Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer KEH-3930R Jak podłączyć AUX zamiast kasety

kluczykkomar 14 Apr 2015 21:00 2103 6
 • #1
  kluczykkomar
  Level 9  
  Witam. Mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać problem. Mianowicie, mam schemat od tego radyjka i próbuję dorobić wejście AUX zamiast kasety. Znalazłem podobny schemat już od Pioneera, ale ma inny rozkład pinów, więc byłbym wdzięczny za pomoc. Dodaję schemat, gdzie planuję się wpiąć przewodem, ale nie pasuje mi układ kondensatora, bo jest ujemnym wyprowadzeniem do mikroprocesora. I nie wiem, gdzie się masą wpiąć od AUX. Z góry dziękuję za pomoc .

  Pioneer KEH-3930R Jak podłączyć AUX zamiast kasety
 • #2
  piotrkol7
  Level 39  
  Czy w swoim Pioneerze masz ten układ co na schemacie? Podstawowe pytanie. A co do masy, to masa układu, np. wyprowadzenie nr 7 układu. Radziłbym też odciąć sygnał z odtwarzacza kaset, ponieważ może lekko siać.
 • #3
  kluczykkomar
  Level 9  
  Tak, to jest schemat z mojego Pioneera. Jeśli chodzi o odcięcie kasety, to wylutowałem nóżkę kondensatora od strony kasety, ale plusową, bo minus kondensatora jest od strony układu scalonego. A więc stąd moje zdziwienie, bo zazwyczaj plus jest od strony układu. Czy ma to jakieś znaczenie czy nie?

  Dodano po 6 [minuty]:

  Dodam też, że planuję podłączyć się przewodami od AUX do dodatnich wyprowadzeń kondensatorów. Na schemacie są to kondensatory C313 i C314.
 • #4
  piotrkol7
  Level 39  
  To jest jak najbardziej poprawne, na schemacie tak jest. Spowodowane to jest tym, że sygnał jest "plusowy", więc należy tak kondensator wlutować, a nie inaczej ;) Wylutuj dodatnie nóżki obu kondensatorów (C313 i C314) i do nich przylutuj kabel sygnałowy. Masa oczywiście do masy układu.
  Post-scriptum:
  Kolego... Poprawże pisownię, proszę cię bardzo.
  Po pierwsze, spację wystarczy nacisnąć tylko raz, takie odstępy są wystarczające.
  Po drugie, spacji przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy.
  Po trzecie, "kondensator" ani "pin" to nie są nazwy własne, tylko pochodzą z powszechnie stosowanej terminologii i nie powinno pisać się tych nazw wielkimi literami.
  Po czwarte, używaj sensownie interpunkcji i nie dziel zdań w połowie kropką, bo to ciężko się czyta. I stosuj przecinki, bo to też nam ułatwi pracę ;)
 • #5
  kluczykkomar
  Level 9  
  I dzięki za podpowiedź z masą, podłączę ją pod pin 7, a kanały pod piny 3 i 46. Jak to zmontuję, to napiszę, czy działa, czy nie :)
 • #6
  kluczykkomar
  Level 9  
  Podpiąłem się tak jak doradziłeś i cisza nic nie gra przełączam na TEIPE i wczytuje kasetę i wyłącza się radio . kombinowałem ze swiczami ale to nic nie daje z głośników cisza.
 • #7
  piotrkol7
  Level 39  
  A podałeś sygnał na AUX?