Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xerox WC7328 - Niedokładnie nakłada Yellow (prążki)

12 Apr 2015 15:03 840 6
 • Level 10  
  Witam

  Mam taki problem, że maszyna prążkuje kolor Yellow. Na wałku magnetycznym widać wyraźną cienką spiralę developera, powierzchnia nie jest jednolita. Na wydrukach wygląda to tak:

  Xerox WC7328 - Niedokładnie nakłada Yellow (prążki)
  czy to można wyregulować czy siadła wywoływaczka?

  Jarek
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Helpful post
  Level 17  
  Wyregulować się moim zdaniem nie da, widać, że brakuje nośnika.
  Czasem wystarczy wymiana samego nośnika, bez wymiany wywoływaczki.
 • Level 24  
  Jarecki65 wrote:
  Witam

  Mam taki problem, że maszyna prążkuje kolor Yellow. Na wałku magnetycznym widać wyraźną cienką spiralę developera, powierzchnia nie jest jednolita. Na wydrukach wygląda to tak:

  Xerox WC7328 - Niedokładnie nakłada Yellow (prążki)
  czy to można wyregulować czy siadła wywoływaczka?

  Jarek


  Cały zespół wywołujący z deweloperem do wymiany. Tam niestety siadają wałki magnetyczne. Listwy szczotki magnetycznej wycierają wałki biasu i nie wiedzieć czemu najszybciej bokami. To najwyraźniej powoduje wysysanie developera z maszyny. Żółty moduł na pierwszy ogień. Wchodzi w składową innych. Wymiana samego developera przeważnie nie wystarcza. Taka dziś Xeroxa jakość, wysysanie materiałowe daje popalić, boli :(
  Cześć :)
 • Level 21  
  Do wymiany developer i do regulacji listwa ustalająca. Wywoływaczki działają spokojnie nawet 500tyś. o ile nie są fizycznie uszkodzone. Wyjadanie nośnika w tych maszynach jest spowodowane zupełnie czym innym. Czujniki kondensacji mają sporą bezwładność i o ile ktoś wymienia toner kiedy pokazuje się 0% to tak naprawdę maszyna pracuje już jałowo i wyciąga nośnik. Zalecenie jest aby wymieniać toner w okolicach 5%, wtedy w butli i tak już nic nie ma.
  Wydrukuj pełne aple dla każdego koloru K,C,M,Y i zobacz które wywoływaczki prążkują.
  Na marginesie cyt:"Taka dziś Xeroxa jakość" - błagam od chyba 10lat tego nie produkują.Jakie dziś ?
 • Level 24  
  Damian1253 wrote:
  Do wymiany developer i do regulacji listwa ustalająca. Wywoływaczki działają spokojnie nawet 500tyś. ...Zalecenie jest aby wymieniać toner w okolicach 5%, wtedy w butli i tak już nic nie ma.

  1/ W maszynach po niecałych 100tys u Klientów wywoływaczki są do wymiany. Żadna 50K nie dojechała. Potem już nie mają jakości, klienci marudzą, moduły prążkują, drgają, gubią developer, jedzą toner. Równia pochyła. Handlowcy przy sprzedaży wciskają cuda i bajki, że jakość trzyma więc klienci żądają ciągłości standardu druku. Wciąż i wciąż, bez przerwy za każdą kopią. I co w tedy? A ceny z sufitu!
  2/ Pewnie że zalecane przy 5% wymieniać już toner, pewnie że można tylko co powiedzieć Klientowi? :) Klient przerażony płaci sufitową kasę za toner do kopiarek Xerox ;(, a my jako serwis nie mamy sumienia i litości kazać mu wymieniać wcześniej. Jak już płaci jak za platynę znikającą na szufli w piecu niech choć ma szansę go zużyć, zamortyzować. Co możemy zrobić? Dokładając do niego raptem po niecałe 10% marży. Monopol trzyma ceny sufitowo w górze, niemiłosiernie dla użytkowników drukarek WC Xerox.

  Wysysają developer nie tylko maszyny marki Xerox, ale Xerox wyjątkowo nie ma żadnej litości przy wymianie jakiegokolwiek zużytego materiału w kopiarce! Tnie, aż piszczy ;)
 • Level 21  
  1. Nie wiem ile maszyn widziałeś tego typu ale ja przynajmniej kilkadziesiąt i to co opowiadasz to jakiś kosmos. Zdarzają się pojedyncze felerne egzemplarze ale to bardzo rzadkie. 7328 to już stare urządzenie i nie graficzne tylko biuro. Jak się sprzedaje taką maszynę do grafiki i jeszcze zakładam bez fiery to się potem płacze niestety. Klient też nie jest usprawiedliwiony bo na pewno nie jest idiotą i wie że kupuje półśrodek.

  2. Chodzi o to że przy około 5% butla z tonerem jest pusta i stąd problemy. klient nic na tym nie traci. Zyskuje za to większą żywotność nośnika. Nie trzeba mu tego tłumaczyć wystarczy pokazać. Co do cen nie ma co polemizować nie są małe ale nie odstają też obecnie od cen części u innych producentów, dla urządzeń tego segmentu. Mówię o oryginałach bo oczywiście patrząc na zamienniki to jest przepaść. Jest jedno ale - pakując zamienniki do drukarek które mają robić grafikę to jak strzelać sobie po stopach. W tym momencie nie żal mi tych co płaczą.
 • Level 10  
  Czesc, dziękuję wszystkim za podpowiedzi, na razie wymieniłem developer i jest OK. W wywoływaczce było go juz bardzo mało. Pozostałe tez będą do wymiany ale jak słusznie koledzy zauważyli klient musi sie najpierw dobrze "przespać" z kosztami :))

  Jarek