Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Javascript - Zadanie Javascript (liczby rzeczywist,If ,Switc

Blanx1 15 Sty 2015 13:02 1173 2
  • #1 15 Sty 2015 13:02
    Blanx1
    Poziom 4  

Witam, mam do wykonania następujące zadanie w javascript. Niestety nie mam pojęcia jak się do niego zabrać. Proszę o pomoc z góry bardzo dziękuje. :)

A więc :

Mam wprowadzić do skryptu dowolną liczbę rzeczywistą, a następnie zbadać czy należy ona do przedziału liczbowego <0;10> mam wykorzystać :

a) Instrukcję warunkową IF
    b) Switch

0 2
  • Pomocny post
    #2 15 Sty 2015 13:33
    ania13L
    Poziom 12  

Nizej masz kod - oba przypadki razem, rozdziel to najwyzej na dwa pliki. Aby rodzielic w jednym usun funkcje sprawdz2() i formularz dwa, a w drugim sprawdz() i formularz.

Ogolnie dziala to w ten sposob ze u gory definiujesz sobie funckje, piewsza pobiera liczbe z formularza pierwszego i sprawdza ja przy uzyciu ifa czy jest w przedziale.

Druga tak samo pobiera liczbe tylko ze z formularza drugiego i tez ja sprawdza tylko ze uzywa switcha.

Funkcje sa wywolywane kiedy nacisnie sie przycisk.

Z if to nie jest wielki problem - zwykle sprawdzenie czy liczba jest wieksza rowna 0 i jednoczesnie mniejsza rowna 10. W switch za to warunki wpisane sa w case i sprawdza ktore z nich ma wartosc true.

W razie jakichs pytan to pisz - bo nie chodzi o to zebys dostal kod ale abys rozumial moim zdaniem co w nim jest i umial juz sam taki napisac.

Kod: javascript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Nie wiem dlaczego ale ma problem z kodowaniem ":". W button w onclick po javascript a przed sprawdz() i sprawdz2() powienien byc : a nie jakies dziwne znaczki.

0
  • #3 15 Sty 2015 13:57
    Blanx1
    Poziom 4  

Dziękuję Ci bardzo! :) . Przeanalizowałem sobie krok po kroku i wszystko wydaje się już teraz być jasne.

0