Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet Pro MFP M127FN - Drukarka nie drukuje plików MS Office

03 Mar 2015 19:56 4647 29
  • Poziom 8  
    Witam!
    Walczę ze swoją laserówką HP już prawie 2 tygodnie i dalej nie mogę drukować z Worda czy Excela :-x
    Moja konfiguracja: Dell XPS L702x z Windows 7 Home Premium x64. Drukarka HP LaserJet Pro MFP M127FN. Skanuje, kseruje, drukuje z notatnika, painta czy pdf'y bez problemów. Natomiast plików z Offica 2003 lub 2007 nie daje rady. Mam również zainstalowaną inną drukarkę HP atramentową C4780 - na tej mogę drukować wszystko bez wyjątku.

Na moim drugim laptopie HP Pavilion dv6-6750ew mam również Windows 7 HP i tutaj mogę drukować wszystko na Laser Jet :-k .
    Nie mam już pomysłu, co może powodować wywalanie "w kosmos" wydruków z Office'a - bo one w ogóle nie pojawiają się na kolejce. Drukarka jest podłączona do routera po LAN, ale to akurat jest bez znaczenia, bo próbowałem ją po USB i nadal było to samo. A z resztą jako sieciowa pracuje bez problemu dla tego drugiego laptopa.

Help me!
  • Poziom 32  
    Może masz wybrany jakiś niestandardowy format papieru w Wordzie.
  • Poziom 8  
    Papier standardowy A4

Dodano po 8 [minuty]:

Sterowniki najnowsze pod Windows 7 x64 ze strony HP.
    Myślałem, że może sterowniki od 2 zainstalowanych drukarek się gryzą, więc odinstalowałem oby dwie i zainstalowałem tylko laserową. Niestety dalej to samo :angry:
  • Poziom 8  
    Jest jeszcze taka jedna rzecz o której zapomniałem napisać. Zaraz po zainstalowaniu drukarki jest drukowana strona testowa. Mogę potem wielokrotnie drukować taką stronę bezpośrednio z oprogramowania HP. Niestety z pozycji narzędzi Window7 nie mogę już wydrukować strony testowej - sygnalizuje jakiś niezidentyfikowany błąd.
  • Moderator
    Sprawdź: W otwartym dokumencie Plik - > Drukuj otwiera się okno i w nim jest Twoja MFP? Jeżeli tak, to w tym oknie -> Właściwości i tam możesz cokolwiek zmienić?
  • Poziom 8  
    Z pozycji każdego pliku są widoczne obie drukarki. Na MFP M127FN mogę bez problemu za każdym razem wchodzić we właściwości lub ustawiać preferencje. Niestety wydruk nie dochodzi do skutku :-(
  • Poziom 8  
    W załączeniu 3 screeny ustawień drukarki:
    HP LaserJet Pro MFP M127FN - Drukarka nie drukuje plików MS Office HP LaserJet Pro MFP M127FN - Drukarka nie drukuje plików MS Office HP LaserJet Pro MFP M127FN - Drukarka nie drukuje plików MS Office
  • Poziom 32  
    Jeśli mówisz, że drukujesz ze wszystkiego poza officem to ja proponuję szukać problemu w office. Na początek uruchom Worda trzymając control, wybierz pusty dokument i spróbuj wydrukować pustą kartkę.
  • Poziom 8  
    Strony testowej z właściwości drukarki też nie drukuje.
    Word w trybie awaryjnym nie drukuje bez żadnego komunikatu
    Excel w trybie awaryjnym nie drukuje - w załączeniu komunikat
  • Moderator
    Wklep adres sieciowy drukarki w przeglądarkę. Masz zarządzanie?
  • Poziom 8  
    Mam pełne zarządzanie nad drukarką przez przeglądarkę. M.in. z tego właśnie miejsca mogę bez problemów drukować raporty ustawień i stronę testową.
  • Poziom 32  
    Hm HP LaserJet Pro MFP M127FN na S ??? Ciekawe czy ta drukarka jest udostępniona przez jakieś urządzenie ? Ona powinna być zainstalowana jako drukarka standalone a nie udostępniona... czy nie jest przypadkiem tak że ten S to laptop i ona jest zainstalowana jako udostępniona z tego laptopa? Poza tym czy instalowałeś ją poprzez dodaj drukarkę, bo raczej należałoby użyć sterownika i on powinien poszukać drukarki w sieci, wykryć ją i dodać do systemu samoczynnie.
  • Poziom 8  
    Drukarka jest podpięta do routera po LAN'ie.
    Instalowałem ją jako drukarkę podpiętą bezpośrednio do Della po USB, ale to nic nie zmieniało :-(
  • Poziom 32  
    Głupie pytanie czy próbowałeś wysłać plik który ma dwie strony ?
  • Poziom 8  
    lesławek napisał:
    Głupie pytanie czy próbowałeś wysłać plik który ma dwie strony ?

Nie
  • Poziom 32  
    marti_5 napisał:
    Mogę potem wielokrotnie drukować taką stronę bezpośrednio z oprogramowania HP. Niestety z pozycji narzędzi Window7 nie mogę już wydrukować strony testowej
    No to wskazuje że drukarka nie jest zainstalowana poprawnie z poziomu przedglądarki się nie liczy bo to tak jakbyś sterował z pulpitu. Czy to co się drukuje to strona testowa drukarki Windows?
  • Poziom 8  
    Tak, zaraz po zainstalowaniu drukuje się:
    "Windows
    Strona testowa drukarki ..."

Ale już za chwilę, jak sam próbuję wymusić taki wydruk, to już nic nie idzie. Przed chwilą usunąłem drukarkę a następnie dodałem ją metodą dodawania nowej drukarki sieciowej (a nie przez instalator HP). Drukarka się dodała, ale już strony testowej nie wydrukowała HP LaserJet Pro MFP M127FN - Drukarka nie drukuje plików MS Office
  • Moderator
    Przy instalacji zaznacz "Drukarka lokalna" jak się zrobi, to zmień port na TCP
  • Poziom 32  
    Masz tam SP1 ?
    Czymś się te dwa komputery muszą różnić...
  • Poziom 8  
    rys57 napisał:
    Przy instalacji zaznacz "Drukarka lokalna" jak się zrobi, to zmień port na TCP

Zrobiłem tak jak napisałeś, ale strony testowej nie wydrukowało

Dodano po 3 [minuty]:

lesławek napisał:
    Masz tam SP1 ?
    Czymś się te dwa komputery muszą różnić...

No różnią się. HP ma standardowy HDD a Dell ma Win7 na SSD Crucial m4. Ostatnio miałem z tym dyskiem SSD problemy opisane tutaj
    Link

Chyba będę musiał znowu postawić system na zwykłym dysku aby się przekonać, czy przyczyną nie jest właśnie system postawiony na SSD
  • Poziom 8  
    Właśnie piszę ten tekst w momencie, kiedy mój system Win7 jest postawiony na innym HDD.
    Odłączyłem SSD i zamontowałem zwykły HDD i ... wszystko się drukuje bez najmniejszych problemów: z systemowych narzędzi drukarki, z Worda czy Excela. Po prostu nie ma żadnego problemu.
    I co dalej? Wiem, że źródłem moich problemów (już po raz drugi w ostatnich kilku tygodniach) jest dysk SSD Crucial m4 - a dokładnie to Win7 na nim zainstalowany.
    Oprócz systemowego SSD mam jeszcze drugi HDD na którym trzymam wszystkie dane, więc przenoszenie zmiennych środowiskowych i pamięci wirtualnych odbywa się zgodnie ze sztuką. Pytanie tylko, które z tych parametrów gwarantujących dłuższą żywotność SSD i szybką pracę systemu stoją w sprzeczności do drukowania (tylko) niektórych rzeczy tylko na drukarce laserowej?
    Jakieś pomysły ...
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    Już wczoraj dłubałem przy ustawieniach Win7 pod SSD, ale chyba byłem już zmęczony bo zabrakło mi cierpliwości. Nie wykryłem tego co udało mi się teraz ustalić, bo prawdopodobnie nie zrobiłem restartu systemu po zmianie ustawień. Dzisiaj kiedy już miałem formatować dysk i wszystko stawiać od nowa, jeszcze raz zmieniałem ścieżkę do zmiennych środowiskowych i okazuje się, że to właśnie było przyczyną tego braku drukowania z Office'a. Dokładnie to chodzi o zmienne środowiskowe dla systemu 'TMP' (zmienne środowiskowe dla użytkownika 'TEMP' można modyfikować). Co prawda będę miał teraz SSD zawalony "tempami" ale przynajmniej "laserówka" drukuje. Tak więc zostawiam info dla innych, którzy może znajdą się w podobnej sytuacji. Dużo czasu mnie to kosztowało, ale w końcu udało się zlokalizować przyczynę dziwnego zachowywania się systemu.
    Pozdrawiam :-)
  • Poziom 32  
    Nie rozumiem po co zmieniałeś ścieżkę do tempów przecież te pliki są wykorzystywane na bieżąco, więc system masz na SSD a komputer i tak rzeźbi po HDD, ale za opis co było przyczyną... Full respect.
  • Poziom 8  
    Przeniesienie zmiennych środowiskowych nie jest koniecznym elementem w czasie korzystania z dysku SSD, ale jednak we wszystkich poradnikach dotyczących modyfikacji ustawień Win7 postawionego na SSD jest podpunkt, aby zmieniać miejsce "tempów" z systemowego na inny dysk. System operacyjny zapisuje tego typu pliki w ściśle określonych miejscach i robi to bardzo często. Pliki te zazwyczaj (ale nie zawsze) są bardzo małej objętości, więc w przypadku starszych technologicznie wersji dysków flashowych można po dłuższym czasie zbyt mocno zużyć komórki pamięci. Najnowsze modele urządzeń SSD mają jednak wbudowane bardzo zaawansowane systemy zarządzania związane z rozmieszczaniem zapisywanych danych i zjawisko zużycia komórek jest mocno ograniczone. Średni czas życia nowych „flaszek” przekracza zazwyczaj pięć lat. Nie wiem dokładnie w jakiej technologii został wykonany mój Crucial m4, ale wolałem zrobić to co było zalecane. Z resztą jakoś nikomu i niczemu przez ostatnie prawie 4 lata to nie przeszkadzało, tylko teraz tej drukarce laserowej HP ;-)
  • Poziom 32  
    No nie wiem ale wydaje mi się że prędzej padnie dowolny HDD, nie widziałem jeszcze padniętego SSD natomiast HDD padają bardzo często... Wiem że tak zalecają, ale nie sądzę żeby był w tym jakiś głębszy sens.
  • Poziom 2  
    Mam pytanie do Marti_5 - mam taki sam problem z drukarką HP4515 imam system postawiony na SSD. Jednak nie zrozumiałem, co zmieniłeś w ustawieniach żeby drukarka drukowała. Możesz to wyłożyć łopatologicznie?
  • Poziom 8  
    @Apost, czy zmieniałeś sam ręcznie ustawienia Win7 pod wymagania dysku SSD?
    W moim przypadku okazało się, że drukarka HP LaserJet Pro MFP M127FN (z innymi nie miałem problemu) nie życzy sobie, aby zmienne środowiskowe dla systemu (pliki tymczasowe .tmp) były lokowane w innym miejscu niż standardowa ścieżka Win7. Dlatego jeśli tego nie zmieniałeś to OK ale na wszelki wypadek sprawdź te ustawienia.
    Kliknij prawym myszy na 'Mój komputer', potem 'Właściwości' -> 'Zaawansowane ustawienia systemu' -> zakładka 'Zaawansowane', opcja 'Zmienne środowiskowe' pozycja 'TMP'
  • Poziom 2  
    Nie, nie zmieniałem tych ustawień dla TEMP. Zmieniłem na pewno lokalizację pliku wymiany. Czyli u Ciebie sam powrót do domyślnych ustawień zmiennych środowiskowych pomógł? W moim przypadku muszę szukać dalej. Z laptopa drukuje przez wifi bez żadnych problemów (zwykły dysk). Na stacjonarnym mam SSD i drukuje wszystko(pdf, jpg itp), poza dokumentami Office. Chyba postawię system na SSD jeszcze raz, bo nie pamiętam już co jeszcze zmieniałem (na pewno nie zmienne środowiskowe).
  • Poziom 8  
    Plik stronicowania (wymiany) dla dysku SSD mam wyłączony. Dla tego drugiego zwykłego dysku HDD mam ustawione ręcznie zalecane przez mój system 8152MB
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki. Szukałem rozwiązania od tygodni.
    Miałem to samo na win 10 x64 i Office 2016 i Office 2007, na HP4535 i po WiFi i WiFi Direct i po USB, i na sterownikach Microsoftu i na sterownikach HP - nic nie działało z Officem.
    Pisałem do HP, pisałem do Microsoftu i nikt nie wiedział co jest przyczyną.
    Tymczasowo rozwiązałem problem, otwierając pliki Office w programie Foxit Reader i z niego drukując.

Teraz jednak powrót do fabrycznych zmiennych środowiskowych TMP użytkownika rozwiązał problem.

Jeszcze raz wielkie dzięki.