logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Usuwanie bloatware z Nokia Asha 503 - jak to zrobić?

10 Lut 2015 20:12 3552 17
REKLAMA
  • #1 14425667
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #2 14425766
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Jedyne co można zrobić to wgrać czysty soft bez brandu.
  • #3 14425797
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #4 14425933
    nemo333
    Poziom 30  
    Posty: 1374
    Pomógł: 135
    Ocena: 307
    Nic póki co z tym nie zrobisz.
    Sam siedzę nad tym bo od wczoraj mnie to męczy ale póki co nie ma żadnego dostępu ani do pamięci telefonu ani do plików softu. Za nowy telefon. Do starszych jest bez problemu dostęp, tej nikt jeszcze nie rozpracował.

    Niebrandowany FW też niewiele da. Po pierwsze - trudno go znaleźć bo Nokia zablokowała Navifirm a mało kto je kupuje w sklepie, polski PC jaki znam to tylko z Orange, a po drugie - na niebrandowanym będzie niewiele mniej syfu.

    Możesz spróbować zrobić "File System Format" ale uprzedzam że oprócz aplikacji może to też usunąć takie rzeczy jak przeglądarkę internetową, kalkulator czy uszkodzić połączenie USB albo odtwarzacz MP3 więc zostawiam to jako ostateczność.
  • #5 14426034
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #6 14426734
    nemo333
    Poziom 30  
    Posty: 1374
    Pomógł: 135
    Ocena: 307
    Jest taka opcja w każdym programie do flashowania (poza NSU i Lumia Software Recovery)

    Formatuje całą pamięć wewnętrzną i tak jak mówię, może usunąć również potrzebne pliki więc wstrzymałbym się z tym ;)
  • #7 14426895
    internick
    Poziom 36  
    Posty: 3081
    Pomógł: 273
    Ocena: 555
    Napisz co Ci się wyświetli jak wpiszesz z klawiatury *#0000#.
  • REKLAMA
  • #8 14427041
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #10 14427377
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #11 14427407
    internick
    Poziom 36  
    Posty: 3081
    Pomógł: 273
    Ocena: 555
    Soft jest niebrandowany, czyli bez dodatków Operatora, ale to co w nim zaszyli programiści Nokii to już inna sprawa.

    Wgrywasz Phoenixem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1836304.html

    I nie jest to uaktualnienie. Po tym zabiegu telefon wychodzi jak z fabryki.

    Jest tylko jedna mała, istotna uwaga. W domowym zaciszu nie wykonasz downgrade (zaniżenie softu).
  • #12 14427421
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Phoenixem to chyba nie pójdzie jak już to przez NCS :)
  • #13 14427616
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #14 14427637
    nemo333
    Poziom 30  
    Posty: 1374
    Pomógł: 135
    Ocena: 307
    Gry są w każdym sofcie, nie da się ich usunąć normalnymi metodami a żaden program do grzebania w plikach sobie nie radzi z obsługą tak nowego telefonu.
    Próbowałem edycji plików softu (contentu), rozpakowuje jedynie puste ISO, Rosjanie muszą poprawić program do nowej zawartości plików softu.
    Próbowałem też usuwać pliki przez komputer ale ani MobiMB nie obsługuje tego telefonu (ruski hack na pełny dostęp do plików też) ani Phoenix File Browser ani inne programy.

    Póki co chyba nie ma żadnego sposobu na pozbycie się tego syfu.
  • #15 14427680
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #16 14427838
    internick
    Poziom 36  
    Posty: 3081
    Pomógł: 273
    Ocena: 555
    chiptuner napisał:
    ...W innych postach mantoch sam odradza używanie Phoenix ze względu na wirusy....


    Owszem, ale jest jeszcze BEST: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2876359.html

    chiptuner napisał:
    ...NCS też nie można znikąd pobrać...


    Dla chcącego nic trudnego:

    http://www.4shared.com/rar/OcNS-MLZ/Nokia_Care_Suite_50_20133832_F.html

    http://bitshare.com/?f=oseelf5b

    http://dfiles.eu/files/6pckzo7c0

    Trzy różne wersje...
  • REKLAMA
  • #17 14427870
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    mantoch napisał:
    Owszem, ale jest jeszcze BEST:


    Kolego jeżeli nie mamy dostatecznej wiedzy w omawianym temacie to nie zabieramy głosu bo pisanie dla pisania jest bez sensu a dodatkowo wprowadzasz w błąd gdyż ani phoenixem ani też bestem tego modelu nie zrobi.
  • #18 14427891
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik pyta o możliwość usunięcia bloatware z telefonu Nokia Asha 503, wskazując na problem z nadmiarem fabrycznie zainstalowanych aplikacji. Odpowiedzi sugerują, że jedynym rozwiązaniem jest wgranie czystego oprogramowania (softu) bez brandu, co można zrobić za pomocą programów takich jak Phoenix lub Nokia Care Suite. Jednakże, dostęp do systemu plików telefonu jest ograniczony, a próby usunięcia aplikacji za pomocą MobiMB nie przynoszą efektów. Użytkownicy ostrzegają przed ryzykiem związanym z formatowaniem systemu plików, które może usunąć również istotne aplikacje. Wskazano, że nowe modele, takie jak Asha 503, są trudniejsze do modyfikacji w porównaniu do starszych urządzeń.
REKLAMA