Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai Coupe F/L - Resetowanie zegarów

11 Feb 2015 17:36 1338 6
  • Level 10  
    witam,co może być przyczyną samoczynnego resetowania się zegarów po włączeniu świateł mijania,wygląda to tak że podświetlenie gaśnie na pół sekundy, a wskazówki obrotomierza i paliwa lecą w dół a potem z powrotem na swoje miejsce.dodam że mam założone ksenony. Czyżby to przetwornice jakoś wpływały na instalację w samochodzie?
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Helpful post
    Level 14  
    odłącz ksenony i zobacz czy się dalej resetuje po włączeniu świateł mijania
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 10  
    po odłączeniu ksenonów nie resetuje się,więc moje pytanie brzmi, czemu przetwornice tak wpływają na instalację i jak można by temu zapobiec?
  • Helpful post
    Level 14  
    Musisz założyć filtr przeciw zakłóceniowy na przewodach zasilających przetwornice ksenonów, odpowiednio dobrany do mocy przetwornicy ( pobór prądu żarówek wynosi ok 35W)
  • Helpful post
    Level 14  
    Może i można ale tu masz wtyczki oryginalne , obudowę hermetyczną wpinamy w szereg i po temacie .Robić to samemu nie da wielkich oszczędności.
  • Level 10  
    filtr przeciwzakłóceniowy nie pomógł,dalej te same objawy,natomiast znalazłem przyczynę. W jednej przetwornicy zaśniedziały styki z połączenia z żarnikami,po wyczyszczeniu problem narazie znikł. dzięki za odpowiedzi.

temat do zamknięcia.