Potrzebuję opóźnień rzędu 1-3 us, czasem kilkadziesiąt ns. Procesor taktowany jest 21MHz. Timer odpada, bo samo kasowanie flagi, ładowanie rejestru licznika i sprawdzanie w pętli flagi trwa zbyt długo. Używam pustego rozkazu NOP, ale nie wiem ile cykli zegarowych on trwa. Poza tym - czy asm("NOP"); nie jest pomijane przy optymalizacji?