Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Longjia LJ50QT-K Exactly 50 Nie działa starter

17 Sty 2015 10:04 1455 6
  • Poziom 11  
    Dzień dobry, jak w temacie, skuter w ogóle nie odpala ze startera (nawet nie kręci)
    myślałem, że to wina akumulatora, wymieniłem na nowy, odpalił od razu ze startera ale po 20 minutach jazdy ze świecy spadła "fajka". Nałożyłem po czym próbuję zapalić ze startera (kręcił ale nie chciał zapalić) więc spróbowałem z kopniaka. Pojeździłem jakieś 15 minut i znowu spadła fajka, nałożyłem i chciałem zapalić ze startera ale nawet nie kręcił (przestało działać światło hamowania/stopu)
    prawdopodobnie dlatego nie pali ze startera
    Moje pytanie co mogło się stać, dlaczego nie pali i czy moje amatorskie umiejętności dadzą sobie radę z naprawą
    Z góry dziękuję nawet za próbę rozwiązania tego problemu
    Pozdrawiam

PS: Zapomniałem dodać że nowy akumulator firmy LANDPORT YTX4L-BS 3Ah 12V
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Kolego, przyczyn może być wiele np: brak ładowania i jak założyłeś naładowany to zapalił musisz sprawdzić jak go podładujesz, rozrusznik, przekaźnik rozrusznika, przewód plusowy do rozrusznika, włącznik, ale najprawdopodobniej ładowanie - musisz sprawdzić miernikiem jak go odpalisz jakie masz napięcie na akumulatorze.
  • Poziom 11  
    Akumulator jest ok ale jakiś przewód do niczego nie podłączony wystaje obok rączki przedniego hamulca, wiecie od czego on może być?
    Ostatnio jak jechałem to iskry z niego szły, dlatego pytam.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Dobrze, ale gdzie jest ten wyłącznik dokładnie, pewnie Was to irytuję ale ja jestem zielony i nie mam pojęcia jak to zrobić
    to trzeba odkręcić dzwignie przedniego hamulca?
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Taki mam po prawej (tylny), a po lewej mam inny (własnie tam zwisa ten przewód).

Dodano po 2 [godziny] 27 [minuty]:

Naprawione, dzięki za pomoc