logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

GeForce GTX 660 do 700 zł - który producent najlepszy do GTA V?

Jordandc 15 Sty 2015 21:18 1746 18
REKLAMA
  • #1 14334408
    Jordandc
    Poziom 15  
    Posty: 455
    Pomógł: 2
    Ocena: 37
    Witam, planuje zakup karty graficznej do 700 zł.
    Na oku mam GeForce GTX 660, jednak nie potrafię dojść, o co chodzi z tym, że te karty mają różnych producentów. Mam tu na myśli MSI, Zotac, ,Gainward, Gigabyte, Asus, Evga itp.
    O co w tym chodzi i która z nich jest najlepsza? Niektóre mają jeden wentylator, niektóre dwa. Wszystkie różnią się bardzo wyglądem.
    Czy może w tej cenie dostane jakąś inna kartę graficzną? Karta ma być pod GTA V bo niby na niej ma chodzić na pełnych detalach.
  • REKLAMA
  • #2 14334766
    benziko
    Poziom 9  
    Posty: 12
    Ocena: 2
    Masz karty referencyjne czyli te które wyszły w orginale prosto od producenta czyli np nvidia gtx 660. Później wychodzą niereferencyjne czyli zmienione np z ulepszonym chłodzeniem czy większą ilością wentylatorów np Gigabyte GTX 660.

    http://itechkom.pl/0/SKLEP/1/PRODUKT/8114/kar...te-geforce-gtx-660-2gb-ddr5-192bit--pci-e-box

    http://itechkom.pl/0/SKLEP/1/PRODUKT/6897/kar...on-r9-270-oc-gaming-2gb-ddr5-256bit-pci-e-box

    Msi ma większą szynę dzięki temu będziesz mógł grać na większych rozdzielczościach nie tracąc na płynności , ale też nie ma co się spodziewać jakiejś dużej różnicy w wydajności między tymi modelami.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #9 14335970
    Jordandc
    Poziom 15  
    Posty: 455
    Pomógł: 2
    Ocena: 37
    Ja Radeona nie chcę. Mam przykre doświadczenia z ta kartą. Kiedyś miałem jakiegoś radeona ale to dawno dawno temu. To w np. w grze wyścigowej Toca Race driver 2 same koła jeździły, a i w innych grach były problemy.

    I7 2600 3,4 Ghz
    12 Gb ramu Kingston hyperx
    Zasilacz Corsair TX 650 W
    Płyta Główna Asusa modelu nie wiem.
    Sprzęt leciwy ale coś jeszcze się z niego wydusi.
  • #10 14336015
    wariato
    Poziom 43  
    Posty: 35419
    Pomógł: 1213
    Ocena: 839
    Jordandc napisał:
    Kiedyś miałem jakiegoś radeona ale to dawno dawno temu

    Dobre. Kiedyś to miałem geforce i po odpaleniu pasjansa zawieszał się, więcej go nie kupię...
    Czy karta może być używana? Wtedy można kupić wydajniejszą za te same pieniądze.
  • REKLAMA
  • #12 14336958
    wariato
    Poziom 43  
    Posty: 35419
    Pomógł: 1213
    Ocena: 839
    Z używek szukaj HD7970, GTX670/GTX770.
  • #13 14336971
    Jordandc
    Poziom 15  
    Posty: 455
    Pomógł: 2
    Ocena: 37
    To HD 7970 odpada nie chce mieć nic z Radeonem do czynienia. Taki mam kaprys.

    A odnośnie tych nvidii to również najlepiej by były na chipsecie msi?


    Jeszcze mam takie pytanie bo mam teraz kartę Geforce Gtx 560 oc 256 bit 1 GDDR5. Ile mogę za nią zawołać śmiało?
    To dokładnie ta karta.
    http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyt...0-4008-wer-oc-overclock-gv-n56goc-1gi-398900/
  • #14 14337245
    wariato
    Poziom 43  
    Posty: 35419
    Pomógł: 1213
    Ocena: 839
    Jordandc napisał:
    A odnośnie tych nvidii to również najlepiej by były na chipsecie msi?

    Firma obojętna, może być nawet KFA2.
    Jordandc napisał:
    Ile mogę za nią zawołać śmiało?

    250-280zł.
  • #16 14337782
    wariato
    Poziom 43  
    Posty: 35419
    Pomógł: 1213
    Ocena: 839
    Jordandc napisał:
    A co do tych firm to jednak mają znaczenie. Bo np gtx 660 najlepiej wypadła wersja msi.

    Nie mają, chyba że kupujesz nową i liczy się dla ciebie długość gwarancji, dodatki oraz zastosowane chłodzenie.
  • #17 14371643
    Jordandc
    Poziom 15  
    Posty: 455
    Pomógł: 2
    Ocena: 37
    Witam, otwieram temat na nowo.

    Mam dylemat, którą kartę wybrać, dlatego zwracam się o pomoc.

    Gigabyte GTX 670 2gb ram 3 wentylatory wersja OC cena 590zł.

    czy

    MSI GTX 680 Twin Frozr III 2gb 2 wentylatory też OC. Cena 650zł.

    Czy warto dołożyć do MSI GTX 680, czy też różnica w osiągach jest tak mała, że lepiej kupić Gigabyte?

    Z tego co czytałem, to GTX 670 jest strasznie podobna osiągami do GTX 680, ale może ktoś rzuci inne spojrzenie na te 2 karty.
  • #18 14371997
    wariato
    Poziom 43  
    Posty: 35419
    Pomógł: 1213
    Ocena: 839
    670 po sporym OC doganiała 680. Z kolei cena nie jest wysoka, więc można byłoby się szarpnąć od razu na wydajniejszego Keplera.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik planuje zakup karty graficznej GeForce GTX 660 w budżecie do 700 zł, zastanawiając się nad różnicami między producentami takimi jak MSI, Gigabyte, Asus, Zotac i innymi. W dyskusji poruszono kwestie wydajności, chłodzenia oraz różnic w konstrukcji kart. Użytkownicy sugerują, że karty niereferencyjne, takie jak MSI i Asus, mogą oferować lepsze osiągi dzięki ulepszonym systemom chłodzenia. Pojawiły się również propozycje alternatywnych modeli, takich jak Radeon R9 270X, jednak użytkownik wyraża niechęć do kart Radeon. W końcu, użytkownik rozważa zakup używanej karty, aby uzyskać lepszą wydajność w tej samej cenie. W późniejszych postach porównano modele GTX 670 i GTX 680, wskazując na niewielkie różnice w wydajności, co sugeruje, że warto rozważyć droższy model.
REKLAMA