Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik CO nie działa poprawnie z agregatu

30 Sty 2015 23:09 2400 12
 • Poziom 9  
  Kupiłem agregat prądotwórczy, głównie do awaryjnego zasilania sterownika CO, pomp i dmuchawy. Po podłączeniu okazało się ze nie działa prawidłowo. Sterownik działa aczkolwiek jego wyświetlacz delikatnie migocze a dmuchawa nie załącza się tylko brzęczy dodam ze obroty dmuchawy reguluje sterownik. Na innym piecu z innym sterownikiem ten agregat działa bez problemów. Zastanawiam się czy kupno listwy zasilającej z regulacja napięcia coś pomoże? To chyba było by najtańsze rozwiązanie. Myślę też nad kupnem UPS-a i podłączeniem go za agregatem. Agregat ma też wyjście 12V więc mógłbym kupić przetwornice 12/230v, na takiej przetwornicy z pełną sinusoidą sterownik i dmuchawa CO działa na 100% bo sprawdzałem. Proszę o fachową opnie na temat najtańszego rozwiązania tego problemu, i co może być nie tak z agregatem ze nie daje prądu o takich samych parametrach jak w sieci?
 • Poziom 20  
  Czy agregat ma tylko wyjście na 230, podaj też firmę i dane agregatu.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Oscyloskop w dłoń i proponuję podejrzeć jak wygląda przebieg generowanego prądu :) To w zasadzie wyjaśnia wszystko.
 • Poziom 20  
  Pytanie dlaczego działa gdzie indziej i jest ok.
 • Specjalista elektryk
  stiff12 napisał:
  Pytanie dlaczego działa gdzie indziej i jest ok.
  Też na tym samym agregacie?
 • Poziom 20  
  Czytaj pierwszy post dokładnie.
 • Specjalista elektryk
  stiff12 napisał:
  Czytaj pierwszy post dokładnie.
  Chodziło koledze o agregat, a nie o sterownik. Cóż, pewnie sterownik ma inne wymagania dotyczące napięcia.

  Kol. pol102 podał, co należy sprawdzić w pierwszej kolejności. Poza tym gdzie kolega widział "listwę z regulacją napięcia"? Ile ona kosztuje i jak działa?
 • Użytkownik usunął konto  
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Ja chcę widzieć jak ten sterownik znosi odkształcony pseudosinus. Dam sobie obciąć rękę, że sterownik jest obciążeniem "małorezystancyjnym" w znaczeniu elektrycznym. Oscyloskop w dłoń.
 • Poziom 22  
  Miałem podobny przypadek, agregat chinczyk sterownik nie pamiętam. I podobna sytuacja ale po pomierzeniu napięć okazało się że agregat wydaje napięcie 220V, a sterownik przestawał działać przy napięciu ok. 225V( testowane przy obciążeniu na jednej fazie, efektem było miganie całego wyświetlacza).
 • Poziom 9  
  Agregat to "erman AP3300" po wpisaniu w google wywala glównie ruskie strony z nim, dobry pomysł aby pomierzyć napięcie jakie daje. Oscyloskopu niestety nie posiadam nawet nie mam pojęcia od kogo mógłbym takie coś pożyczyć. Na ruskich stronach jest napisane że na wyjściu daje 220 i to może być za mało, tak jak napisał ducia muszę to sprawdzić. Wtedy rozwiązaniem problemu było by może wymiana regulatora napięcia w agregacie.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Sterownik CO nie działa poprawnie z agregatu

  Sterownik CO nie działa poprawnie z agregatu

  Tak zapewne wygląda przebieg "sinusoida" z agregatu.
 • Poziom 9  
  Samo napięcie ok, chyba nic się nie poradzi ten sterownik jest zbyt czuły. Mam okazje kupić tani ups jak go będę miał to podłącze i dam znać czy wszystko działa.