Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K50I - Zawiesza się po kilku godzinach pracy.

blacha1987 04 Sty 2015 18:21 1668 29
  • #1 04 Sty 2015 18:21
    blacha1987
    Poziom 12  

Witam. Po ok 2-3 godz pracy przy oglądaniu filmów na Youtube, bądź przeglądania stron www,, laptop się zawiesza i nie reaguje na żadne kombinacje przycisków. Co mu dolega?

Dane laptopa :
    - Win 7, procesor Pentium Dual-Core T4500, 4 GB RAM, Karta graficzna GeForce GT320M.

Obrazy z pracy laptopa

Obraz dysku

0 29
  • #2 04 Sty 2015 19:06
    zerbatin
    Poziom 23  

Temperatury OK. W dysku widzę nieprawidłowy parametr:
    Czas potrzebny do rozkręcenia talerzy dysków.

Proponuję sprawdzić na boot-owalnej wersji Linux-a czy problem występuje.

0
  • #3 04 Sty 2015 19:10
    blacha1987
    Poziom 12  

Co to jest to bootowanie ? i jak to się robi ..? Jestem laikiem

0
  • #4 04 Sty 2015 19:56
    zerbatin
    Poziom 23  

Oznacza to nagraną na płytę, lub pendrive-a, uruchomioną, ale nie instalowaną. Ściągasz Linux-a z sieci, nagrywasz, resetujesz komputer i uruchamiasz Linux-a z płyty.

0
  • #5 05 Sty 2015 10:22
    blacha1987
    Poziom 12  

Problem na Linuksie nadal występuje.

0
  • #6 05 Sty 2015 23:08
    zerbatin
    Poziom 23  

Proponuję memtest i przeskanowanie dysku programem Victoria.

0
  • #7 05 Sty 2015 23:35
    blacha1987
    Poziom 12  

Po uciśnięciu start wyskakuje taki komunikat

0
  • #8 05 Sty 2015 23:44
    zerbatin
    Poziom 23  

To chociaż daj zakładki Standard i SMART.

0
  • #9 06 Sty 2015 11:37
    blacha1987
    Poziom 12  

Standard

Smart

0
  • #10 09 Sty 2015 20:19
    blacha1987
    Poziom 12  

Dzisiaj znowu się zawiesił. Podrzucam temp przy jakiej mniej więcej to zrobił bo program uruchomiłem po restarcie systemu. Dodam jeszcze że dosyć sporo nagrzewa się obudowa laptopa od strony klawiatury w miejscu wentylatora procesora.

0
  • #11 09 Sty 2015 21:18
    ul1002

Poziom 34  

Do podmiany procesor ponieważ to najtańszy i najprostszy sposób (wstawisz tam procesor kompatybilny za 10zł), ale z setek podobnych usterek wnioskuję, że w tym modelu będzie za to odpowiedzialna karta graficzna.

Oczywiście najpierw Memtest trzeba zrobić dla pewności, a chłodzenie profilaktycznie, tak na początek to podstawa.

PS Zerbatim po co ci smart z Victoria kiedy masz z Crystaldiskinfo?

0
  • #12 10 Sty 2015 14:54
    zerbatin
    Poziom 23  

@ul1002 Chciałem zobaczyć czy nie ma opóźnień odczytu w poszczególnych sektorach.

Jak dla mnie to "walnięty" dysk. Jeżeli chodzi o procesor , to przesmarowanie nową pastą i wyczyszczenie chłodzenia może coś dać.
    Wymiana, w sumie dlaczego nie, rzeczywiście nie jest to horrendalny koszt ;).

0
  • #13 12 Sty 2015 21:05
    blacha1987
    Poziom 12  

Już 3 raz zawiesił się na oglądaniu YouTube przeglądarka Mozilla. Drugi raz przy zawieszeniu wyświetla się taki komunikat.

0
  • #14 14 Sty 2015 21:59
    zerbatin
    Poziom 23  

Wygląda na uszkodzoną pamięć. Zrób memtest.

0
  • #15 18 Sty 2015 13:14
    blacha1987
    Poziom 12  

Memtest 86+ zrobiony czterokrotnie. Żadnego błędu

Edit:
    Ma ktoś jakiś pomysł co może mu dolegać. Teraz coraz częściej się zawiesza: przeglądarka Mozilla, Chrome, kopiowanie plików z jednego dysku na inny, przeglądając Facebook. Robi się to denerwujące.

Moderowany przez swiercm:

Posty scaliłem. Proszę, byś w przypadku aktualizacji informacji używał opcji "Zmień".

0
  • #16 18 Sty 2015 21:12
    zerbatin
    Poziom 23  

Wcześniej Ci pisaliśmy. Podmień procesor, dysk.

0
  • #17 24 Sty 2015 20:06
    blacha1987
    Poziom 12  

Pokusiłem się dzisiaj na jeszcze kilka testów ... Co o wynikach myślicie ? Potwierdzają czy coś jest nie tak ?

HDD LIfe

HD Tune
    Asus K50I - Zawiesza się po kilku godzinach pracy. Asus K50I - Zawiesza się po kilku godzinach pracy.

3D Mark
    Asus K50I - Zawiesza się po kilku godzinach pracy. Asus K50I - Zawiesza się po kilku godzinach pracy. Asus K50I - Zawiesza się po kilku godzinach pracy. Asus K50I - Zawiesza się po kilku godzinach pracy.

FurMark

SiSoftware Sandra Lite 2015
    Asus K50I - Zawiesza się po kilku godzinach pracy. Asus K50I - Zawiesza się po kilku godzinach pracy.

0
  • #18 26 Sty 2015 00:19
    Brick_G
    Poziom 27  

Odinstaluj flash player. Sprawdź czy youtube w HTML 5 również powoduje błędy. Poza tym jak na T4500 to masz tam gorąco. Pady i pasta do wymiany. Jaka przeglądarka?

0
  • #19 11 Lut 2015 11:02
    blacha1987
    Poziom 12  

Przeglądarka Mozilla, Chrome na obu się zawiesza. Wczoraj dodatkowo zmieniłem dysk na inny.
    Edit:
    Zauważyłem, że poprzedni dysk był OK. Już chyba 3 razy na nowym dysku (tak samo było na starym ) dysku przenosząc pliki/programy powyżej 1 GB komputer się zawiesza. Do ok 1GB wszytko ok, a wyżej tej wartości się zawiesza. Jakieś pomysły?
    Edit:
    Dzisiaj zrobiłem jeszcze jeden test procesora i niby z nim wszystko OK. Chyba, że ja czegoś nie dojrzałem.
    Worker #1
    Worker #2

Moderowany przez swiercm:

Kolejny raz posty scaliłem. Proszę, byś w przypadku aktualizacji informacji używał opcji "Zmień".

0
  • #20 12 Lut 2015 14:17
    Cov.
    Poziom 13  

ul1002 napisał:
    z setek podobnych usterek wnioskuję, że w tym modelu będzie za to odpowiedzialna karta graficzna.

Od kiedy karta graficzna jest odpowiedzialna za stabilność systemu???

Za stabilność systemu odpowiada mostek północny, i to on może być odpowiedzialny za wieszanie systemu.

0
  • #21 13 Lut 2015 09:48
    blacha1987
    Poziom 12  

A gdzie się mostek północny znajduje ?

Asus K50I - Zawiesza się po kilku godzinach pracy. Asus K50I - Zawiesza się po kilku godzinach pracy. Asus K50I - Zawiesza się po kilku godzinach pracy. Asus K50I - Zawiesza się po kilku godzinach pracy. Asus K50I - Zawiesza się po kilku godzinach pracy.

0
  • #22 13 Lut 2015 09:58
    Wysuszek
    Poziom 13  

Według mnie na tych zdjęciach go nie widać. Pewnie jest pod klawiaturą lub pod tą płytką przykręconą na 5 śrubeczek, widoczną przy dysku.

Przy okazji - grafika i chipset mają troszkę duże te temp. przy obciążeniu. U mnie spokojnie mieści się pomiędzy 50 - 60 stopni czego?.

0
  • #23 13 Lut 2015 16:28
    Cov.
    Poziom 13  

Musiałbyś odkręcić płytę, mostek jest z drugiej strony, tyle że nic ci to nie da, sam nic nie zrobisz.
    A mam pytanie o historie laptopa, czy był zalany, uszkodzony, naprawiany, czy po upadku?
    Czy zaczął sie wieszać po jakimś szczególnym wydarzeniu( granie, upadek, zalanie itp) czy poprostu z "sam z siebie"?

0
  • #24 14 Lut 2015 09:13
    blacha1987
    Poziom 12  

Cov. napisał:
    A mam pytanie o historie laptopa, czy był zalany, uszkodzony, naprawiany, czy po upadku?

Kiedyś dziewczyna wylała kawę na klawiaturę i przestała działa. Klawiatura wymieniona. Ale zawieszanie się było jeszcze przed zalaniem kawą. Dodam że woda z kawy nie wydostała się na podzespoły laptopa, została tylko w klawiaturze.

Cov. napisał:
    Czy zaczął sie wieszać po jakimś szczególnym wydarzeniu( granie, upadek, zalanie itp) czy poprostu z "sam z siebie"?

Sam z siebie

Wczoraj wymieniłem procesor na T9300. Podczas kopiowania plików ponad 4GB nic się nie zawiesiło... Także winny był procesor.
    Dodam że nowy procesor przy średniej pracy (1-3h) osiąga ok 61 stop. a przy obciążenie 70-100 % (ok 1h) 71stop. Czy ta temp może być ?
    Tylko przeglądarka Mozilla zawiesiła mi dwa razy laptopa podczas oglądania filmów na YT i FB...

Brick_G napisał:
    Odinstaluj flash player.

Tak też zrobiłem ale teraz nie wszystko mogę odtworzyć itp.. Czym mogę zastąpić Adobe Flash Player (miałem 16) ?

0
  • #25 15 Lut 2015 15:18
    Cov.
    Poziom 13  

Te procesory są raczej mało awaryjne, no ale widać że czasem się zdarzy. Najważniejsze to to, że problem wieszania rozwiązany.
    Sugerowałbym jeszcze wejść na stronę Asusa i zaktualizować bios do najnowszej wersji.
    A co do wieszania przeglądarki, to może najprościej będzie zrobić format i zainstalować nowy system...

0
  • #26 15 Lut 2015 16:05
    blacha1987
    Poziom 12  

Cov. napisał:
    A co do wieszania przeglądarki, to może najprościej będzie zrobić format i zainstalować nowy system...

Format zrobiony i jak mam zainstalowany Adobe Flash Player to zawiesza się przeglądarka: Mozilla i Chrome. Czy jest jakiś inny program który ma właściwości Adobe Flash Player ?

Dodam że muszę mieć zainstalowany Adobe Flash Player gdyż pracuje na oprogramowaniu na którym ten program jest potrzebny, chore jest aby co jakiś czas restartować laptopa.

Wczoraj już nie pamiętam podczas jakiej czynności wyskoczył mi błąd ( nie mam pojęcia co oznacza )

Dzisiaj podczas włączania filmu na Windows Media Player wyskoczył taki

0
  • #27 25 Lut 2015 01:42
    Brick_G
    Poziom 27  

Sypie się sterownik karty graficznej. Użyj chroma do testów - ma swojego forka Flasha (Pepper Flash). Spróbuj ewentualni wyłączyć akcelerację sprzętową karty graficznej w przeglądarce lub dla Flash (o ile będziesz go używał).

0
  • #28 25 Lut 2015 09:14
    blacha1987
    Poziom 12  

Brick_G napisał:
    Sypie się sterownik karty graficznej.

Ok dwa tyg temu nowe sterowniki, na wcześniejszych było to samo.

Brick_G napisał:
    Użyj chroma do testów - ma swojego forka Flasha (Pepper Flash).

To samo na chrome, już sprawdzałem.

Brick_G napisał:
    Spróbuj ewentualni wyłączyć akcelerację sprzętową karty graficznej w przeglądarce lub dla Flash (o ile będziesz go używał).

A tego nie wiem gdzie zrobić.. przeglądałem ustawienia Nvidia ale słów "akceleracja sprzętowa" nie znalazłem...

0
  • #29 25 Lut 2015 17:04
    Wysuszek
    Poziom 13  

Spróbuj tak...

1. Zainstaluj nowe sterowniki
    2. Przejdź do C:\Windows\System32\Drivers i zmień nazwe pliku nvlddmkm.sys na nvlddmkm.sys.old
    3. Przejdź do C:\Nvidia (tam gdzie zazwyczaj rozpakowują się sterowniki) i znajdź plik nvlddmkm.sy_ i zaznacz kopiuj (w punkcie 3 mowa i starszych rozpakowanych sterownikach)
    4. Wklej na pulpit
    5. Start - wpisz cmd w wyszukiwarke
    6. Zmień folder na pulpit czyli wpisujesz chdir Desktop
    7. Wpisujesz EXPAND.EXE nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys lub expand -r nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys
    8. Gdzie polecenie wykona się prawidłowo ... utworzony plik na pulpicie nvlddmkm.sys skopiuj do C:\Windows\System32\Drivers
    9. Uruchom ponownie komputer

0
  • #30 26 Lut 2015 09:21
    blacha1987
    Poziom 12  

Wysuszek napisał:
    Spróbuj tak...

1. Zainstaluj nowe sterowniki
    2. Przejdź do C:\Windows\System32\Drivers i zmień nazwe pliku nvlddmkm.sys na nvlddmkm.sys.old
    3. Przejdź do C:\Nvidia (tam gdzie zazwyczaj rozpakowują się sterowniki) i znajdź plik nvlddmkm.sy_ i zaznacz kopiuj (w punkcie 3 mowa i starszych rozpakowanych sterownikach)
    4. Wklej na pulpit
    5. Start - wpisz cmd w wyszukiwarke
    6. Zmień folder na pulpit czyli wpisujesz chdir Desktop
    7. Wpisujesz EXPAND.EXE nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys lub expand -r nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys
    8. Gdzie polecenie wykona się prawidłowo ... utworzony plik na pulpicie nvlddmkm.sys skopiuj do C:\Windows\System32\Drivers
    9. Uruchom ponownie komputer

A czemu ma to służyć ? .. Co zmieni ?

0