Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porsche 911 996 - Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

23 Lut 2015 23:57 1611 6
 • Poziom 22  
  Witam
  Robię przekładkę silnika w 911 996 model 3.4l Carerra.

  Musiałbym zrobić wymianę oleju w tym samochodzie lub przynajmniej dolać.
  Jaki olej powinien być w takiej skrzyni?


  Trochę oleju się wylało ze sprzęgła ponieważ musiałem odłączyć skrzynię od silnika a nie mogłem odkręcić wisco bo w starym silniku nie da się wałem obrócić.

  Także wszystko już jest poskładane skrzynia z nowym silnikiem, jutro ma trafić do auta tylko proszę o jakieś wskazówki, manuala dotyczące ASB w tym modelu auta, w autodacie ani w workshopie nie ma prawie zadnych informacji dotyczących tego modelu auta ;/

  Pozdrawiam
 • Poziom 34  
  Wykonaj telefon do serwisu w Warszawie na pewno Ci powiedzą.
 • Spec Automatyczne skrzynie biegów
  Nie znam rocznika, ale były montowane skrzynie Mercedesa 722.6xx (olej - Shell 3403-M, Fusch Titan 4134, Ravenol ATF MB6) lub skrzynie ZF5HP19HL (olej - Mobil LT71141, Febi 14758, Ravenol 5HP, Mannol AG55).
 • Poziom 22  
  Rocznik to 2001. a jakaś podpowiedź w jaki sposób się go uzupełnia? tak jak w 722.9 wtłaczać przez miskę czy inaczej? miarki ta skrzynia nie posiada, dorzucę zdjęcie żeby wyjaśnić jaka to dokładnie skrzynia.
 • Pomocny post
  Spec Automatyczne skrzynie biegów
  Według dokumentacji masz ZF5HP19HL. Olej uzupełniamy poprzez otwór w misce olejowej (śruba na imbus 17) na uruchomionym silniku.
 • Poziom 22  
  Witam, silnik zamontowany, ładnie jeździ, skrzynia też.

  Mam jeszcze prośbę pytanie z innej beczki, pomóżcie mi wycenić tą pracę: demontaż silnika ze skrzynią, zawieszeniem z jednego wozu, rozebranie tego silnika w celu określenia czy silnik nadaje się do remontu. Demontaż 2 silnika ze skrzynią zawieszeniem. przekładka silnika do zawieszenia i skrzynia automatycznej z samochodu nr1 przełożenie wiązki el, alternatora. włożenie wszystkiego do samochodu nr1.

  Do serwisu chyba nie warto dzwonić, bo ceny kosmiczne a przecież takich pieniędzy wziąć nie mogę.

  Cała naprawa to około 3 dni roboczych, ale trzeba pamiętać ile dodatkowych czynności było przy tym i że to nie passat tylko 911, chodzi o odpowiedzialność pracy, gdzie taki silnik kosztuje prawie 20k zł
 • Poziom 34  
  Wziął bym około 3 tysiące.