Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HTC M7 - Nie działa micro od zestawu słuchawkowego.

Renewerek11 10 Apr 2015 23:16 1071 3
    Renewerek11
    Level 11  
    Witam !

Dostałem po kimś słuchawki Marshall Major, nie jest to najnowszy model z trzema przyciskami na mikrofonie, tylko ma jeden do odbierania i kończenia rozmowy.

Chciałbym żeby zarówno mikrofon jak i słuchawki działały na HTC.

Mam dwa telefony 'muzyczne'

Sony Ericsson Live With Walkman

HTC M7 ONE (beats audio system)

Nie rozumiem jednej rzeczy. Na lww słuchawki i mikrofon działają bez najmniejszego problemu. Aplikacja Live Ware Connect wykrywa zestaw słuchawkowy i już.

Na HTC po podłączeniu po prostu jest znaczek słuchawki na pasku stanu i w ustawieniach nie ma niczego co może przesterować sygnał. Dźwięk nie jest czysty (tak jakby jack nie był do końca wciśnięty, w sensie głośniej się słucha to charczy). Jedyny sposób na normalny dźwięk to trzymanie przycisku od mikrofonu. W ostateczności zakleję ten przycisk taśmą (czy to dobry pomysł?) i będę się cieszył pięknym brzmieniem, ale bez mikrofonu.

Zainstalowałem też aplikacje Sony Live Ware na HTC i są tam słuchawki i zestaw słuchawkowy, ale nie można zmienić trybu z zestawu na słuchawki.

Może ktoś poratuje jakąś aplikacją dedykowaną dla HTC albo jakoś dobrą radą, bo inaczej to jedyny pomysł na rozwiązanie problemu to taśma, ale wiadomo, wolał bym móc korzystać z tego mikrofonu :(

Znalazłem jeszcze coś takiego:
    Po zastosowaniu przejściówki takiej jak na tym zdjęciu HTC M7 - Nie działa micro od zestawu słuchawkowego.

będą działać tylko słuchawki ???

Dodano po 14 [minuty]:

chyba że będe z lww korzystał jak mp3, a odbierał połaczenia na htc. Noszenie 2 telefonow juz jest lepsze niz tasmowanie mikrofonu :P

Chociaż z HTC brzmią lepiej :(
  • Helpful post
    _siekier
    Level 22  
    Pewnie jest inny standard połączeń tego czteropolowego wtyku minijack w przypadku SE LWW a HTC M7 ONE. Zamienione przewody mikrofonu i masy mogłyby dać takie właśnie objawy, wciszkasz przycisk, podajesz mase tam gdzie powinna byc, to i dziala prawidlowo.
    O, są standardy OMTP i CTIA. Pewnie każdy z tych telefonów korzysta z innego.
    Renewerek11
    Level 11  
    No ok ale byłbym w pełni szczęśliwy gdubu ten HTC obsługiwał i słuchawki i micro. Nie ma takiej możliwości ?? to co taśma :P ?

Dodano po 8 [minuty]:

Tak przy okazji na obydwu telefonach w standardowych odtwarzaczach jeżeli mam jakiś mix powyżej godziny, to nie mogę słuchać od np. 30 minuty. Tapie na połowe suwaka, a odtwarzacz gra od 5minuty , na końcówkę utworu to może od 20 minuty gra. Mogę nawet nagrać to zjawisko... Na innych odtwarzaczach ten sam plik normalnie się odtwarza... np. AIMP, ale z tym sobie radze i da się żyć,

bardziej mnie interesuję sprawa z słuchawkami, bo ten lww też nienajgorzej gra i chyba zostanie moją mp3 , bo nie będę odstawiał lipy z tą taśmą.

W media jak podpiąłem Majory FX, to normalnie chodziły z htc , ale nie kupie ich za 430 zł czy za 200 zł z allegro.

Czyli nie ma rady ? przejściówka albo taśma ? jak ma grać z htc ?

Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem :)
    nemo333
    Level 29  
    Kup przejściówkę Fiio LU1 albo LU2 i będzie wszystko działać poprawnie na obu telefonach.