logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Indesit WG 1031 - nie reaguje silnik, nie kręci silnikiem (bębnem)

andren123 29 Gru 2014 21:47 1203 5
REKLAMA
  • #1 14269569
    andren123
    Poziom 10  
    Posty: 119
    Ocena: 92
    Witam po raz kolejny. Problem dotycz pralki jak w opisie. Pralka steruje programatorem (programator przechodzi przez wszystkie etapy prania) pobiera wodę, grzeje wodę, wypompowuje wodę jednak silnik nie reaguje a co za tym idzie nie kreci się bęben i nie pierze. Silnik sprawdzony na stole chodzi pięknie, szczotki zużyte w około 40%. Proszę wiec Szanownych Kolegów o pomoc w rozwiązaniu opisanego problemu? Dodam jeszcze iż sterowniku silnika Remco 5520, wymieniłem rezystor R7 bo nie miał parametrów.
  • REKLAMA
  • #2 14269694
    zbyszeks0
    Specjalista AGD
    Posty: 956
    Pomógł: 76
    Ocena: 239
    Kostka od wiązki.

    Dodano po 3 [minuty]:

    Oczywiście chodzi mi o złączkę przy silniku.Sprawdź również połączenie przy module złączkę od silnika.
  • REKLAMA
  • #3 14269812
    andren123
    Poziom 10  
    Posty: 119
    Ocena: 92
    wszystko psikane preparatem do złączek i czyszczone. na marginesie tragedii nie było, brak śladów ingerencji cieczy...
  • REKLAMA
  • #4 14270925
    zbyszeks0
    Specjalista AGD
    Posty: 956
    Pomógł: 76
    Ocena: 239
    Czy na 100% masz sprawną elektronikę ,tachogenerator ,wiązka przewodów nie uszkodzona.

    Dodano po 4 [minuty]:

    A przekażniiki pstrykają przy wysterowaniu.
  • REKLAMA
  • #5 14271226
    MDD
    Poziom 31  
    Posty: 1065
    Pomógł: 178
    Ocena: 542
    A co z triakiem.Ogólnie wydawał się dobry.Po wymianie pralka ruszyła .
  • #6 14271431
    andren123
    Poziom 10  
    Posty: 119
    Ocena: 92
    Dla pewności oddałem moduł sterujący w ręce elektronika. Odezwę się jak wróci. Wiązki sprawdzone bez uwag.
REKLAMA