Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - tabelki, jak się robi?

10 Maj 2005 20:09 5565 4
  • Poziom 10  
    Nie wiem jak robo się tabelki w excelu?Czy ktos mi w tym pomoże,może macie jakies przyklady?
  • Poziom 35  
    Przecież tam już w momencie otworzenia nowego arkusza masz tabelki ;). Napisz dokładniej o co Ci chodzi.
  • Poziom 10  
    Chodzi mi o to aby w tabelce w pierwszej kolumnie maja byc wypisane kontynenty.W drygiej-tereny leśne-to ma się dzielic na dwie koumny-nie wiem jak to sie robi:mln ha,%zasobów światowych,następnie wtrzeciej kolumnie-zwarte tereny leśne i też ma się dzielic na dwie:mln ha,%terenów leśnych.W czwartej-lesistość poszczegolnych kontynentów.Dane te oczywiście posiadam-tylko nie wiem jak to zrobić.Ma być do tego tez wykres i opis.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Hmm. Te tereny leśne (inne tak samo) wpisujesz tak. Najpierw zaznacz dwie komórki i z prawokliku wybierasz Formatuj komórki -> Wyrównanie i tam zanaczasz -> Scalaj komórki. :)
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    amisia napisał:
    Chodzi mi o to aby w tabelce w pierwszej kolumnie maja byc wypisane kontynenty.W drygiej-tereny leśne-to ma się dzielic na dwie koumny-nie wiem jak to się robi:mln ha,%zasobów światowych,następnie wtrzeciej kolumnie-zwarte tereny leśne i też ma się dzielic na dwie:mln ha,%terenów leśnych.W czwartej-lesistość poszczegolnych kontynentów.Dane te oczywiście posiadam-tylko nie wiem jak to zrobić.Ma być do tego tez wykres i opis.

:)
    Szybki kurs ;)
    zauważ że każda komórka ma swoje oznaczenie (jak klikniesz na niej myszką to ta nazwa pojawi się na jednym z pasków narzędzi [lewy górny róg])
    pierwszy prostokącik w pierwszej kolumnie (lewy górny róg) "nazywa się" A1 pierwszy prostokącik w drugiej kolumnie nazywa się B1 ... i tak dalej.

Aby stworzyć tabelę o której mówisz należy wpisać:
    w A1 wpisz: Kontynenty
    w B1 wpisz: Tereny leśne
    w C1 nic nie wpisuj
    w D1 wpisz: zwarte tereny leśne
    w e1 nic nie wpisuj
    w F1 wpisz lesistość poszczegolnych kontynentów

Stań na polu B1 i nie puszczając klawisza myszki przejdz do pola C1. naciśnij przycisk (w paskach narzędzi) "strzałka w lewo litera a strzałka w prawo na białym tle" [jest za przyciskami od wyrównania tekstu] lub zrób jak pisał childmaker
    to samo zrób dla pól D1 i E1

teraz w wierszu niżej czyli w polu B2 wpisz mln ha,
    a w polu C2 wpisz: %zasobów światowych
    W polu d2 wisz mln ha a w polu E2 wpisz: %terenów leśnych

zacznij wpisywać kontynenty i dane od pola A3

Żeby wprowadzić ładne ramki po skończeniu wpisywania danych zaznacz myszką całą tabelę wejdź na pasku menu w "FORMAT" a tam w "komórki..." Tam wybierz zakładke "obramowanie" i wybierz styl ramki (jakie linie jaka gróbość) i gdzie w tabelce mają one być (myślę że tu sobie poradzisz).

Docelowo możesz także połączyć (scalić) równiez komórki A1 z A2 oraz F1 z F2

powodzenia excel jest prosty