Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Smart TV do 1800zł? Smart, wifi, 100 Hz

adrianoz 02 Lut 2015 23:13 1368 21
  • #1 02 Lut 2015 23:13
    adrianoz
    Poziom 21  

Odpowiedziałem na pytania, które mnie interesują i wg mnie są istotne. Proszę o pomoc.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    przeważnie 1 albo 2 na co dzień
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    wprost częściej
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    stojący
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Smart, wifi, dobry obraz, 100hz
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    cyfrowy satelitarny
    10 .Jakie urządzenia?
    smartphone, laptop, router
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    nauka, świat, sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    tak
    17. Preferencje co do wielkości?
    42
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    max 2000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    nie

0 21
  • #2 02 Lut 2015 23:31
    jglowac
    Poziom 6  

Myślę, że bez trudu coś z LG wybierzesz, chociażby: LG 42LB650V

0
  • #4 02 Lut 2015 23:50
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Świetne rady
    AS600 to matryca 50Hz!
    a AS650 to matryca IPS, kiepska do oglądania wieczorami !!!

Bardziej rozbudowane Smart TV będzie w Samsungu H6200, który jest na matrycy VA - lepsza na wieczorne seanse, do tego masz panel 100Hz. Całościowo świetny TV do takiej kwoty. ewentualnie drożej, ale z większą liczba bajerów H6400.

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...samsung-48h6200-samsung-h6200-3d-lcd-led-r951

0
  • #6 03 Lut 2015 10:02
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Zgadza się! Podobnie jak silniki odrzutowe stosuje się w najlepszych pojazdach kosmicznych, ale czy to znaczy, że powinniśmy kupić sobie samochód z takim napędem? Rozumiem, że gdybyśmy byli na forum samochodowym, to padały by rady kierowane właśnie taką "logiką"...

kłopot w tym, że do 5000zł nie da się kupić najlepszego telewizora na rynku. Podkreślam telewizora, nie monitora. Jeśli ktoś potrzebuje monitora do wyświetlania zdjęć, to jak najbardziej IPS jest dla niego, ale w telewizorze liczą się całkowicie inne cechy. Specjaliści już wyjaśnili:

"Ostatnią grupą matryc, które są obecnie dostępne na rynku są panele technologii IPS. Generalnie, do niedawna bardzo drogie, ostatnio wraz z wprowadzeniem nowych linii produkcyjnych paneli o proporcjach 16:9 cena ich znacząco spadła. Matryce tego typu cechują się bardzo szerokimi kątami widzenia w poziomie i pionie, mają równomierne podświetlenie oraz lepszą wierność odwzorowywanych kolorów. W połączeniu z układami sterującymi, które działają w oparciu o 12-bitowe wzorce barw i umożliwiają 16-bitowe przetwarzanie kolorów, a dodatkowo wspierane przez funkcję DUE, stanowią idealne rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagających użytkowników, wykorzystujących je do profesjonalnych zastosowań."

Manipulacją w powyższej wypowiedzi jest przede wszystkim to, że nie ma w niej opisanej ani jednej kluczowej wady takiej jak słaby kontrast, czy dłuższy czas reakcji. Specjaliście ze strony EIZO nie muszą o tym wspominać, bowiem kontrast, który dla filmowca jest śmieszny - rzędu 900:1, do obróbki zdjęć wystarcza i jest aż nadto. Podobnie jak czas reakcji. Przy pracy z grafiką nie ma on znaczenia, ale dla telewizora jest bardzo ważny. Dalszą manipulacją jest pisanie np. o funkcji DUE, bo żaden telewizor takowej nie posiada. Przetwarzanie 14, czy 16 bitowe można natomiast zaimplementować zarówno na matrycy VA jak i IPS. W monitorach graficznych zdecydowanie królują matryce IPS. W telewizorach nie ma jednoznacznego faworyta..."

to cytat ze strony: http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-...matryc-lcd-jak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/

0
  • #7 03 Lut 2015 13:48
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Klienci całe szczęście nie dają się omamić matrycą .
    Kupują w zdecydowanej większości IPS i są zadowoleni.

0
  • #8 03 Lut 2015 14:04
    adrianoz
    Poziom 21  

Widzę, zapytałem o.model w tych kryteriach, a tu sie okazuje, że jeszcze muszę porządnie się zastanowić nad rodzajem ekranu.

0
  • #9 03 Lut 2015 14:09
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

dokładnie ;) chociaż przy Twoich wymaganiach - oglądanie głównie na wprost i do tego wieczorami, patrzył bym na VA. zresztą wszystko dobrze wyjaśnia powyższy artykuł ;)

0
  • #10 03 Lut 2015 14:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie musisz - zaufaj trochę sobie.
    Nie daj się nabierać na VA cz IPS.
    Sprawdź co dla Twoich potrzeb jest lepsze.
    To Ty zostaniesz z telewizorem w domu.

0
  • #11 03 Lut 2015 14:48
    Mario37
    Poziom 20  

Nie daj się nabierać a z drugiej strony: sprawdź co dla twoich potrzeb. Jak można sprawdzić co jest dla moich potrzeb nie wiedząc jaka w środku siedzi matryca?

0
  • #12 03 Lut 2015 18:23
    adrianoz
    Poziom 21  

Co myślicie o tym? LG 42LB5800

Monitor mam LG akurat na IPS i dobrze mi się na nim pracuje. No ale proszę o opinię na temat tego modelu wyżej.

0
  • Pomocny post
    #13 03 Lut 2015 20:24
    HashMap
    Poziom 10  

Krok w tył (50Hz VA) w stosunku do tego 42LB650v (100Hz IPS). UE40H6200 (100Hz VA) jest fajną alternatywą dla tego LG. Gdy kupowałem telewizor wybierałem między 42LB650v a własnie tym Samsungiem. Z powodu chwilowej zwiechy strony euro, na której chciałem pobrać kod rabatowy i ciągłego poganiania ze strony osób, ktore były ze mną, wziąłem LG. I jestem generalnie zadowolony. Z wad wymieniłbym jedynie średnio responsywne działanie interfejsu.

0
  • #14 03 Lut 2015 20:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

A jak równość podświetlenie matrycy ?

0
  • #15 03 Lut 2015 20:57
    HashMap
    Poziom 10  

Bardzo równomierne w moim LG, także po rogach. Odrobinę niedoświetlone rogi w UE40H6200, który widziałem na półce w sklepie. Natomiast w tym samym LG, ale o większej przekątnej (47lb650v) rogi były wyraźnie niedoświetlone, a w ue48h6400 było jak w mniejszym modelu (mam na myśli ue40h6200), czyli przyzwoicie.

0
  • #16 03 Lut 2015 21:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Teraz zamówić musisz Kalibracje , tylko to spory wydatek.

0
  • #17 03 Lut 2015 21:06
    HashMap
    Poziom 10  

Na szczęście nikt mnie do tego nie zmusi : ).

0
  • #18 03 Lut 2015 21:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Masz rację , miałobyć że Samsung wymaga kalibracji.
    Wybór oczywiście należy do Ciebie.

0
  • #19 03 Lut 2015 22:09
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Nagle okazuje się, że tylko ów Samsung wymaga kalibracji? Myślałem, że dla optymalnego efektu w każdym wyświetlaczu stosuje się kalibrację...

Zresztą, w powyższym Samsungu mamy już bardzo dobre ustawienia fabryczne "Ustawienia fabryczne należą do bardzo udanych, natomiast po kalibracji reprodukcja obrazu jest referencyjna" cytat z testu na http://hdtvpolska.com/

0
  • #20 03 Lut 2015 23:26
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie podniecaj się .
    Samsung wymaga kalibracji.
    I nigdzie nie napisane że tylko Samsung.
    Po kalibracji jest mniej cukierkowych kolorów.
    Ale są ludzie, że im pasują te kolory i to jest najważniejsze.

Moderowany przez gulson:

"Nie podniecaj się". 3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
    Podstawa, raport: Czy w taki sposób przebiega kulturalna wymiana zdań na forum ?!

0
  • #21 04 Lut 2015 12:53
    adrianoz
    Poziom 21  

Ok pomoc w wyborze Tv jest dla mnie wystarczająca. Myślę, że będzie to LG.

0
  • #22 07 Lut 2015 17:57
    adrianoz
    Poziom 21  

Miałem już wybrać LG, ale chyba się muszę bardziej zastanowić. Jeszcze raz proszę o rady. Zastanawiam się między jakimś LG Panasonic lub Samsungiem. 100Hz to podstawa dla mnie. Skoro mam oglądać przeważnie na wprost telewizora i wieczorami, więc chyba nie powinienem brać LG z ekranem IPS racja? Trochę mam ból głowy, bo co stracę jak kupię telewizor z ekranem IPS i będę siedział oglądał jakiś mecz lub film sobie wieczorem? Dobrze by było, aby TV nie trzeba było po kupnie kalibrować.
    Dodam, że nie oglądam nigdy przy całkowicie wyłączonym świetle.

Biorę na raty do 2000zł.

0