Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer do około 600zł +/-

Kanguros23 14 Sty 2015 01:12 1092 9
  • #1 14 Sty 2015 01:12
    Kanguros23
    Poziom 5  

Witam, potrzebuję nowego komputera w niskiej cenie(niestety tylko taką dysponuję) bez monitora. Mógłby mi ktoś doradzić, wrzucić jakiś link np z allegro? JESTEM KOMPLETNIE ZIELONY W TYCH TEMATACH :?: :!: Niechciałbym nic dokupować, wymieniać, coś żeby dawało po prostu radę. Zależy mi głownie na grach, ale tych starszych. Tutaj podaję wymagania z najbardziej interesującego mnie tytułu  System: 64-bit: Vista, Win 7, Win 8
     Procesor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
     RAM: 4GB
     Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6950 lub lepsza z 768 MB+ of VRAM (Kompatybilna z DirectX 11)
     Dysk twardy: 10 GB wolnego miejsca

Jest możliwe znalezienie czegoś takiego w tej cenie? Dziękuje za pomoc ;)
    Do usłyszenia.

@edit - Co myślicie np o tym? http://allegro.pl/gordon-intel-2-x-2-8ghz-4gb-160gb-hd-win7-i4880801422.html

0 9
  • #2 14 Sty 2015 01:50
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj,
    Znając specyfikację poszukaj zestawy używane sprzedawane przez osoby prywatne (nie przez firmy, które handlują szmelcem - przykład jeden już sam znalazłeś). Na I5-7xx, ewentualnie Phenom II X4 945/955/965/960T szukaj. Wydaje mi się jednak, że przy tak małym budżecie może to być trudne/niemożliwe, w szczególności że do zestawu oczekujesz jeszcze dość mocnej karty graficznej. Dopiero z podwojonym budżetem można zaczynać myśleć o czymkolwiek do gier - i i tak szału na pewno nie będzie.

Komputer, który znalazłeś to złom, który już w tej chwili ledwo do biura się nadaje. Sprzedawca dosyć słusznie boi się wymienić modele wszystkich podzespołów (bo na przykłąd się może okazać, że sprzedawany procesor to Pentium D, albo co gorsza Pentium 4 HT). Sprzedawca również nie wie za mocno co sprzedaje, zestaw na pewno nie ma 4192MB RAM - choćby się sprzedawca mocno starał ;) Do tego karta graficzna Intel (która nie ma wiele wspólnego z tą na zdjęciu - jest to karta zintegrowana z chipsetem płyty głównej, z przerażającą wydajnością graficzną zdolną sprostać efektom prawie płynnej animacji w arkuszu kalkulacyjnym - w końcu do celów biurowych była projektowana). Do tego dojdzie dość stary technologicznie dysk 160GB, po którym nie należy się spodziewać większej wydajności. Wisienką na torcie jest zasilacz nieznanej marki, ale jest niezawodny, cichy, mocny i stabilny. Najprawdopodobniej jest on do wymiany od razu po zakupie, mała szansa, że jest to coś nadającego się do zasilania komputera (gdyby tak było, byłoby wymienione z nazwy zapewne...)

1
  • #3 14 Sty 2015 02:16
    Kanguros23
    Poziom 5  

dt1 napisał:
    Witaj,
    Znając specyfikację poszukaj zestawy używane sprzedawane przez osoby prywatne (nie przez firmy, które handlują szmelcem - przykład jeden już sam znalazłeś). Na I5-7xx, ewentualnie Phenom II X4 945/955/965/960T szukaj. Wydaje mi się jednak, że przy tak małym budżecie może to być trudne/niemożliwe, w szczególności że do zestawu oczekujesz jeszcze dość mocnej karty graficznej. Dopiero z podwojonym budżetem można zaczynać myśleć o czymkolwiek do gier - i i tak szału na pewno nie będzie.

Komputer, który znalazłeś to złom, który już w tej chwili ledwo do biura się nadaje. Sprzedawca dosyć słusznie boi się wymienić modele wszystkich podzespołów (bo na przykłąd się może okazać, że sprzedawany procesor to Pentium D, albo co gorsza Pentium 4 HT). Sprzedawca również nie wie za mocno co sprzedaje, zestaw na pewno nie ma 4192MB RAM - choćby się sprzedawca mocno starał ;) Do tego karta graficzna Intel (która nie ma wiele wspólnego z tą na zdjęciu - jest to karta zintegrowana z chipsetem płyty głównej, z przerażającą wydajnością graficzną zdolną sprostać efektom prawie płynnej animacji w arkuszu kalkulacyjnym - w końcu do celów biurowych była projektowana). Do tego dojdzie dość stary technologicznie dysk 160GB, po którym nie należy się spodziewać większej wydajności. Wisienką na torcie jest zasilacz nieznanej marki, ale jest niezawodny, cichy, mocny i stabilny. Najprawdopodobniej jest on do wymiany od razu po zakupie, mała szansa, że jest to coś nadającego się do zasilania komputera (gdyby tak było, byłoby wymienione z nazwy zapewne...)

Hoho, tak jak mówiłem jestem w tym zielony, no cóż dobrze wiedzieć ze za tą sumke nic dobrego nie dostane, może poczekam z zakupem.. :| :| ale bardzo bardzo dziękuje za tak szybką odpowiedź! Od kogoś kto się na tym naprawdę zna.:) Aczkolwiek polowy nie zrozumiałem haha :D

a jeszcze ten http://allegro.pl/komputer-hp-7800-nowa-grafika-radeon-r7-ddr5-gracz-i4958438698.html też kiepski?;) dzięki za odp.

0
  • #4 14 Sty 2015 02:37
    dt1

Tu jest minimalnie lepiej, ale ogólnie zestaw też się nie nadaje do lepszych gier. Na wstępie mamy procesor mający premierę w drugiej połowie 2007 roku - aczkolwiek ten ma już przynajmniej faktycznie dwa rdzenie. Biorąc pod uwagę, że w wymaganiach swojego zestawu wymieniłeś I5-7xx lub Phenoma II X4 - procesor, który znajduje się w maszynie z Allegro (E6750) bez większych debat można uznać za w przybliżeniu około 2x mniej wydajny (przynajmniej w aplikacjach, które by te 4 rdzenie potrafiły wykorzystać). Dalej grafika - jest R7-250. Zdecydowanie lepiej niż poprzednio, ale do starszych od niej GTX560/HD6950 odrobinę jej brakuje - chociaż w nie najwyższych rozdzielczościach i w umiarkowanych ustawieniach detali da się już na niej pograć.

Pomijając resztę konfiguracji - ten sprzęt to około połowa tego, czego chciałeś w pierwszym poście.

1
  • #5 20 Sty 2015 00:53
    Kanguros23
    Poziom 5  

Dzięki dt1 :) .
    W takim razie narazie sobie odpuszcze, żeby nie robić 2 tematu, zapytam tutaj.
    Mam teraz Geforce 9500Gt / 2gb ram ddr3 i muszę grać w moją grę na niskich wymaganiach, co mógłbym zrobić żeby przenieść się na średnie? a może inaczej.
    Co lepiej dokupić ? jakąś kartę graficzną w przedziale 100-200 czy dokupić ram?.
    a może lepiej zbierać dalej na coś nowego?:)

0
  • #6 20 Sty 2015 12:26
    dt1

I tylko z karty graficznej i RAMu się Twój komputer składa? A co z procesorem, płytą główną, zasilaczem - te rzeczy też są istotne, żeby ocenić, czy warto coś w ten sprzęt inwestować, czy zmieniać cokolwiek, czy po prostu zbierać na nowy sprzęt.

1
  • #7 20 Sty 2015 22:39
    Kanguros23
    Poziom 5  

Oj, nie wiedziałem ze są aż tak istotne, naprawdę jestem zielony w tych tematach, sorrki.
    Już podaje :
    Procek-AMD Athlon II x4 620
    Płyta główna-Gigabyte technology Model GA-MA770T-UD3P
    Zasilacz- ibox SL-8400BTX 400W

Bardzo jestem ciekaw czy jest szansa z nim coś zrobić bo ma naprawdę parę dobrych lat niestety:(.

Chciałbym też o wyrozumiałość w sprawie tak niskich cen jakie podaje, ale niestety nie stać mnie na daną chwile.

0
  • #8 20 Sty 2015 23:22
    dt1

Niskim kosztem można wrzucić zasilacz (obecny jest niebezpieczny), lepszą kartę graficzną i jeśli potrzebne - podwoić pamięć RAM. Procesor być może nie jest aktualnie szczytem marzeń, ale jeśli miałoby to być tanim kosztem zrobione - wymiana tych trzech rzeczy uzdatni jeszcze ten zestaw na jakiś czas.

1
  • #9 21 Sty 2015 01:27
    Kanguros23
    Poziom 5  

Okej, dzięki! A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć tu lub na wiadomości jakiego zasilacza i karty mam szukać mniej więcej :)?
    a co do ram, muszą być takie same jak te co mam? Czy mogę wsadzić pierwsze lepsze z np alledrogo? nie za bardzo sie tu też orientuje:)

O ile kartę i ramy dam rade sobie zrobić sam to zasilacz mnie przeraża, ale spróbujemy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc.:)

@Dlaczego niebezpieczny?:)

0
  • #10 21 Sty 2015 01:44
    dt1

Zasilacz warto dobrać jak ustalisz, jaką kartę graficzną kupisz. Pobór reszty na podstawie posiadanego przez Ciebie procesora można sobie oszacować, natomiast karta graficzna do gier może potrzebować od 50 do 250, 300W (niektóre ekstremalne modele nawet więcej).

Jeśli chodzi o pamięci to najlepiej kupić identyczne. Jeśli takich samych nie znajdziesz to warto kupić pamięci o jak najbardziej zbliżonych parametrach (szybkość, opóźnienia, napięcie pracy). Taki staranny dobór zwiększa nieco szanse poprawnej pracy całości.

Wymiany zasilacza nie musisz się bać. Wtyczki są tak skonstruowane, że jest naprawdę ciężko się pomylić ;)

0