logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

HPI Trophy 3.5 - czy można zamontować silnik 4.6 od Truggy?

dragi_gd 10 Sty 2015 23:28 5367 28
REKLAMA
  • #1 14316542
    dragi_gd
    Poziom 13  
    Posty: 141
    Ocena: 8
    Panowie padl moj silniki i jestem zmuszony do zakupu innego.
    Zastanawiam sie czy do trophyego hpi zseryjnym silnikiem 3.5 moge wstawic silnik od truggy czyli 4.6 ?
    Czy jest to mozliwe oraz czy duzo (poza samym silnikiem ) musze wymienic i jak tak to konkretnie co ??

    Bede wdzieczny za kazda pomoc i podpowiedz poniewaz przewertowalem fora i tam nie znalazlem doslownie nic o zmianie silnika.
  • REKLAMA
  • #2 14317177
    dragi_gd
    Poziom 13  
    Posty: 141
    Ocena: 8
    panowie nikt nic nie wie ? naprawe ?
    Chcialbym jutro kupic silniczek ale nie wiem czy dam rade zamontowac 4.6 w autku.
  • #4 14318590
    dragi_gd
    Poziom 13  
    Posty: 141
    Ocena: 8
    Czesc

    wiem juz pisalem do dwoch serwisow i bez odpowiedzi dlatego postanowilem zadac pytanie tutaj na forum.

    Dla powiekszenia mozliwosci odpowiedzi napisalem rowniez pod te linki ktore podales, dziekuje.

    Mimo wszystko nadal czekam moze ktos cos podpowie, w sumie dosklepu pojade jutro dopiero.
  • #5 14321955
    1 PAWEL
    Poziom 42  
    Posty: 7210
    Pomógł: 674
    Ocena: 1364
    Wiadomość otrzymana ze sklepu - Powinien pasować silnik HPI F4,6 jednak trzeba założyć komplet z gaźnikiem i wydechem z 4,6. Montaż jeszcze większego silnika pewnie będzie wymagał przeróbki modelu.

    Dziwne jest to że wcześniej podano informację że gaźnik od HPI F3,5 pasuje do F4,6.
  • REKLAMA
  • #6 14323918
    dragi_gd
    Poziom 13  
    Posty: 141
    Ocena: 8
    mi odpisali z rcwroblik ze silnik bedzie pasowal bo podstawa mocowania jest taka sama.

    Jest jednak potrzeba wymiany lozyska pod zebatke i sprzegla.

    Dodano po 1 [minuty]:

    wiem juz ze zakupie silnik 4.6 p3 (ma byc do jazdy w terenie wiec potrzebuje niski dol).

    Nie wiem jakich uzyc kol (opon) do jazdy po piachu na plazy. Nie wiem jakie bed pasowaly do mojego modelu
  • #7 14324140
    1 PAWEL
    Poziom 42  
    Posty: 7210
    Pomógł: 674
    Ocena: 1364
    W tym linku może jakieś wybierzesz

    http://www.conrad.pl/Ko%C5%82a-Buggy-1:8.htm?websale8=conrad&ci=SHOP_AREA_19760_1202351

    Na plażę

    http://www.conrad.pl/Ko%C5%82a-Reely,-felgi-d...8=conrad&pi=235783&ci=SHOP_AREA_19760_1202351


    dragi_gd napisał:
    Jest jednak potrzeba wymiany lozyska pod zebatke i sprzegla.


    Chodzi tylko o że mogą używane nie wytrzymać zwiększonej mocy.
    Zębatkę też obejrzyj czy nie zdarta.


    HPI Trophy 3.5 - czy można zamontować silnik 4.6 od Truggy?
  • #8 14324924
    dragi_gd
    Poziom 13  
    Posty: 141
    Ocena: 8
    dzięki wielkie za pomoc. już wiem co mam szukać
    kola na piach te z lopatami zastanawiam sie tylko czy beda pasowaly niby napisane ze do buggy ale czy beda sie miescily po i nie blokowaly po zamontowaniu na piaste.
    Do tych potrzebne sa jeszcze chyba jakies nakretki na 17mm raczej adaptery.
    Prawda ??
  • Pomocny post
    #9 14324949
    1 PAWEL
    Poziom 42  
    Posty: 7210
    Pomógł: 674
    Ocena: 1364
    Hpi trophy 3.5 i 4,6 w skali 1:8 ma oryginalne nakrętki i hex 17 mm. ( 101792 - 6.7MM )

    HPI Trophy 3.5 - czy można zamontować silnik 4.6 od Truggy?
    HPI Trophy 3.5 - czy można zamontować silnik 4.6 od Truggy?

    Pasują do

    RTR Trophy 3.5 Buggy w/ 2.4GHz

    RTR Trophy Truggy 4.6 w/ 2.4GHz

    RTR Trophy Buggy Flux

    RTR Trophy Truggy Flux

    Porównaj średnice i wymiary felgi.


    https://www.youtube.com/watch?v=L-HBFvMICqY
  • REKLAMA
  • #10 14330208
    dragi_gd
    Poziom 13  
    Posty: 141
    Ocena: 8
    po raz kolejny dzięki :)
    Dziś walczyłem z szarpanka bo urwała się linka.
    W końcu skończyło się na nowej.

    Po wyjęciu silnika nie mogę ustawić go z powrotem tak jak był wcześniej aby zębatki się zazębiały.
    Nic nie ruszałem w podstawie mocowania silnika a po ponownym zamontowaniu go jego zębatka jest odsunięta w lewo względem tej drugiej tej dużej (to jest chyba ta odbierająca).
    Nie wiem czemu tak się stało.
  • #11 14330228
    1 PAWEL
    Poziom 42  
    Posty: 7210
    Pomógł: 674
    Ocena: 1364
    Podstawa nie powinna być tej usterki przyczyną tylko montaż poszczególnych elementów na wale silnika.
    Zerknij na rys. a jak to nie pomoże to zdemontuj i popatrz jak były położone elementy na starym silniku.
    Być może to wina położenia pierścienia stożkowego na wale silnika.

    Może chodzi o zwiększony luz między zębny zębatki atakującej na silniku a zębatką odbierającą?

    Jest tam możliwość regulacji.

    Wstaw zdjęcie.

    HPI Trophy 3.5 - czy można zamontować silnik 4.6 od Truggy?
  • #12 14330399
    dragi_gd
    Poziom 13  
    Posty: 141
    Ocena: 8
    Chodzi o to że wyjąłem i włożyłem ten sam silnik tylko z wymienioną szarpanką.
    Po powtórnym zamontowaniu silnika okazuje się że zębatka atakująca jest przesunięta względem odbierającej nie dużo, ale na tyle aby nie łapać jej podczas obrotu.

    Powiedz gdzie jest ta regulacja o której pisałeś ?

    Jak podładuje mi się trochę aparat to zrobię foto i wstawię.
  • Pomocny post
    #13 14330449
    1 PAWEL
    Poziom 42  
    Posty: 7210
    Pomógł: 674
    Ocena: 1364
    Na tych wkładkach są 4 poprzeczne rowki i tu można wyregulować luz między zębny kół zębatych.
    Dosuwając lub odsuwając silnik od lub do koła zębatego odbierającego ( dużego ).
    Przykręć lekko silnik śrubami z nakrętkami i będziesz miał swobodę w ustawieniu silnika.

    HPI Trophy 3.5 - czy można zamontować silnik 4.6 od Truggy?
  • #14 14330539
    dragi_gd
    Poziom 13  
    Posty: 141
    Ocena: 8
    Chodzi o te wkładki do których przykręcamy silnik ?
    Patrząc na auto od tyłu ta prawa wkładka mi się właśnie przesuwa a lewa nie.
    Czy powinny dawać się ustawiać obie czy właśnie tylko ta jedna ?
    Przesuwając ta jedną próbowałem ustawić tak silnik aby zębatki się zazębiły, ale właśnie nie mogłem.

    Swoją drogą szkoda że nie jesteś z Gdańska (pewnie Tobie zajęłoby to chwilkę).

    Dodano po 2 [minuty]:

    Do tej swobody ruchu silnika to muszę odkręcić te śruby spod spodu prawda ?
  • #15 14330567
    1 PAWEL
    Poziom 42  
    Posty: 7210
    Pomógł: 674
    Ocena: 1364
    dragi_gd napisał:
    Do tej swobody ruchu silnika to muszę odkręcić te śruby spod spodu prawda ?


    Tak. Śruby z nakrętkami mocowanie silnika.


    Wkładki są dokręcane na stałe śrubami od dołu do podłogi śruby na rys. 4x6,
    poluzuj śruby ( na rys 4x12 ) z 4 nakrętki mocowania silnika i wtedy masz swobodę przesuwu.
    Załączniki:
    • hpi-trophy-35-manual.pdf (11.97 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #16 14330743
    dragi_gd
    Poziom 13  
    Posty: 141
    Ocena: 8
    Dzięki spróbuje tak jak piszesz i dam znać jakie efekty.
  • #17 14333285
    dragi_gd
    Poziom 13  
    Posty: 141
    Ocena: 8
    Udało się silnik rzeczywiście jest już przysunięty do zębatki odbierającej.
    Mam za to inne zmartwienie, mianowicie jak ciągnę za szarpankę to raz na kilka pociągnięć tylko zaskakuje tak jakby to łożysko się ślizgało.
    Wyjąłem je i przetarłem do sucha i przetarłem ten czepień po którym porusza się ta nakrętka (łożysko). Po złożeniu wszystkiego przez kilka pierwszych pociągnięć jest idealnie po kilku szarpnięciach problem powraca.
    Czy to jest wina samego łożyska (tej nakrętki) czy można ten czpień wychodzący z silnika po którym kreci się łożysko będzie do wymiany ? W ogóle ta cześć z silnika można wymienić ??
  • #18 14333655
    1 PAWEL
    Poziom 42  
    Posty: 7210
    Pomógł: 674
    Ocena: 1364
    Łożysko jednokierunkowe do silnika jest osadzone na trzpieniu jeśli nie pomyliłeś położenia,
    to przemyj dokładnie i zobacz czy nie pozacierana jest powierzchnia trzpienia.

    HPI 107829 ONE WAY BEARING 14mm HEX do szarpanki



    HPI Trophy 3.5 - czy można zamontować silnik 4.6 od Truggy?


    Na stronie od 46 masz opis w instrukcji.

    Popatrz dokładnie jak to się ustawia wg rys.

    HPI 1432 STARTING SHAFT


    HPI Trophy 3.5 - czy można zamontować silnik 4.6 od Truggy?
  • #19 14334111
    dragi_gd
    Poziom 13  
    Posty: 141
    Ocena: 8
    No to już mam mega wiedzę od ciebie w ciągu tak naprawdę kilkunastu godzin.

    Mógłbyś jeszcze opisać mi dokładnie sposób ustawiania tego autka ?
    Po odpaleniu wchodził na takie obroty, że nie byłem w stanie go wyregulować.


    Bedę bardzo wdzięczny.
  • Pomocny post
    #20 14334485
    1 PAWEL
    Poziom 42  
    Posty: 7210
    Pomógł: 674
    Ocena: 1364
    dragi_gd napisał:
    Po odpaleniu wchodził na takie obroty, że nie byłem w stanie go wyregulować.


    Sprawdź czy powodem nie jest cięgno gazu, czy nie jest naciągnięte.

    Przepustnica powinna być otwarta na 20-25%.

    Linki do poczytania

    http://www.rcwroblik.pl/x_C_SKROT__P_57610033.html

    http://www.model-fan.com.pl/index.php?i1,poradnik

    Jeśli masz płytę DVD z HPI to tam jest krok po kroku opisane.

    Lepiej poszukaj w okolicy serwisu który ci za parę zł wyreguluje silnik i dotrze.
    Dotarcie silnika jest bardzo istotne na trwałość i długość pracy silnika.


    http://www.rcpitstop.pl/pl/i/Kontakt/4


    https://www.youtube.com/watch?v=wb1mcW33maM
  • #21 14335016
    dragi_gd
    Poziom 13  
    Posty: 141
    Ocena: 8
    dzięki wielkie
    Postaram się ogarnąć auto przez weekend i dam znać jak poszło.
  • #22 14347704
    dragi_gd
    Poziom 13  
    Posty: 141
    Ocena: 8
    Autko ogarniete. Uruchomione i mam nadzieje ze dobrze wyregulowane.
    Raz jeszcze dzieki za pomoc.

    W razie problemow bede pytal.

    Pozdrawiam
  • #23 14348203
    1 PAWEL
    Poziom 42  
    Posty: 7210
    Pomógł: 674
    Ocena: 1364
    W okresie docierania nie dociskaj za mocno i szybko przepustnicy gazu, oraz stosuj troszkę bogatszą mieszankę więcej paliwa kontroluj temperaturę, jeśli z rury wydechowej idzie lekki dymek to jest wszystko dobrze w przypadku jak będzie pluł paliwem to mieszanka nadmiernie bogata.

    Życzę przyjemnej jazdy :)
  • #24 14452329
    dragi_gd
    Poziom 13  
    Posty: 141
    Ocena: 8
    No i własnie mam jeszcze jeden problem.

    Kupiłem nowe kola ale mam problem ze zdjęciem starych.
    Czy należny je przytrzymać i odkręcać śrubę ? Czy coś muszę zablokować na czas odkręcania ??
  • REKLAMA
  • #25 14452353
    1 PAWEL
    Poziom 42  
    Posty: 7210
    Pomógł: 674
    Ocena: 1364
    Wystarczy przytrzymać i odkręcić masz do tego fabryczny klucz.
    Nie ma potrzeby mocno dokręcać nakrętki na wyczucie aby tylko docisnęła felgę.
  • #26 14452368
    dragi_gd
    Poziom 13  
    Posty: 141
    Ocena: 8
    Ok. Dzięki, idę ściągać :)
  • #27 14463786
    1 PAWEL
    Poziom 42  
    Posty: 7210
    Pomógł: 674
    Ocena: 1364
    Link do silnika 4,6cm

    HPI 111595 NITRO STAR F4.6 V2

    http://www.rctrax.pl/hpi-111595-nitro-star-f4-6-v2-engine-with/109197/


    https://www.hpiracing.com/assets/documents/instruction_manuals/111598-f46_v2-glb-m-v1.pdf


    HPI Racing 107014 Trophy 4.6 Buggy RTR
    HPI Racing 107012 Trophy 3.5 Buggy RTR


    https://www.hpiracing.com/pl/part/111595
    ------------------------------------------------------
    Nowa wersja F3.5cm

    #111600 - NITRO STAR F3.5 V2 ENGINE WITH PULLSTART

    https://www.hpiracing.com/pl/part/111600
    -----------------------------------------------------
    Oznaczenia poszczególnych wersji i pojemności.


    HPI Trophy 3.5 - czy można zamontować silnik 4.6 od Truggy?

    Zmień szarpankę na Roto Start.

    HPI Trophy 3.5 - czy można zamontować silnik 4.6 od Truggy? HPI Trophy 3.5 - czy można zamontować silnik 4.6 od Truggy? HPI Trophy 3.5 - czy można zamontować silnik 4.6 od Truggy?

    https://www.hpiracing.com/assets/documents/in...tion_manuals/i87130_roto_start_2_glb_m_v1.pdf

    https://www.hpiracing.com/pl/parts/87130/std

    https://www.youtube.com/watch?v=1TpS8oT7FXE


    .
  • #28 18291524
    marcin.sid88
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Zagląda ktoś jeszcze tutaj ?
    Mam pytanie co do tego silnika. Rozbierając nie porobiłem sobie zdjęć i mam problem z podkładkami.
    oprócz tych 5 podkładek co widać na schemacie to mam jeszcze 2 z większą średnicą i nie bardzo wiem w które miejsce one mają iść.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik pyta, czy silnik 4.6 od truggy może być zamontowany w modelu HPI Trophy 3.5. Otrzymuje informacje, że silnik HPI F4.6 powinien pasować, ale wymaga wymiany gaźnika i wydechu. Wymiana łożysk pod zębatkę i sprzęgło jest również konieczna. Użytkownik planuje zakup silnika 4.6 i pyta o odpowiednie opony do jazdy po plaży. W trakcie dyskusji poruszane są kwestie montażu silnika, regulacji luzu między zębatkami oraz problemów z łożyskiem. Użytkownik uzyskuje porady dotyczące regulacji silnika oraz wymiany kół.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA