Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer KEH-3930R Jak podłączyć AUX zamiast kasety

kluczykkomar 14 Kwi 2015 21:00 1392 6
  • #1 14 Kwi 2015 21:00
    kluczykkomar
    Poziom 8  

Witam. Mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiązać problem. Mianowicie, mam schemat od tego radyjka i próbuję dorobić wejście AUX zamiast kasety. Znalazłem podobny schemat już od Pioneera, ale ma inny rozkład pinów, więc byłbym wdzięczny za pomoc. Dodaję schemat, gdzie planuję się wpiąć przewodem, ale nie pasuje mi układ kondensatora, bo jest ujemnym wyprowadzeniem do mikroprocesora. I nie wiem, gdzie się masą wpiąć od AUX. Z góry dziękuję za pomoc .

Pioneer KEH-3930R Jak podłączyć AUX zamiast kasety

0 6
  • #2 14 Kwi 2015 21:54
    piotrkol7
    Poziom 21  

Czy w swoim Pioneerze masz ten układ co na schemacie? Podstawowe pytanie. A co do masy, to masa układu, np. wyprowadzenie nr 7 układu. Radziłbym też odciąć sygnał z odtwarzacza kaset, ponieważ może lekko siać.

2
  • #3 15 Kwi 2015 18:55
    kluczykkomar
    Poziom 8  

Tak, to jest schemat z mojego Pioneera. Jeśli chodzi o odcięcie kasety, to wylutowałem nóżkę kondensatora od strony kasety, ale plusową, bo minus kondensatora jest od strony układu scalonego. A więc stąd moje zdziwienie, bo zazwyczaj plus jest od strony układu. Czy ma to jakieś znaczenie czy nie?

Dodano po 6 [minuty]:

Dodam też, że planuję podłączyć się przewodami od AUX do dodatnich wyprowadzeń kondensatorów. Na schemacie są to kondensatory C313 i C314.

0
  • #4 15 Kwi 2015 18:58
    piotrkol7
    Poziom 21  

To jest jak najbardziej poprawne, na schemacie tak jest. Spowodowane to jest tym, że sygnał jest "plusowy", więc należy tak kondensator wlutować, a nie inaczej ;) Wylutuj dodatnie nóżki obu kondensatorów (C313 i C314) i do nich przylutuj kabel sygnałowy. Masa oczywiście do masy układu.
    Post-scriptum:
    Kolego... Poprawże pisownię, proszę cię bardzo.
    Po pierwsze, spację wystarczy nacisnąć tylko raz, takie odstępy są wystarczające.
    Po drugie, spacji przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy.
    Po trzecie, "kondensator" ani "pin" to nie są nazwy własne, tylko pochodzą z powszechnie stosowanej terminologii i nie powinno pisać się tych nazw wielkimi literami.
    Po czwarte, używaj sensownie interpunkcji i nie dziel zdań w połowie kropką, bo to ciężko się czyta. I stosuj przecinki, bo to też nam ułatwi pracę ;)

1
  • #5 15 Kwi 2015 18:58
    kluczykkomar
    Poziom 8  

I dzięki za podpowiedź z masą, podłączę ją pod pin 7, a kanały pod piny 3 i 46. Jak to zmontuję, to napiszę, czy działa, czy nie :)

0
  • #6 18 Kwi 2015 17:13
    kluczykkomar
    Poziom 8  

Podpiąłem się tak jak doradziłeś i cisza nic nie gra przełączam na TEIPE i wczytuje kasetę i wyłącza się radio . kombinowałem ze swiczami ale to nic nie daje z głośników cisza.

0
  • #7 18 Kwi 2015 19:30
    piotrkol7
    Poziom 21  

A podałeś sygnał na AUX?

0