Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 206sw 1.4 biegi nie wchodzą przy wlączonym silniku

25 Kwi 2015 10:34 1893 9
  • Poziom 2  
    Witam, wczoraj podczas jazdy przestały wchodzić mi biegi. Przed awarja pedal sprzęgła działał gładko i biegi wchodziły bez problemy,może trochę skokowo, nagle z 4-ki nie moglam wrzucić 5-ki ani żadnego innego biegu. Sprzęgło jakby zgrzytalo pod stopą jak je wyciskalam.
    Udało mi się zbić na luz i na awaryjnych zjechalam na pobocze, gdzie utknelam-z malutkim dzieckiem z tyłu:(. Przy wlączonym silniku żaden bieg nie wchodzi,jeden zgrzyt przy probie wrzucenia wstecznego, przy wyłączonym wciskam sprzęgło i każdy bieg wchodzi bez problemu. Jestem na bezpłatnym macierzyńskim i nie stać mnie na kosztowna naprawę w.warsztacie, no chyba ze to jedyna opcja :/ proszę o pomoc, może postawicie fachową diagnozę? Dzięki
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    zacznij od wymiany linki sprzegła. wyglada jak by samoregulator na lince padł...
    jak wciskasz sprzegło to czujesz przeskok na pedale?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Wasylek, dziękuję za szybka odpowiedz,
    Tak czuć delikatny zeskok, ale przy samym docisnieciu pedala. W ogóle pedal sprzęgła chodzi trochę sztywniej , ale tylko trochę
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    W najlepszym wypadku to usterka układu sterowania sprzęgłem, w gorszym samego sprzęgła. Naprawa w pierwszym przypadku nie powinna przekroczyć 200-250 zł (w Polsce). Koszt można zmniejszyć montując linkę z ręcznym nastawnikiem zamiast automatycznego.
  • Poziom 18  
    to na 100% padł regulator na lince nowa linka załatwi sprawe jesli nie jest to tylko objaw zatartej prowadnicy łozyska oporowego... jesli nowa linka padnie za niedługi czas skrzynia do sciągnięcia...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    georgesgr napisał:
    wasylek112233 napisał:
    to na 100% padł regulator na lince nowa linka załatwi sprawe

Tylko, ze regulator nie pada bez powodu. Najczesciej spowodowane jest to twardoscia sprzegla z powodu zacierania sie mechanizmu.

czytasz??? wow to mi powiedziałes....
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    nie widze powiazania z tematem postu......