Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B6 1.9tdi - Biegi ciężko wchodzą (manualna skrzynia biegów)

08 Lut 2015 14:30 10359 4
  • Poziom 10  
    Od pewnego czasu mam problem z wrzuceniem biegów, w szczególności 1 oraz wstecznego, czasem jest problem z 2,3,5. Problem występuje zarówno na włączonym jak i wyłączonym silniku. Wcześniej przy szybszym puszczaniu sprzęgła było słychać dziwny odgłos i auto lekko szarpało, okazało się że przyczyną była uszkodzona poduszka skrzyni biegów. Po wymianie problem zniknął, biegi również chodziły lepiej, ale po zrobieniu około 100km problem z wrzucaniem biegów powrócił.
    Coraz częściej nie mogę wrzucić wstecznego, po przechyleniu lewarka bieg wchodzi w swoje miejsce, ale nie można wepchnąć go do końca, czuć tylko straszny opór, nie ma przy tym żadnych hałasów. Najdziwniejsze jest to, że czasami biegi wchodzą idealnie, a czasami nie idzie wrzucić praktycznie żadnego. Mechanik u którego byłem mówi że kończy się sprzęgło, ale mi wydaję się że może to być problem z wodzikami.
    Moje auto to Audi A4 1,9tdi(130) 6-cio biegowa skrzynia manualna, przebieg 310tys. km. Proszę o poradę, bo nie wiem co z tym dalej zrobić.
  • Admin grupy Samochody
    Na zgaszonym silniku problem też występuje?
  • Poziom 10  
    Tak, na zgaszonym silniku jest to samo
  • Admin grupy Samochody
    Poziom oleju w skrzyni był sprawdzany?
  • Poziom 10  
    Nie sprawdzałem tego, ale jak wymienia była poduszka to nie było widać żadnych wycieków ze skrzyni. Czy żeby sprawdzić poziom oleju trzeba ściągać skrzynię ? Znalazłem taką instrukcję Audi A4 B6 1.9tdi - Biegi ciężko wchodzą (manualna skrzynia biegów)