Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Smart TV do 1800zł? Smart, wifi, 100 Hz

02 Lut 2015 23:13 1494 21
 • Poziom 21  
  Odpowiedziałem na pytania, które mnie interesują i wg mnie są istotne. Proszę o pomoc.
  3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
  przeważnie 1 albo 2 na co dzień
  4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
  wprost częściej
  5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
  stojący
  8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
  Smart, wifi, dobry obraz, 100hz
  9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
  cyfrowy satelitarny
  10 .Jakie urządzenia?
  smartphone, laptop, router
  13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
  nauka, świat, sport
  14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
  tak
  17. Preferencje co do wielkości?
  42
  19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
  wieczorami
  20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
  max 2000
  21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
  nie
 • Poziom 8  
  Myślę, że bez trudu coś z LG wybierzesz, chociażby: LG 42LB650V
 • Poziom 26  
  Świetne rady
  AS600 to matryca 50Hz!
  a AS650 to matryca IPS, kiepska do oglądania wieczorami !!!

  Bardziej rozbudowane Smart TV będzie w Samsungu H6200, który jest na matrycy VA - lepsza na wieczorne seanse, do tego masz panel 100Hz. Całościowo świetny TV do takiej kwoty. ewentualnie drożej, ale z większą liczba bajerów H6400.

  http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...samsung-48h6200-samsung-h6200-3d-lcd-led-r951
 • Poziom 26  
  Zgadza się! Podobnie jak silniki odrzutowe stosuje się w najlepszych pojazdach kosmicznych, ale czy to znaczy, że powinniśmy kupić sobie samochód z takim napędem? Rozumiem, że gdybyśmy byli na forum samochodowym, to padały by rady kierowane właśnie taką "logiką"...

  kłopot w tym, że do 5000zł nie da się kupić najlepszego telewizora na rynku. Podkreślam telewizora, nie monitora. Jeśli ktoś potrzebuje monitora do wyświetlania zdjęć, to jak najbardziej IPS jest dla niego, ale w telewizorze liczą się całkowicie inne cechy. Specjaliści już wyjaśnili:

  "Ostatnią grupą matryc, które są obecnie dostępne na rynku są panele technologii IPS. Generalnie, do niedawna bardzo drogie, ostatnio wraz z wprowadzeniem nowych linii produkcyjnych paneli o proporcjach 16:9 cena ich znacząco spadła. Matryce tego typu cechują się bardzo szerokimi kątami widzenia w poziomie i pionie, mają równomierne podświetlenie oraz lepszą wierność odwzorowywanych kolorów. W połączeniu z układami sterującymi, które działają w oparciu o 12-bitowe wzorce barw i umożliwiają 16-bitowe przetwarzanie kolorów, a dodatkowo wspierane przez funkcję DUE, stanowią idealne rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagających użytkowników, wykorzystujących je do profesjonalnych zastosowań."

  Manipulacją w powyższej wypowiedzi jest przede wszystkim to, że nie ma w niej opisanej ani jednej kluczowej wady takiej jak słaby kontrast, czy dłuższy czas reakcji. Specjaliście ze strony EIZO nie muszą o tym wspominać, bowiem kontrast, który dla filmowca jest śmieszny - rzędu 900:1, do obróbki zdjęć wystarcza i jest aż nadto. Podobnie jak czas reakcji. Przy pracy z grafiką nie ma on znaczenia, ale dla telewizora jest bardzo ważny. Dalszą manipulacją jest pisanie np. o funkcji DUE, bo żaden telewizor takowej nie posiada. Przetwarzanie 14, czy 16 bitowe można natomiast zaimplementować zarówno na matrycy VA jak i IPS. W monitorach graficznych zdecydowanie królują matryce IPS. W telewizorach nie ma jednoznacznego faworyta..."

  to cytat ze strony: http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-...matryc-lcd-jak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/
 • Poziom 1  
 • Poziom 21  
  Widzę, zapytałem o.model w tych kryteriach, a tu sie okazuje, że jeszcze muszę porządnie się zastanowić nad rodzajem ekranu.
 • Poziom 26  
  dokładnie ;) chociaż przy Twoich wymaganiach - oglądanie głównie na wprost i do tego wieczorami, patrzył bym na VA. zresztą wszystko dobrze wyjaśnia powyższy artykuł ;)
 • Poziom 1  
 • Poziom 20  
  Nie daj się nabierać a z drugiej strony: sprawdź co dla twoich potrzeb. Jak można sprawdzić co jest dla moich potrzeb nie wiedząc jaka w środku siedzi matryca?
 • Poziom 21  
  Co myślicie o tym? LG 42LB5800

  Monitor mam LG akurat na IPS i dobrze mi się na nim pracuje. No ale proszę o opinię na temat tego modelu wyżej.
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  Krok w tył (50Hz VA) w stosunku do tego 42LB650v (100Hz IPS). UE40H6200 (100Hz VA) jest fajną alternatywą dla tego LG. Gdy kupowałem telewizor wybierałem między 42LB650v a własnie tym Samsungiem. Z powodu chwilowej zwiechy strony euro, na której chciałem pobrać kod rabatowy i ciągłego poganiania ze strony osób, ktore były ze mną, wziąłem LG. I jestem generalnie zadowolony. Z wad wymieniłbym jedynie średnio responsywne działanie interfejsu.
 • Poziom 1  
 • Poziom 10  
  Bardzo równomierne w moim LG, także po rogach. Odrobinę niedoświetlone rogi w UE40H6200, który widziałem na półce w sklepie. Natomiast w tym samym LG, ale o większej przekątnej (47lb650v) rogi były wyraźnie niedoświetlone, a w ue48h6400 było jak w mniejszym modelu (mam na myśli ue40h6200), czyli przyzwoicie.
 • Poziom 1  
 • Poziom 10  
  Na szczęście nikt mnie do tego nie zmusi : ).
 • Poziom 1  
 • Poziom 26  
  Nagle okazuje się, że tylko ów Samsung wymaga kalibracji? Myślałem, że dla optymalnego efektu w każdym wyświetlaczu stosuje się kalibrację...

  Zresztą, w powyższym Samsungu mamy już bardzo dobre ustawienia fabryczne "Ustawienia fabryczne należą do bardzo udanych, natomiast po kalibracji reprodukcja obrazu jest referencyjna" cytat z testu na http://hdtvpolska.com/
 • Poziom 1  
 • Poziom 21  
  Ok pomoc w wyborze Tv jest dla mnie wystarczająca. Myślę, że będzie to LG.
 • Poziom 21  
  Miałem już wybrać LG, ale chyba się muszę bardziej zastanowić. Jeszcze raz proszę o rady. Zastanawiam się między jakimś LG Panasonic lub Samsungiem. 100Hz to podstawa dla mnie. Skoro mam oglądać przeważnie na wprost telewizora i wieczorami, więc chyba nie powinienem brać LG z ekranem IPS racja? Trochę mam ból głowy, bo co stracę jak kupię telewizor z ekranem IPS i będę siedział oglądał jakiś mecz lub film sobie wieczorem? Dobrze by było, aby TV nie trzeba było po kupnie kalibrować.
  Dodam, że nie oglądam nigdy przy całkowicie wyłączonym świetle.

  Biorę na raty do 2000zł.