Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

normsthal magic 1000 - normsthal magic 1000 gubi piloty

06 Sty 2015 10:38 4416 7
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam problem z automatem do bramy normsthal magic 1000 otóż co jakieś 5-7 dni gubi ustawienia pilotów i muszę programować piloty od nowa, w pilotach są nowe baterie, w sieci zasilającej nie ma spadków napięcia. Pozostałe ustawienia są ok automatem mozna sterować za pomocą przycisków na obudowie
    Co może byc przyczyną gubienia ustawień pilotów? i jak to naprawić ?
    Pozdrawiam Makary
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Witam serdecznie. Po tych kilku dniach, lub podczas normalnej pracy na wyświetlaczu pojawia się któryś kod błędu?

Przyczyną może być uszkodzona pamięć EEPROM w której zapisane są piloty. Możliwe, że raz na jakiś czas brakuje zasilania i po prostu pamięć zamiast podtrzymywać dane, traci je. Masz jeszcze gwarancję na ten napęd?

W instrukcji do bramy jest też procedura resetowania ustawień. Spróbój ją wykonać i zaprogramować centralę od nowa, może po prostu zapis do EEPROM się w jakiś sposób zawiesił. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Witam nie świecą się żadne błędy ani podczas prawidłowej pracy ani gdy zgubi piloty spadki napięcia też wykluczam bo centralka alarmowa w tym samym obwodzie zaraz by sygnalizowała awarie, ponadto odłączałem zasilanie od napędu i nie było żadnych problemów.
    Jak będzie troszkę cieplej to spróbuje zresetować bramę ale trochę się tego boje bo w instrukcji jakos tak chaotycznie jest to opisane.
    Pozdrawiam Makaryo

Ps no i nie wytrzymałem :) zresetowałem bramę do ustawień fabrycznych i zobaczymy co z tego będzie
  • Poziom 12  
    Witam
    Po przywróceniu ustawień fabrycznych ciągle gubi piloty. Zauważyłem że dzieje się to gdy temperatura w garażu spada poniżej 0stC a ostatnio garaż mi się nie domkną i temp spadła do -5stC.
    Jesli to rzeczywiście pamięć EPROM to gdzie ja dokupić i jaka jest jej cena, prosze również o instrukcję wymiany
    Pozdrawiam Makary
  • Poziom 20  

Odczytaj dane z tego scalaka. To prawdopodobnie pamięć EEPROM. Pozostaje kwestia, czy producent nie zapisał w niej jakiś nastaw, bez których centrala może nie wstać :/ nie sugeruj się zaznaczonym rezystorem na obrazku, zaczerpnąłem go z innego tematu na EL-ce.
  • Poziom 21  
    Spotkałem się z wypadaniem pilotów Normsthal, i nie była to wina centrali tylko pilotów, które z niewiadomych przyczyn są ze zmiennym kodem Keeloq, ale realizowane nie z wykorzystaniem oryginalnych układów HCS tylko z uniwersalnym procesorem. Po wymianie na piloty zamienniki z układem HCS firmy PROXIMA problem został rozwiązany.
  • Poziom 12  
    tapczan0 napisał:
    Spotkałem się z wypadaniem pilotów Normsthal, i nie była to wina centrali tylko pilotów, które z niewiadomych przyczyn są ze zmiennym kodem Keeloq, ale realizowane nie z wykorzystaniem oryginalnych układów HCS tylko z uniwersalnym procesorem. Po wymianie na piloty zamienniki z układem HCS firmy PROXIMA problem został rozwiązany.

ooo czyli jest nadzieja
    trzy lata na oryginalnych pilotach było ok dopiero jak zaprogramowałem dodatkowe funkcje zaczęły sie problemy.
    Spróbuje dokupić jeden pilot i zobaczymy
  • Poziom 12  
    Witam i sprawa wyjaśniona
    Napęd pojechał do serwisu wymieniono mi cała płytę główną mimo że było już po gwarancji
    Koszt tylko za przesyłkę w obie strony a to ze względu na częste występowanie tej usterki
    Gwarancja 2 lata
    Pozdrawiam i temat zamykam