Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Alpine BB714PH - po ponownym podłączeniu kostek nie działa

06 Mar 2015 23:28 2175 2
  • Poziom 13  
    Witam,
    posiadam radio samochodowe z nawigacją Honda Alpine BB714PH. Radio fabrycznie zamontowane było w Hondzie CRV. Wszystko było ok, działało jak należy. Chcąc przełożyć radio do innego samochodu ( do takiej samej Hondy CRV , lecz wersja bez navi ), wyjąłem radio i podłączyłem wg schematu:
    - wtyczka audio z zasilaniem jest taka sama, więc ją tylko podłączyłem do radia
    - brakowało wtyczki z zasilaniem NAVI, więc podłączyłem osobne zasilanie i masę w 12 pinowej kostce w radiu, wg schematu z internetu ( 1/2/5 +12V, 4/ masa )
    Niestety, radio nie ruszyło. Po ponownym podłączeniu w starym samochodzie radio także nie ruszyło.
    Nie wiem, co mogło się stać. Wydaje mi się, że dobrze wszystko podłączyłem. A może jednak źle odczytałem PINy w kostce NAVI.
    Szukam pomocy co z tym dalej zrobić, jak sprawdzić, czy się może coś spaliło ? czy opłaca się je naprawiać ?

Pozdrawiam,
    Łukasz.
  • Poziom 9  
    Zacznij od zmierzenia napięcia na pinach w kostkach obu samochodów, jak gdzieś będzie się różnić, to będziesz łatwiej rozpracować, co się siadło.
  • Poziom 1  
    Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy udało ci się podłączyć to radio i czy może masz schematy do podłączenia