Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica OPTIMA 600 - Włącza się - nie reaguje na przyciski

fascynat 04 Sty 2015 16:07 1806 2
  • #1 04 Sty 2015 16:07
    fascynat
    Poziom 24  

Pralka Amica OPTIMA 600.
    Pralka podczas prania zatrzymała się i przestała prać. W bębnie pozostała woda, która został ręcznie wybrana.
    Po ponownym włączeniu świecą się diody (od góry) D2 (Wyłączanie wirowania), D4 (Pranie krótkie), Blokada drzwi, Miga dioda Gotowa/Koniec.
    Taki stan występuje na wszystkich pozycjach pokrętła, Pralka nie reaguje na żadne przyciski oprócz Włącz/Wyłącz.
    Proszę o pomoc.

0 2
  • #2 04 Sty 2015 17:10
    tom71
    Poziom 19  

Witam! Słabo kolega szuka na forum, bo o kodach błędów w tych pralkach, to tutaj jest wszystko. Po pierwsze trzeba policzyć ile razy miga dioda - gotowa/koniec, bo ilość mrugnięć , to numer błędu o czym pisze w instrukcji obsługi, np. 5 mrugnięć , to błąd E 05 i chyba u Ciebie tak będzie ,ale policz i daj znać.

1
  • #3 04 Sty 2015 19:24
    fascynat
    Poziom 24  

"tom71" pomagam znajomej z tzw. marszu. Zadzwoniła, poprosiła, a że ładna i miła to i decyzja natychmiastowa - trzeba pomóc :D
    Pierwsze pytanie o instrukcję - instrukcji brak.
    Drugie pytanie o nazwę, wynik: "Amica OPTIMA 600".
    Krok trzeci Google - szukanie instr. po ww. nazwie - bez rezultatu.
    Krok czwarty Elektroda - szukanie instr. po ww. nazwie - bez rezultatu.
    Krok piąty tel. do znajomej z zapytaniem, czy może któraś z jej znajomych używa taką pralkę i może ma instrukcję do niej - BINGO! Jest instrukcja.

W tym modelu pralki, cyt. fragment instrukcji:
    "Wykrycie błędu sygnalizuje migająca lampka GOTOWA/KONIEC i świecąca lampka BLOKADA DRZWI. Kod błędu sygnalizują zapalone lampki przy przyciskach funkcyjnych".

Jak więc widzisz kolego "tom71", w tym modelu pralki nie trzeba liczyć ilości mrugnięć lampki GOTOWA/KONIEC, jak błędnie to zasugerowałeś, bo jak już napisałem na wstępie, a staram się zawsze podawać dokładne informacje, lampka miga, czyli miga non stop, póki nie wyłączysz pralki.
    W związku z powyższym wyszukane przez Ciebie "tutaj" naprędce informacje i Twoje komentarze co do moich poszukiwawczych zaniedbań są błędne i zbędne.

Wg instrukcji opisany przeze mnie, a sygnalizowany przez pralkę błąd, to "Brak wody w pralce".
    Zalecane w instrukcji czynności: "odkręcić kran, wyczyścić sitko na wężu doprowadzającym wodę". Trochę dziwna kolejność...
    Sprawdziłem - sitka czyste jak dupcia niemowlęcia chwilę po kąpieli, czyli jest OK, dalszych wskazówek brak.

Odnalazłem w instrukcji sposób skasowania sygnalizacji KODU: ("należy nacisnąć przycisk START na ok. 3 sek.").
    Skasowałem i pomogło.
    Sprawdziłem, czy z menu pralki mogę wypompować pozostałą pod bębnem wodę - sukces.

Znajoma zrobiła krótkie pranie, ja w tzw. międzyczasie wypiłem dobre piwo, pralka działa.

Dlaczego wystąpił błąd - nie wiem.
    Jeżeli awaria się powtórzy będę szukał dalej - na to po cichu liczę :D

Kolego "tom71", napisałem to wszystko po to, żeby uświadomić m.in. Tobie, że każdy przypadek (model sprzętu) jest indywidualny i nie zawsze to co na pierwszy rzut oka wydaje się nam, że widzimy, w rzeczywistości jest właśnie tym.
    Przy okazji w opisie zawarłem konkretne informacje, które mogą przydać się innym szczęśliwym posiadaczom tego modelu pralki.

Pozdrawiam.

5