Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Flatron model-FB775C-EP,chassis CA-87,mruga dioda Led

Indyczes 23 Maj 2005 11:15 1293 6
  • #1 23 Maj 2005 11:15
    Indyczes
    Poziom 33  

Witam kolegów serwisantów.
    Monitor jak w temacie.Problem następujący:po włączeniu wtyczki do sieci na chwilkę startuje wysokie,słyczać pracę pionu,zaraz wyłącza się i dioda led mruga naprzemiennie czerwono-bursztynowo około 38razy(około dwa mrugnięcia na sekundę),późniejkrótka przerwa,następnie 4 mrugnięcia i zapala się na zielono i monitor startuje na chwilkę i ponownie sytuacja się powtarza. Zasilanie procka ok,na szynach SDA,SCL napięcia zbliżone do zasilającego.Z relacji klienta wynika,ze czasami udawało się włączyć i monitor pracował poprawnie.Nie wiem co oznacza sygnalizacja tej diody,podejrzewam procka,nie wiem czy dobrze myślę.Jeszcze jedno pytanie,czy ten monitor ruszy na czystej pamięci?
    Z góry dziękuję za pomoc-sprawa pilna.

• #2 23 Maj 2005 12:07
    Bogusław Gazda
    Poziom 26  

Sprawdz pojemnosc w trafopowielaczu - prawidłowa ma 3nF,w przypadku utraty wysokie wzrasta i tak sie zachowuje.Zakladam że sprawdziłes koncowki odchylania H i V,zasilanie RGB(czesty zimny lut na stabilizatorze 8V ),wysokosc napiec zasilacza.

• #3 23 Maj 2005 12:30
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    A ja bym postawił na uszkodzone trafo - owszem lepiej zmierzyć pojemność, ale można też sprawdzić Mom - czy nie ma przejścia pomiędzy anodą a nogami trafa. Jeśli Mom coś pokaże trafopowielacz do wymiany. (Wcześniej proponuję rozładować anodę).
    Pozdrawiam.

• #4 23 Maj 2005 14:59
    Indyczes
    Poziom 33  

Witam!
    Trafo WN sprawne na 99%. Podejrzewam, że coś się dzieje na szynach SDA, SCL. Może ktoś ma dostęp do serwisówki, interesuje mnie co oznacza kod błędu, który sygnalizuje dioda LED. Wysokie raczej dobre, na słuch wchodzi łagodnie, pion pracuje poprawnie. Może ktoś ma doświadczenie z tym, czy na czystej pamięci wystartuje, u mnie nie podejmuje pracy.

• #5 23 Maj 2005 21:19
    luk2
    Poziom 14  

Witam! Sprawdz płyte kineskopu!Miłem podobną usterke uszkodzony był układ lm na płycie kineskopu!

• #6 23 Maj 2005 21:49
    Jaro
    Poziom 26  

Na płytce kineskopu jest w poblizu cokołu stabilizator w obudowie TO220, popraw luty na nim. Jesli to nie zadziała to zamo zróbz generatorem OSD i pozostałymi scalakami na PK.

• #7 23 Maj 2005 22:56
    Indyczes
    Poziom 33  

Jaro napisał:
    Na płytce kineskopu jest w poblizu cokołu stabilizator w obudowie TO220, popraw luty na nim. Jesli to nie zadziała to zamo zróbz generatorem OSD i pozostałymi scalakami na PK.

Tak to był strzał w dziesiątkę,rzeczywiście stabilizator ledwo trzymał się na płytce,znalazłem jeszcze szereg innych zimnych lutów,które usunąłem.
    Dziękuję kolego Jaro,dziekuję wszystkim,którzy wypowiedzieli się na temat mojego problemu.
    Temat uwazam za zamknięty.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME