Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FRAL DRY DIGIT 2020 - Migająca dioda CONT

07 Lut 2015 08:53 6231 6
  • Poziom 8  
    Od roku posiadam osuszacz powietrza FRAL DRY DIGIT 2020. Pewnego dnia przestał działać - po włączeniu miga dioda CONT i nic się nie dzieje. Taki przypadek nie jest opisany w instrukcji. Czy ktoś wie co zrobić (zanim oddam go do naprawy gwaracyjnej)?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Witam,

Mam podobny przypadek - dioda const miga 3x - czy rozwiązał Pan problem?
  • Poziom 17  
    Mrugnięcia diody const sygnalizują problem z czujnikami. 3 mrugnięcia to problem z czujnikiem wilgotności SY-HS-220 - jeżeli ktoś ma dostęp do tego czujnika proszę o kontakt.

Jeżeli const mruga raz lub 2 razy po czym jest przerwa przez kilka sekund i sekwencja się powtarza to jest to problem z czujnikami temperatury - jeden jest przy wymienniku a 2 przy wlocie powietrza.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Tomcio7 napisał:
    3 mrugnięcia to problem z czujnikiem wilgotności SY-HS-220 - jeżeli ktoś ma dostęp do tego czujnika proszę o kontakt

Zgadza się. Czujnik SY-HS-220 jest już trudno dostępny (o ile w ogóle).
    W takim przypadku poleciłbym zakup podobnego czujnika tj. model SY-HS-230, który aktualnie można łatwo dostać np. w TME. Różni się on troszkę charakterystyką, ale są to na tyle małe różnice wartości napięć, że w normalnej pracy osuszacza nie będzie to przeszkadzało.

Rożni się także gniazdo wtyczki: w oryginalnej wersji posiada 5 pinów, w nowszej już 4 piny.
    Ja w moim przypadku obciąłem wtyczkę i przylutowałem przewody bezpośrednio do płytki w następującej kolejności.

Osuszacz odżył. Pozdrawiam i życzę przyjemnej naprawy ;-)
  • Poziom 10  
    Witam;

Miałem podobny problem. Dziekuję za propozycję rozwiązania.
    Osuszacz działa jak złoto po dostosowaniu nowego czujnika! Polecam!
  • Poziom 7  
    Cześć!
    Panowie jak sprzęt działa po naprawie? Pytam, bo raczej każdy pisze zaraz po zrobieniu że działa, a chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda po np roku użytkowania. Mam ten sam problem i zastanawiam się czy szukać takiego samego czujnika, czy zamiennika, czy może spróbować naprawić stary. Pozdrawiam

08.11.2017
    Dziś wymieniłem czujnik SY-HS-230. Szkoda tylko że ktoś robi na tym taki interes. Cena hurtowa 5,65zł, a w detalu trzeba z wysyłką zapłacić 28zł.
    W Każdym razie po wymianie działa. Zobaczymy jak długo. Wcześniej sprawdziłem czy samo odcięcie tych pozostałych kabelków których nie ma gdzie podłączyć z nowym czujnikiem coś da. Niestety nic nie dało.
    Od siebie dodam że bez precyzyjnej lutownicy też można to zrobić. Wtyczka jest identyczna tylko dłuższa, niż wejście w nowym czujniku. Wystarczy delikatnie odciąć to czego za dużo i pasuje. UWAGA!! Przy zastosowaniu starej wtyczki kabelki trzeba przelutować żeby były w dobrej kolejności. Zdecydowanie jest to lepszy pomysł niż ingerowanie w nowy czujnik. Jeśli się okaże że po przylutowaniu czujnik nie działa nikt nam takiego czujnika nie wymieni na gwarancji więc przyjdzie nam zapłacić kolejne 28zł.
    Pozdrawiam