czekam 3-4 sekundy i dopiero gra, chcę zmienić piosenkę - minimum 5 sekund zanim zaskoczy. Przyciski działają z równym opóźnieniem - jeśli nacisnę, dajmy na to, mute, piosenkę do przodu, odczekam pół sekundy, mute, i przygłoszę, to minie jakieś 1-2 sekundy i sekwencja klawiszy zacznie się "wprowadzać" do radia dokładnie tak jak naciskałem.

Samo radio gra z kart SD idealnie, piosenki zmieniają się bez najmniejszego opóźnienia, RND działa znośnie dobrze.

Reklamować to czy to jest coś do poprawienia w ustawieniach radia ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Damian.
    Level 12  
    Ja mam to samo(tez niedawno kupiłem to radio) Wydaje mi się,że to z zimna jest.
    Jak zamontowałem radio to działało normalnie(było bezpośrednio z domu przyniesione,wiec było "ciepłe") Teraz jest ciągle w aucie i tak jak piszesz nawet 5 sekund opóźnienia,nawet reakcja na podgłośnienie tyle trwa-masakra.
    Jutro w nocy jadę w długa trasę to auto będzie w środku zagrzane i wtedy dam znać,czy się coś zmieniło
    TheMaciej
    Level 9  
    W pewnym momencie chciałem wyjechać autem przed plac (nie włączając nawet radia) - zaczęło samo grać mimo zdjętego panelu.

Po wypięciu z wtyczki ISO i włączeniu z powrotem gra idealnie, od 2 dni najmniejszego przycięcia, wszystko działa idealnie, wygląda na to że po prostu lubi sobie zgłupieć.
    kamilw505
    Level 9  
    Panowie u mnie jest to samo:) było wszystko oki ale kilka dni radio było w samochodzie i ooooo. Przyniosłem dzisiaj panel do domu zobaczymy:0 miałem wcześniej też blaupunkta i przy mrozie też się tak działo. U mnie to jeszcze takie się dzisiaj jaja działy, że jak chciałem zmienić stacje radiową to ta co była to zapisywała się pod każdym przyciskiem, który przycisnąłem chcąc zmienić stacje:)
    Damian.
    Level 12  
    kamilw505 wrote:
    U mnie to jeszcze takie się dzisiaj jaja działy, że jak chciałem zmienić stacje radowa to ta co była to zapisywała się pod każdym przyciskiem który przycisnąłem chcąc zmienić stacje. :)

Dokładnie to samo mam.

Panowie to radio to porażka. Tak jak obiecywałem to piszę. Miałem okazje przejechać trasę 2x 100km,auto zagrzane,że w gaciach można siedzieć a radio jak działało opóźnione tak nadal działa(miało jeden kilkunastosekundowy przebłysk działania normalnie ale to tyle. Dodatkowo całe radio było też dość ciepłe więc odpada problem z zimnem.

Gubiło stacje non stop,nawet gubiło zasięg RMF-u gdzie ta stacja ma dobry zasięg...ponowne programowanie radia jest pobożnym życzeniem,gdyż wszystko działa z 5 sekundowym opóźnieniem :) i funkcje same siebie przeskakują :)

Oddaje je na reklamację bo szkoda moich nerwów...ech biedronka...
    kamilw505
    Level 9  
    Hehe tez je kupilem w biedronce:) i tak samo bardzo u mnie gubi stacje rmf:) reszta odbiera elefancko. Bardzo tez mnie to dziwilo bo rmf zawsze odbieral dobrze:) no coz tez bede musial reklamowac i tyle:)
    kamilw505
    Level 9  
    Moge teraz powiedziec ze kolega miaŁ racje zmiana temperatury nic nie pomaga radio jak sie cielo tak sie tnie:((( masakra a blaupunkt to kiedys byla taka dobra firma. Nie pozostaje nic innego jak reklamacja ale napewno od razu oddadza pieniadze i bede bez radia:(
    kamilw505
    Level 9  
    Wypiołem wczoraj kostki od radia na chwilke wlaczylem i wszystko juz jest oki:) zobaczymy jak dlugo:P
    Damian.
    Level 12  
    kamilw505 wrote:
    Wypiołem wczoraj kostki od radia na chwilke wlaczylem i wszystko juz jest oki:) zobaczymy jak dlugo:P

Właśnie dziś ten sam sposób zastosowałem i o dziwo normalnie działa.
    Tak samo jak kolega poczekam jak długo:) Najważniejsze,że radio ma 2 lata gwarancji więc jest czas by je zanieść z reklamacją :)
    kamilw505
    Level 9  
    Dokladnie z reklamacja mozna poczekac:) tylko tak jak pisalem wczesniej biedronka nie daje reklamacji tylko od razu zwraca pieniadze przynajmniej tak bylo a szkoda mi zeby zwrocili kase bo w tych smiesznych pieniadzach nie kupi sie radia przynajmniej nie takiego:) miejmy nadzieje ze nie bedzie sie to czesto powtarzac:) informuj jak cos bedziemy wymieniali sie pogladami:)
    Damian.
    Level 12  
    Właśnie o tym wiem,że biedr odda kasę od razu,tylko jaki to sens skoro się będzie bez radia.

Jestem ciekaw ile będzie bezawaryjnej pracy radyjka. Zastanawia mnie co daje taki reset? No i czy to normalne,by radio działało poprawnie to trzeba wtyczkę wyciągnąć?

No nic testujemy(codziennie do pracy jadę słuchając radia) Jak coś się zmieni będę dawał znać
    kamilw505
    Level 9  
    Spoko spoko kolego:) wiesz co juz mialem wczesniej jednego blaupunkta co sie wieszal tylko w ten sposób ze wogole nie szlo go wlaczyc:( pomagalo mu wlasnie takie wylaczenie i gdzies na trzy cztery miesiace byl spokój. Byl wielkorotnie w naprawie ale nic to nie dawalo :| a teraz juz nie mialem na nie nerwów wiec jak sie trafilo radyjko to je wziolem. Tamto radio blaupunkta bylo seryjne w samochodzie i jeszcze na płyty bez usb i sd takze teraz to jest dla mnie rewelka dlatego bede walczyc do ostatniej chwili zeby go nie oddac na reklamacje:P
    endriu03061987
    Level 11  
    Hehe, na ładny temat trafiłem :D
    Witam koledzy, jestem również Biedronkowym nabywcą ;)
    U mnie jedynym minusem było to, że pewnego razu radio zaczęło reagować tylko w jedną stronę (pogłaśniać lub ściszać) niezależnie od kierunku kręcenia gałkę, wypięcie z kostki pomogło.
    Ogólnie moje radio nie ma opóźnień, może poza wyłączaniem się z trybu USB ;)
    Mam takie ogromne pytanie.
    Jako iż mam słaby akumulator, chciałbym mieć tak ustawione radio i pytanie do Was, czy tak się da.
    Nie chcę mieć możliwości włączania bez kluczyka (pamięć i zasilanie na stałe z aku).
    Nie chcę również mieć jak obecnie, że po wyjęciu kluczka gaśnie, zaś po przekręceniu na zapłon włącza się i gra.
    Chciałbym mieć w ten sposób, aby włączeniu kluczyka w pozycję zapłonu dawało napięcie na radio, ale aby ono mi się nie uruchamiało samo.
    Idzie jakoś tego dokonać ;) ?
    kamilw505
    Level 9  
    No idzie jak najbardziej tylko trzeba przed wyjsciem z auta je wylaczyc i jak nastepnego dnia bedziesz wlaczac kluczyk to juz samo sie nie wlaczy. Jest jeszcze drugi patent wypiac podtrzymanie zasilania z kostki bo masz dwa przewody zasilajace:) tylko wtedy za kazdym razem musisz programowac bo to radio ma krótką pamiec. Na chwilke tylko wypiolem z kostki i juz nic nie bylo:P w porownianiu do poprzedniego blaupunkta to porazka tamto moglo bys kilkanasie godzin wypiete i nie trzeba bylo programowac:)
    endriu03061987
    Level 11  
    Odłączenie pamięci oczywiście odpada :D
    Teraz jest tak, że radio załącza się po włączeniu zapłonu, gaśnie w momencie wyjęcia kluczyka.
    Mówisz więc, że ma to wyglądać tak i będzie dobrze:
    Odpalam auto bez panela (obecnie jest zdjęty, bo boję się o to słabe aku) -> na odpalonym aucie wkładam panel i włączam radio - wyłączam radio przyciskiem, a następnie samochód i wyciągam kluczykiem.
    Po ponownym włączeniu zapłonu radio ma się nie załączyć samo ?

Nie ma problemy z wyłączaniem samemu radia przy wychodzeniu z auta, byle żeby się ono samo nie włączało przy odpalaniu ;)
    Jeśli coś źle napisałem, proszę o Waszą opinię.
    kamilw505
    Level 9  
    Jezeli wyłaczysz radio jeszcze w czasie gdy kluczyk jest w stacyjce na zaplonie i wyjmiesz go to jak ponownie wsadzisz to nie powinno sie wlaczyc samo:)bynajmniej u mnie tak jest:) problem jest wtedy gdy go nie wylaczysz przyciskiem power na radiu tylko wyjmiesz kluczyk wiec wtedy Ci sie wylaczy ale jak ponownie wsadzisz kluczyk to samo sie wlacza. Poprostu na wlaczonej stacyjce wylacz je z przycisku na radiu i o problem rozwiazany:)

Dodano po 2 [minuty]:

A co do panela to nie musisz wyciagac:) i tak nie pobiera Ci pradu. No chyba ze tylko na podtrzymanie pamieci ale spokojnie to tylko troszke nie zaszkodzi to nawet slabamu akumulatrowi:) :|
    endriu03061987
    Level 11  
    Ok, jutro wypróbuję to z wyłączaniem radia przed wyjęciem kluczyka :D
    A co do wyciągania panelu, to kurcze mam do tego podstawy.
    Po prostu nie chcę aby przy tym biednym aku napięcie szło na radio w momencie odpalania, dlatego poprzez zdjęcie panelu automatycznie daję obecnie cały prąd od razu na rozrusznik, bo inaczej radio startuje i zanim ta fura odpali... ;)
    kamilw505
    Level 9  
    Jak bedzie wylaczone to sie samo nie wlaczy:) takze spokojnie :| bynajmnmiej u mnie tak jest wylaczone na zaplonie samo nie staruje ponownie tylko trzeba z przycisku na radiu:)takze zobacz sobie ale podejrzewam ze u Ciebie jest tak samo:)

Dodano po 11 [minuty]:

A jeszcze jedno pytanie kolego:) czy pasowaly Ci kostki do tego radnia czy musiales podlaczas kabelki oddzielnie?
    endriu03061987
    Level 11  
    No kurcze ziomek, działa jak mówisz :D
    To teraz jest idealnie, nie uruchamia się kiedy nie chcę, zaś jednocześnie nie uruchomi się bez kluczyka, co zaowocuje utrzymaniem napięcia np. pod sklepem, gdy jakiś ziomek pozostawiony w aucie chciałby sobie posłuchać nutki i skatować aku ;)
    Powiedz mi jeszcze takie coś, u Ciebie też radio lubi zgubić na chwilę stację (przeważnie zawsze w tych samych miejscach) ?
    kamilw505
    Level 9  
    No widzisz a nie mowilem:) ciesze sie ze moglle pomoc:)Poczytaj wczesniej moje posty to bedziesz wiedziec:) tak jak pisalem z jedna stacja mam problem i to najlepsza tzn chodzi o sygnal a konkretnie rmf nie wiem dlaczego tak sie dzieje:(

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze powiedz mi jakie masz autko??
    endriu03061987
    Level 11  
    Opel Astra F Hatchback 1995 ;)
    Albo mi się wydaje, albo na poprzednim Pionierze nie było takie chwilowego gubienia sygnału.
    Widać oczywiście w tym momencie równoczesny zanik lub miganie AF, co oznacza spadek sygnału.
    Ja kurcze myślę nad odcięciem kabla od anteny, który wchodzi w jeden z pinów radia i wypróbowanie co się będzie działo.
    W tym Pioneer KEH-5401RDS były wyłącznie dwa kabelki od zasilania i sygnału nie gubiło.
    Może tutaj leży przyczyna, że problem jest z jakimiś zakłóceniami czy coś ;)
    kamilw505
    Level 9  
    NIe podejrzewam ze tuner jest gorszej jakosci:) proponuje Ci kupic wzmacniacz antenowy ktory powinien rozwiazac problem:) ja sie nie skupiam za bardzo na radiu. Muza na karcie sd i jechane:D a radio juz rzadziej uzywam

Dodano po 2 [minuty]:

A tego kabelka to nie odcinaj bo to jest wlasnie od wzmacniacza antenowego ale proponuje zalozyc jeszcze jeden albo wieksza antene i powinno grac:)
    endriu03061987
    Level 11  
    Tylko ciekawe dlaczego na tym Pionku tego problemu nie było, a kabelki podłączone to plus i masa :D
    Będę ogarniał, ale tak czy inaczej główny problem rozwiązany i już nie będę musiał chować wiecznie radia do futerału :D
    Dziękuję.
    kamilw505
    Level 9  
    Wiesz tak na odleglosc nie moge Ci w tym pomoc bo tego nie widze:) musial bym to zobaczyc. Pokabinuj sobie ale tak jak Ci pisze pewnie jest slabszy tuner radiowy. Ja wczesniej mialem tez blaupunkta i nie bylo problemow ze stacjami odbieralo elegancko a w tym nie jest to co powinno ale tez nie jest zle:)coz wymagac za takie pieniadze oby tylko sie tak nie opuznialo i bedzie oki:)
    tyskirulez
    Level 10  
    A w instrukcji piszę, że funkcja nie gubienia stacji to opcja region. Może z tym pokombinujcie. naciśnięcie kilka sekund przycisk AF włącza i wyłącza tą funkcję.
    kamilw505
    Level 9  
    No panowie nie wiem jak u Was ale u mnie działa jak narazie bez zarzutu:)
    x47zero
    Level 2  
    Witam

Czy reset(wyjęcie wtyczki) pomógł na długo?
    kamilw505
    Level 9  
    No u mnie do dzisiaj czyli nie cały miesiac:P ale jeszcze raz wypiolem i wsadzilem i znowu wszystko wróciło do normy:D
    x47zero
    Level 2  
    Czy ktoś testował czy użycie przycisku reset da ten sam efekt?
    TheMaciej
    Level 9  
    Ja po pierwszych problemach odpiąłem radio od wtyczki, pomogło na jakieś 2 miesiące, po czym radio znów zgłupiało w momencie wpięcia front aux in, znów zrobiłem hard reset i do teraz działa idealnie. Pomijając tą głupotkę z radia jestem zadowolony, nie mam anteny więc odbioru radia nie mogę oceniać, ale z kart SD czy też przez aux'a podpięty do youtuba (dual sim aero2 wins!) działa idealnie, w tej cenie jestem zachwycony.

Przy podpinaniu wzmacniacza planuje zrobić sobie dodatkowy guzik odcinający pamięć radia (będą trzy - zasilanie pamięć i wzmacniacz, bo Francuzi wymyślili sobie jakiś tryb eco i radio wyłącza mi się dopiero 5 minut po wyłączeniu stacyjki tzn że muszę wyłączać ręcznie z panelu, no ale to wina auta)

Przy następnej zwieszce spróbuję ten przycisk reset :).

EDIT 2015-03-16
    W drodze do roboty zawiesiło mi się radyjko, pokrętło głośników w obie strony przyciszało, znalazłem na pace jakiś kawałek gwoździa i wcisnąłem reset - od razu się naprawiło :)