Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wago 750 - Programowanie sterownika Wago - IO PRO

king kong 08 Sty 2015 20:37 2115 5
  • #1 08 Sty 2015 20:37
    king kong
    Poziom 9  

Witam,
    jak to jest z tym oprogramowaniem do wago? Wiem, że używa się codesys + targety. Ale...
    Ze strony wago mogę sciągnąć oprogramowanie: Wago I/O PRO demo version. Co mogę przy pomocy tego oprogramowania zrobić?
    I pytanie 2: Co daje zakup Wago I/O Pro v2.3 CAA za 1708zł wg cennika?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

• #2 10 Sty 2015 22:56
    adamac2
    Spec od PLC

Zasadniczo po zakupie zrobisz chyba to samo co Codesys + targety.
    Ja wszystkie wago programowałem w Codesys + targety.

• #3 11 Sty 2015 09:31
    pshemo13
    Poziom 7  

Ad 1 - szczegółowe dane na stronie producenta:

"... WAGO-I/O-PRO jest narzędziem do tworzenia programów i wizualizacji. Przy pomocy tego oprogramowania można tworzyć aplikacje sterowania na bazie programowalnych sterowników sieciowych WAGO-I/O-SYSTEM 750.
    WAGO-I/O-PRO jest zgodny z normą IEC 61131-3. Norma ta określa wymagania stawiane systemom programowania. Obsługiwane są takie języki programowania jak IL, LD, FBD, ST i SFC. Dla poszczególnych aplikacji można wybrać optymalny język programowania.
    Oprogramowanie spełnia rosnące wymagania w zakresie tworzenia programów sterujących, takie jak przenaszalność czy modularność, i oferuje użytkownikowi szeroki wachlarz funkcji.
    •translacja języków programowania
    •automatyczna deklaracja zmiennych
    •zarządzanie bibliotekami
    Zintegrowane z oprogramowaniem funkcje diagnostyczne i testowe ułatwiają i przyspieszają procerury wdrażania projektów sterowania.
    •sygnalizacja online statusu w kodzie programu
    •symulacja offline
    •zintegrowana wizualizacja procesu
    •rejestracja i wizualizacja danych projektu
    WAGO-I/O-PRO pozwala na programowanie nie tylko sterowników WAGO, lecz także wyrobów innych producentów, zrzeszonych w CoDeSys Automation Alliance. ..."

https://eshop.wago.com/JPBC/0_5StartPage.jsp;...ionid=4AA03865B7094B1406FC0EFAC98DBE0E?zone=6

https://eshop.wago.com/JPBC/singleview/getFil...49405_0.pdf&oFName=d07590333_00000000_0pl.pdf

• #4 12 Sty 2015 08:41
    king kong
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedzi, jednak nie zawiera się w nich odpowiedź na moje pytanie.

Może naświetlę troszkę sytuację. Od dawna programuję simensa, więc codesys jest dla mnie nowością.

Zasadniczo pytanie to po co mam kupować program za ponad 1700zł, skoro mam wersję demo? Czego jej brakuje? Czy właśnie tych targetów(jak się zorientowałem to modele sterowników). W siemensie wystarczy uaktualnić HW Config.

Dziękuję za odpwiedzi

• Pomocny post
    #5 13 Sty 2015 13:42
    comin
    Poziom 21  

W wersji demo nie zapiszesz na stałe programu w pamięci sterownika.
    Po zaniku napięcia trzeba będzie go jeszcze raz programować.

• #6 14 Sty 2015 06:29
    king kong
    Poziom 9  

comin napisał:
    W wersji demo nie zapiszesz na stałe programu w pamięci sterownika.
    Po zaniku napięcia trzeba będzie go jeszcze raz programować.

Dzięki i o to właśnie mi chodziło. Czyli wersją demo mogę zaprogramować każdy sterownik(są wszystkie tergety) tylko po powrocie zasilania muszę zrobić to jeszcze raz.

Dzięki comin.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME