Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - tabelki, jak się robi?

10 Maj 2005 20:09 5565 4
 • Poziom 10  
  Nie wiem jak robo się tabelki w excelu?Czy ktos mi w tym pomoże,może macie jakies przyklady?
 • Poziom 35  
  Przecież tam już w momencie otworzenia nowego arkusza masz tabelki ;). Napisz dokładniej o co Ci chodzi.
 • Poziom 10  
  Chodzi mi o to aby w tabelce w pierwszej kolumnie maja byc wypisane kontynenty.W drygiej-tereny leśne-to ma się dzielic na dwie koumny-nie wiem jak to sie robi:mln ha,%zasobów światowych,następnie wtrzeciej kolumnie-zwarte tereny leśne i też ma się dzielic na dwie:mln ha,%terenów leśnych.W czwartej-lesistość poszczegolnych kontynentów.Dane te oczywiście posiadam-tylko nie wiem jak to zrobić.Ma być do tego tez wykres i opis.
 • Pomocny post
  Poziom 35  
  Hmm. Te tereny leśne (inne tak samo) wpisujesz tak. Najpierw zaznacz dwie komórki i z prawokliku wybierasz Formatuj komórki -> Wyrównanie i tam zanaczasz -> Scalaj komórki. :)
 • Pomocny post
  Poziom 40  
  amisia napisał:
  Chodzi mi o to aby w tabelce w pierwszej kolumnie maja byc wypisane kontynenty.W drygiej-tereny leśne-to ma się dzielic na dwie koumny-nie wiem jak to się robi:mln ha,%zasobów światowych,następnie wtrzeciej kolumnie-zwarte tereny leśne i też ma się dzielic na dwie:mln ha,%terenów leśnych.W czwartej-lesistość poszczegolnych kontynentów.Dane te oczywiście posiadam-tylko nie wiem jak to zrobić.Ma być do tego tez wykres i opis.

  :)
  Szybki kurs ;)
  zauważ że każda komórka ma swoje oznaczenie (jak klikniesz na niej myszką to ta nazwa pojawi się na jednym z pasków narzędzi [lewy górny róg])
  pierwszy prostokącik w pierwszej kolumnie (lewy górny róg) "nazywa się" A1 pierwszy prostokącik w drugiej kolumnie nazywa się B1 ... i tak dalej.

  Aby stworzyć tabelę o której mówisz należy wpisać:
  w A1 wpisz: Kontynenty
  w B1 wpisz: Tereny leśne
  w C1 nic nie wpisuj
  w D1 wpisz: zwarte tereny leśne
  w e1 nic nie wpisuj
  w F1 wpisz lesistość poszczegolnych kontynentów

  Stań na polu B1 i nie puszczając klawisza myszki przejdz do pola C1. naciśnij przycisk (w paskach narzędzi) "strzałka w lewo litera a strzałka w prawo na białym tle" [jest za przyciskami od wyrównania tekstu] lub zrób jak pisał childmaker
  to samo zrób dla pól D1 i E1

  teraz w wierszu niżej czyli w polu B2 wpisz mln ha,
  a w polu C2 wpisz: %zasobów światowych
  W polu d2 wisz mln ha a w polu E2 wpisz: %terenów leśnych

  zacznij wpisywać kontynenty i dane od pola A3

  Żeby wprowadzić ładne ramki po skończeniu wpisywania danych zaznacz myszką całą tabelę wejdź na pasku menu w "FORMAT" a tam w "komórki..." Tam wybierz zakładke "obramowanie" i wybierz styl ramki (jakie linie jaka gróbość) i gdzie w tabelce mają one być (myślę że tu sobie poradzisz).

  Docelowo możesz także połączyć (scalić) równiez komórki A1 z A2 oraz F1 z F2

  powodzenia excel jest prosty