Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MINI wieża THOMSON AM1460 - problemy z czytaniem płyt CD

18 May 2005 09:16 2087 6
 • Level 11  
  Objaw: dosyć głośno chodzi laser, próbuje ogniskować wiązkę do ok. 6 razy i przeważnie po tych kilku razach udaje jej się to. Ale nie zawsze i wtedy : No DISK. Niektóre płyty prawie zawsze NO DISK.
  Przczyszczenie lasera nic nie dało.
  Czym można podkręcić laser (gdzie PR się znajduje i jak go pokreścić jeśli ma coś takiego)aby poprawić działanie?
  Jeśli musi być wymieniony to jaki to typ ?
  plebi
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  Level 14  
  Jeżeli jakieś płyty czyta to niejest tak źle.Wyczyść dobrze głowicę w miare możliwości w środku lustro pryzmatu i spód soczewki.Typ głowicy często jest na głowicy ale czasami trzeba ją wyjmować.Do czyszczenia też wygodniej czasami wyjąć.
 • Level 27  
  Tylko z czyszczeniem to tak delikatnie żeby nie porysować soczewki. Najpierw wyczyść soczewke, pozniej spróbuj delikatnie ruszyć PR-kiem (który znajduje się z boku głowicy laserowej) , a gdy to nic nie da to wtedy możesz spróbować czyścić wnętrze głowicy laserowej. Na wszeki wypadek sprawdź jeszcze stan taśmy łączącej laser z układem sterującym. Czesto to własnie przez nią są problemy.
 • Level 14  
  Mam ręce i PR-kami kręcę.
 • Level 11  
  Dzięki za pomoc.
  Wypróbuję na pewno.
  Mam nadzieję że nie skorzystam z poniższego ale wiedza na pewno nie zaszkodzi.
  Jeszcze jakby ktoś podpowiedział mi na wszelki wypadek typ lasera i jak go wymienić/wyregulować ? Na co zwrócić uwagę podczas tej operacji itp. Byłbym bradzo wdzięczny.
 • Level 27  
  Jesli chodzi o regulacje starego lasera to nalezy delikatnie pokrecać PRkiem az nie zacznie normalnie czytać CD, jesli tak sie nie stanie to bedziesz musial pomyslec nad nowym laserem.

  Przed wymianą zerknij na typ lasera. Jest on napisany z boku, a jeśli nie bedziesz pewien ktory z napisów to oznaczenie to najlepiej wymontuj laser i idź z nim do sklepu. Oni bedą wiedzieli czego potrzebujesz. Po zamontowaniu i podłączeniu nowego lasera należy usunąć zworke ktora zabezpiecza diode laserową przed ładunkami statycznymi. Zwykle taka zworka jest umiejscowiona koło PR-ka i stanowi połączenie dwóch sąsiadujących ze soba ścieżek (po prostu je zwiera ze sobą). Czasami zdarza sie ze producent nie stosuje takiego zabezpieczenia, wowczas nic juz nie musisz robic. O to czy laser jest zabezpieczony czy nie tez mozesz spytac w sklepie. Nowy laser nie wymaga zadnych regulacji.

  POZDRAWIAM
 • Level 11  
  Dzięki za odpowiedzi.
  Regulacje i czyszczenie pomogło.