Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężyny skrętne małe na zamówienie - jaki koszt?

tetrusmorderca 10 Mar 2015 18:46 3405 11
  • #2 10 Mar 2015 18:53
    kiss39
    Poziom 34  

Witam
    Linku nie można uruchomić, a wracając do pytania odnośnie sprężyn.
    Sprężyny o małej średnicy drutu (tzw. drut sprężynowy - obróbka cieplna) wykonuje się na tokarkach. Sprężyny o większej średnicy drutu np: sprężyny samochodowe, maszynowe do wykonania takich sprężyn są juz wymagane inne maszyny.

1
  • #5 11 Mar 2015 13:04
    tetrusmorderca
    Poziom 5  

Dzięki za pomoc. Po zamówieniu napiszę co i jak. Może komuś się przydadzą te informacje.

0
  • #6 16 Kwi 2015 13:57
    tetrusmorderca
    Poziom 5  

Witam ponownie.. Okazało się że koszt jednej sztuki to aż 40 zł, dlatego zrezygnowałem z zamówienia i nauczyłem się robić je sam. Pierwsze kilka sztuk zrobiłem ze sprężyn z klamerek. Mają one grubość 1mm i są troszkę za słabe. Chcę kupić drut sprężynowy 1,5mm na allegro i nie wiem czy będzie on miał odpowiednią sztywność. Nie rozumiem co oznaczają te skróty, np. "Drut Sprężynowy 1,5 mm kl SM (B) tzw. czarny". Może mi to ktoś przetłumaczyć?

0
  • #7 16 Kwi 2015 15:04
    kiss39
    Poziom 34  

Witam.
    Sprężyna może powstać z drutu stalowego, który wcześniej będzie poddany obróbce technologicznej tj. mechanicznej, a na końcu cieplnej stali tzw. odpuszczaniu. Nie może to być zwykły drut stalowy poddany tylko obróbce mechanicznej, gdyż nie uzyskamy właściwości sprężystej elementu ze stali, musi być na końcu poddany obróbce cieplnej, czyli odpuszczaniu.

Cienkie druty stalowe (1~1.5mm) odpuszczane to nic innego jak np. struny w gitarach np. Grubsze znajdziesz w gitarach basowych (to druty sprężynowe). :D

1
  • #8 16 Kwi 2015 15:14
    TvWidget
    Poziom 32  

tetrusmorderca napisał:
    Okazało się że koszt jednej sztuki to aż 40 zł

Chyba przy zamówieniu pojedynczych sztuk.

0
  • #9 16 Kwi 2015 15:24
    kiss39
    Poziom 34  

Sprężyny z cienkiego drutu mozna wykonać samemu na tokarce przy pomocy metalowego wałka z otworem na wylot na drut oraz twardego Drewna.

Umieszczając (czyli wkręcając) z jednej strony we wrzeciona tokarki (1) w uchwyt "wałek z otworem", a z drugiej strony mocujemy w tzw. komiku Tokarki . W taki sposób mocujemy rdzeń na drut z otworem. W miejsce noża do wytaczania, czyli (E) "suport z sankami narzędziowymi" (umieszczamy przyrząd) własnej roboty, gdzie wkładamy drut sprężynowy (Przyrząd - może to być kawałek drewna 30x30 przyciśnięty dwiema blaszkami z góry, a cały przyrząd dociśniemy śrubami Suportu.

Wystarczy umeścić drut w otwór wałka oraz ustawić obroty(wolne) i skok noża, włączyć Tokarkę i mamy SPRĘŻYNĘ

A- wrzeciennik
    B- wanna podstawy
    C- podstawa (nogi: lewa, prawa)
    D- łoŜe z prowadnicami
    E- suport z sankami narzędziowymi
    F – konik
    G- silnik elektryczny ( niewidoczny
    z tyłu wrzeciennika )
    H- pulpit sterowniczy
    ---------------------------------

1. wrzeciono z uchwytem tokarskim
    2. skrzynka prędkości
    3. skrzynka posuwów (patrz poz. 4 )
    4. przekładnia gitarowa (po otwarciu drzwiczek „8” )
    5. przekładnia pasowa (po otwarciu drzwiczek„8”)
    6. śruba pociągowa
    7. osłona uchwytu
    8. drzwiczki przekładni pasowej i gitarowej
    9. osłona tylna
    10.osłona imaka
    11.osłona śruby pociągowej

1
  • #10 16 Kwi 2015 15:34
    tetrusmorderca
    Poziom 5  

Przy zamówieniu 10 sztuk 40 zł za sztukę.

0
  • #11 16 Kwi 2015 19:02
    TvWidget
    Poziom 32  

Zapewne 100 szt. będzie kosztowało też 400zł.

0
  • #12 03 Mar 2016 14:04
    tetrusmorderca
    Poziom 5  

Ostatecznie sprężyny zrobiłem sam zawijając drut na śrubie.

0