Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Webasto Thermo Top Z/C D & T70

lucuszysko 23 Jan 2015 23:55 2493 6
 • #1
  lucuszysko
  Level 9  
  Witam forumowiczów ponownie - niestety.

  Ostatnio miałem problemy z Webasto z powodu czujnika temperatury - termistor wymieniony, Webasto działa, żadnych błędów. Jednak dziś rano niestety Webasto znowu nie zadziałało. Po podpięciu do kompa żadnych błędów. Po ponownym sparowaniu pilota T70 Webasto znowu działa, jedna wątpię, aby to rozwiązało problem na długo - pewnie wcześniej czy później znowu trzeba będzie powtórzyć parowanie. Wygląda to tak, że po jakimś czasie pilot i piec przestają się dogadywać. Czy ktoś miał/ma podobne problemy? Czy to raczej wina pilota czy pieca? Czy można jakimś programem sprawdzić jaki obecnie jest sparowany pilot z piecem i jaki jest jego status?

  Za wszelkie rady, podpowiedzi i sugestie z góry dzięki.
 • #2
  sash997
  VAG & Parking heaters specialist
  t70 to jeszcze ten wielki pilot srebrny co T60?? jak tak to bym to wywalił i wstawił zwykłą centralke uniwersalną i po problemach
 • #3
  lucuszysko
  Level 9  
  hehe nie, to nie ten pilot :P mój wygląda tak:
  Webasto Thermo Top Z/C D & T70

  poza tym nie chce centralki, dla mnie o wiele wygodniejsze jest używanie Webasta z pilota. Ale tak z ciekawości ile by kosztowało założenie takiej centralki?
 • #4
  sash997
  VAG & Parking heaters specialist
  ja nie pisze o zegarze tylko o centralce zdalnego sterowania z pilotem,myśle że ma więcej + niż minusów, z plusów to tak:
  - cena (ok 100zł z 2 pilotami)
  - uniwersalność
  - łatwość dopisywania pilotów i ogólnie podłączenia w aucie
  - mała awaryjność
  a z wad :
  - zasięg do 300m w otwartym terenie
  - brak zwrotnego potwierdzenia
 • #5
  lucuszysko
  Level 9  
  Ten zasięg trochę słaby, ale może i byłbym zainteresowany. Możesz dać mi jakieś namiary na taką centralkę? Patrzyłem na allegro ale tam są centralki za ponad 400zł więc to chyba nie to o czym piszesz.
 • #6
  marcin_wr
  Level 21  
  lucuszysko wrote:
  Ten zasięg trochę słaby

  A nie lepiej i wygodniej byłoby dołożyć sterowanie poprzez telefon gsm?Zasięg praktycznie nieograniczony, potwierdzenie o realizacji załączenia itp.W dodatku koszt ok 160zł.