Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podpiąć wzmacniacz diora do komputera?

wąskacz 03 Sty 2015 22:22 1131 5
  • #1 03 Sty 2015 22:22
    wąskacz
    Poziom 4  

Witam mam dla mnie ważne pytanie gdyż dostałem wzmacniacz diora nie stety nie wiem czy to jest ws 4421 czy ws 442 (w razie czegoś mogę dodać zdjęcia). Pytanie do was to jak to złączyć z komputerem aby grało gdyż tego nie ogarniam :( nie wiem czy to jest jakaś różnica bo się na tym nie znam czy da rade to jakoś złączyć głośniki creative 2+1 z tym i do tego drugi subufer własnej roboty :) proszę o pomoc

PS przepraszam za wszystkie błędy ortograficzne ponieważ pisałem to na szybko

0 5
  • Pomocny post
    #2 03 Sty 2015 22:30
    Sanjose
    Poziom 26  

Nie wiem co tu jest nie do ogarnięcia.

Podpinasz się kablem jack - czincz do wejścia Nagr. we wzmacniaczu i powinno grać.
    A głośniki Creative zostaw w spokoju. Rozejrzyj się za normalnymi kolumnami.

Pisane na szybko :).

Czy twój wzmacniacz ma coś takiego?
    Jak podpiąć wzmacniacz diora do komputera?

Jak nie to nic nie usłyszysz, chyba że ten model działa bez tych zaślepek.

0
  • #4 03 Sty 2015 22:45
    Sanjose
    Poziom 26  

Może podłączyć same satelitki i tyle, ale "bejsu" będzie zero. ;)

0
  • #5 04 Sty 2015 11:44
    wąskacz
    Poziom 4  

Mam tylko z jednej strony. A z czego można zrobić drugie?

Dodano po 24 [minuty]:

Przez kabel czincz co z jednej ma dwa wyjścia a z drugiej jest wejście ja jack

0
  • Pomocny post
    #6 04 Sty 2015 12:15
    zwrotnica
    Poziom 15  

wąskacz napisał:
    Mam tylko z jednej strony. A z czego można zrobić drugie?

Dodano po 24 [minuty]:

Przez kabel czincz co z jednej ma dwa wyjścia a z drugiej jest wejście ja jack

dokładnie tak tylko, że wyjście masz z komputera w wejścia do wzmacniacza jeśli chodzi Ci o głośne granie muzy z kompa

to kabel przejściówka cinch/minijack (czasem może być sama przejściówka jako wpinany w gniazdo moduł dopasowujący do kabla jack/jack lub cinch/cinch)

jeden koniec - gdzie masz dwie wtyczki (kanał lewy, kanał prawy) - podłączasz do pary gniazd AUX (uniwersalne wejście) wzmacniacza a jeśli takiego nie ma to trzeba sprawdzić jak "chodzi" np pod "CD" lub "Magnetofon" (wejście musi być aktywowane wciśnięciem klawisza na froncie wzmacniacza)

drugi koniec - gdzie masz jedną wtyczkę mini-jack stereo - podłączasz do gniazda wyjściowego karty dźwiękowej komputera (u mnie jest "zielone")

wzmacniacz powinien mieć podpięte kolumny 2x60 Watt lub o większej mocy (moc wzmacniacza x 1,5)

głośniczki komputerowe ulegną uszkodzeniu (chrypka) albo spaleniu (cisza) kiedy podkręcisz zbytnio głośność więc odradzam takie eksperymenty / wzmacniacz oddaje 40 Watt mocy na każdy kanał (przy max odkręceniu gałki volume) a głośniczki komputerowe to najczęściej 5-20% tej wartości więc mogą się okazać "jednorazowe" :(

odradzam zresztą wszelkie eksperymenty ze sprzętem z lat 90-tych XX wieku bo uszkodzić łatwo a naprawa może być niemożliwa lub nieopłacalna

linki
    krótki opis sprzętu - http://altus.cba.pl/opisdiora.html
    zdjęcie kabla w innym wątku - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2203673.html
    jak podłączyć gitarę - https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3667689#3667689

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo