Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Honda BB712PA, mam wsad, jak znaleźć kod?

13 Sty 2012 13:49 10579 17
  • Poziom 17  
    Witam posiadam takie oto radyjko, z tym że moje jest BB712PA a nie BB712PC jak większość pisze...

przyjechało z angli i chciałem je zamontować u siebie w samochodzie. Zamówiłem przejściówkę i podłączyłem. Niestety nie działa!! Przeanalizowałem schemat podłączeń przewodów we wtyczce Hondy, przejściówki na ISO i wszystkie napięcia się zgadzają. Radio w ogóle nie daje oznak życia.

Wersja mojego radia jest z nawigacją itp. Więc inne wtyczki różnią się tylko tym że będą miały po prostu wolne miejsca N.C. U siebie podłączyłem jak na rysunku poniżej.
    W ogóle zero reakcji...

SW+B plus ze stacyjki
    ACC plus stały
    iLLum plus na podświetlenie
    B+ plus stały
    GND minus stały
    i w takiej konfiguracji zero życia.

Otworzyłem radio, sprawdziłem czy czasem bezpiecznik nie jest padnięty, ale niestety go tam w ogóle nie ma. Sprawdziłem diodę czy czasem nie wyparowała po możliwym, wcześniejszym odwrotnym podłączeniem kogoś. Dioda jest sprawna. Dalsze szukanie? Na obecną chwilę brak czasu.
    Czy może miał ktoś już taką sytuację?
    A może w kostce w ogóle źle podłączyłem?
    Mile widziane wszelkie sugestie i pomoc.
    Dziękuję i pozdrawiam.

Dodano po 2 [godziny] 28 [minuty]:

Powie mi ktoś w ogóle czy dobrze podłączyłem piny?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    johnson255 napisał:
    Powie mi ktoś w ogóle czy dobrze podłączyłem piny?

Źle, ACC to zasilanie po pierwszej pozycji kluczyka.
    B+ to plus stały
    Po włączeniu radio powinno poprosić o kod
  • Poziom 17  
    Czyli na krótko na stole żeby podłączyć i sprawdzić czy działa to należy to podłączyć tak:

SW+B, ACC, iLLum, B+ PLUS
    GND MINUS ??
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Dodatkowe zasilania w małej czarnej kostce podłączone ?
  • Poziom 17  
    Nie nie jest podłączone. A musi być? Jeżeli tak to nawet nie wiedziałem o tym. Pod które piny jakie napięcia mam podłączyć? Bo jak do tej pory to rozwiązanie nie uruchomiło mi radia.
    SW+B, ACC, iLLum, B+ PLUS
    GND MINUS
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Kolego zasilanie sprzętu leci do złącza 12stykowego (prawy, górny róg zdjęcia) po podpięciu, jak na zamieszczonych ilustracjach) sprzęt ożyje, o ile jest sprawny:
  • Poziom 17  
    Jeszcze raz bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czy kolega sugeruje mi abym podłączył się pod to gniazdo zaznaczone na czerwono?

Czasem nie pod to zaznaczone na niebiesko??
    Takim oto przewodem?

Proszę o nie sugerowanie się ilością "pinów" w czarnej wtyczce ISO.

Poza tym kolega podał mi rysunek z opisem sygnałów chyba czarnej wtyczki ISO, tak?
    Dziwią mnie tylko opisy, sygnał biegu wstecznego, sygnał prędkości samochodu, sygnał pracującego samochodu itd.
    Po co one? Czyżby radio to miało opcje ala "komputer pokładowy", wymysł HONDY?
    Poza tym chyba tylko w HONDZIE oryginalnie podciągnięte są te przewody. Bo np. w seacie alhambrze nie sądzę żeby takowe były.

Natomiast jeżeli koledze chodziło o to gniazdo po prawej stronie radia na samej górze to rysunek trochę mnie zmylił i odebrałem to jako kostkę ISO.
    W takim razie gdzie mogę dostać taką przejściówkę z tej wtyczki [nie znam nawet jej nazwy] na ISO bądź samej wtyczki wtedy poprzekładał bym sobie wsuwki. Tak w ogóle to jeżeli mowa o tym złączu zaznaczonym na czerwono to w nawiasie widnieje napis "DO SYSTEMU NAWIGACJI" więc czy oby na pewno mówimy o tym samym gnieździe??

Jeżeli kolega ma racje w takim razie dziwi mnie to, że na allegro sprzedawane są przejściówki z ISO na złącze HONDY te które ja wkleiłem wcześniej jeżeli jest ono nie poprawne w montażu radia do jego uruchomienia?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Od kiedy to wtyczka ISO ma 12pinów??? Opis pochodzi z dokumentacji serwisowej modelu CR-V z rocznika 2005 i zasilanie nawigacji(moduły audio i navi są rozdzielone, mimo,że siedzą w jednej obudowie) wchodzi do kości w prawym/górnym rogu. Do kości 20pinowej wchodzi zasilanie modułu audio, podłączyć wszystkie zasilania do obu gniazd i wtedy cały system zagada
    Kostka 20pin:
    Górne piny od lewej to 1-10, dolne od prawej, 11-20
    Złącze 20pin jest uniwersalne do każdego radia Hondy, natomiast moduł z nawigacją wymaga jeszcze dodatkowego zasilania, właśnie przez gniazdo 12pin. Kupując przejściówkę do Hondy trzeba zaznaczyć, że ma być do modułu audio z nawigacją
  • Poziom 17  
    A gdzię mogę kupić tą kostę zasilającą?? Ponieważ na allegro jej nie ma.
  • Poziom 17  
    Jak w tym radiu wprowadzić kod, skoro nie mam możliwości wybrania zera? [Kod mam] Tylko cyfry 1, 2, 3, 4, 5 i 6. Kod jest 5 cyfrowy. Nie ma możliwości wciskania parę razy. Raz się naciśnie i przeskakuje do następnego okienka.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    johnson255 napisał:
    Jak w tym radiu wprowadzić kod, skoro nie mam możliwości wybrania zera? [Kod mam] Tylko cyfry 1, 2, 3, 4, 5 i 6. Kod jest 5 cyfrowy. Nie ma możliwości wciskania parę razy. Raz się naciśnie i przeskakuje do następnego okienka.

Masz zły kod.
    W tym radiu kod składa się tylko z cyfr dostępnych na klawiaturze, czyli od 1 do 6.
  • Poziom 17  
    No to klapa...

Więc aby dowiedzieć się jaki jest kod, należy sczytać 24c08. Jeżeli już to zrobię jak mam znaleźć w tym wsadzie kod? Czego mam szukać? Jak to zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    johnson255 napisał:
    No to klapa...

Więc aby dowiedzieć się jaki jest kod, należy sczytać 24c08. Jeżeli już to zrobię jak mam znaleźć w tym wsadzie kod? Czego mam szukać? Jak to zrobić?

Odczytaj pamięć. Kod masz w adresie od 00CE do 00D2.
  • Poziom 17  
    Radio zostało uruchomione na stole. Kod wpisany i radio działa. Prosi o mapy itd. Teraz należałoby je zamontować do samochodu. Posiadam renault laguna II i problem jaki powstaje to nieodpowiednia liczba przewodów, trzeba będzie podprowadzać nowe. Takie jak:

Sygnał pracującego silnika--->ładowanie,
    Sygnał biegu wstecznego--->światło cofania,
    Sygnał prędkości samochodu--->impulsy szybkości jazdy,

I w ogóle jeszcze parę innych sygnałów. Rozumiem, że nie będzie tak łatwo. Trzeba ściągnąć instrukcję serwisową Hondy HRV, zobaczyć dokładnie jakie sygnały i porównać je z instrukcją laguny. Chodzi o przewody.
    Czy może, ktoś ma pomysł jak i gdzie szukać wcześniej wspomnianych sygnałów? Gdzie się podłączyć?
  • Poziom 21  
    Jaki kod do tego radia kolega posiada