Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica OPTIMA 600 - Włącza się - nie reaguje na przyciski

04 Jan 2015 16:07 2706 2
  • Level 24  
    Pralka Amica OPTIMA 600.
    Pralka podczas prania zatrzymała się i przestała prać. W bębnie pozostała woda, która został ręcznie wybrana.
    Po ponownym włączeniu świecą się diody (od góry) D2 (Wyłączanie wirowania), D4 (Pranie krótkie), Blokada drzwi, Miga dioda Gotowa/Koniec.
    Taki stan występuje na wszystkich pozycjach pokrętła, Pralka nie reaguje na żadne przyciski oprócz Włącz/Wyłącz.
    Proszę o pomoc.
  • Level 19  
    Witam! Słabo kolega szuka na forum, bo o kodach błędów w tych pralkach, to tutaj jest wszystko. Po pierwsze trzeba policzyć ile razy miga dioda - gotowa/koniec, bo ilość mrugnięć , to numer błędu o czym pisze w instrukcji obsługi, np. 5 mrugnięć , to błąd E 05 i chyba u Ciebie tak będzie ,ale policz i daj znać.
  • Level 24  
    "tom71" pomagam znajomej z tzw. marszu. Zadzwoniła, poprosiła, a że ładna i miła to i decyzja natychmiastowa - trzeba pomóc :D
    Pierwsze pytanie o instrukcję - instrukcji brak.
    Drugie pytanie o nazwę, wynik: "Amica OPTIMA 600".
    Krok trzeci Google - szukanie instr. po ww. nazwie - bez rezultatu.
    Krok czwarty Elektroda - szukanie instr. po ww. nazwie - bez rezultatu.
    Krok piąty tel. do znajomej z zapytaniem, czy może któraś z jej znajomych używa taką pralkę i może ma instrukcję do niej - BINGO! Jest instrukcja.

W tym modelu pralki, cyt. fragment instrukcji:
    "Wykrycie błędu sygnalizuje migająca lampka GOTOWA/KONIEC i świecąca lampka BLOKADA DRZWI. Kod błędu sygnalizują zapalone lampki przy przyciskach funkcyjnych".

Jak więc widzisz kolego "tom71", w tym modelu pralki nie trzeba liczyć ilości mrugnięć lampki GOTOWA/KONIEC, jak błędnie to zasugerowałeś, bo jak już napisałem na wstępie, a staram się zawsze podawać dokładne informacje, lampka miga, czyli miga non stop, póki nie wyłączysz pralki.
    W związku z powyższym wyszukane przez Ciebie "tutaj" naprędce informacje i Twoje komentarze co do moich poszukiwawczych zaniedbań są błędne i zbędne.

Wg instrukcji opisany przeze mnie, a sygnalizowany przez pralkę błąd, to "Brak wody w pralce".
    Zalecane w instrukcji czynności: "odkręcić kran, wyczyścić sitko na wężu doprowadzającym wodę". Trochę dziwna kolejność...
    Sprawdziłem - sitka czyste jak dupcia niemowlęcia chwilę po kąpieli, czyli jest OK, dalszych wskazówek brak.

Odnalazłem w instrukcji sposób skasowania sygnalizacji KODU: ("należy nacisnąć przycisk START na ok. 3 sek.").
    Skasowałem i pomogło.
    Sprawdziłem, czy z menu pralki mogę wypompować pozostałą pod bębnem wodę - sukces.

Znajoma zrobiła krótkie pranie, ja w tzw. międzyczasie wypiłem dobre piwo, pralka działa.

Dlaczego wystąpił błąd - nie wiem.
    Jeżeli awaria się powtórzy będę szukał dalej - na to po cichu liczę :D

Kolego "tom71", napisałem to wszystko po to, żeby uświadomić m.in. Tobie, że każdy przypadek (model sprzętu) jest indywidualny i nie zawsze to co na pierwszy rzut oka wydaje się nam, że widzimy, w rzeczywistości jest właśnie tym.
    Przy okazji w opisie zawarłem konkretne informacje, które mogą przydać się innym szczęśliwym posiadaczom tego modelu pralki.

Pozdrawiam.