Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przełącznik gaz-benzyna

23 Maj 2005 17:04 4244 6
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam zainstalowany przełącznik trójpołożeniowy gaz-benzyna.
    Jak przełączone mam ustawione w pozycji I na rozruch benzyną i później automatycznie na gaz to na rozruchu pali mi się lampka czerwona i później przełącza się na
    zieloną.
    Jak mam przełączone w pozycji II tylko na gaz to zielona.
    Jak tylko na benzyna pozycja III to czerwona.

Ale dzisiaj momentami jak mam ustawione w pozycji I to palą mi się dwie lampki zarówno czerwona jak i zielona. Czy to oznacza jakieś problemy z instalacją gazową,
    czyz elektroniką?

Dziękuję za pomoc
    Pawełr
  • Poziom 20  
    Wygląda to na uszkodzenie samego przełacznika - a może po prostu pokazuje rezerwe ??
  • Poziom 12  
    Podejrzewam, że jest wszystko ok. Czerwona lampka sygnalizuje też rezerwę w butli gazu. Jeżeli więc sie pali cały czas, to znaczy że trzeba dotankować. Natomiast, przełączenie tylko na benzynę, sygnalizowane powinno być zieloną diodą, która jednak zapali się na pomarańczowo (dioda dwukolorowa). Mimo że jedziesz na benzynie, kontrolka rezerwy będzie sie świecić, jeśli jest brak paliwa. Może czasem nastąpić rozregulowanie rezerwy, i może się ona palić mimo pełnego zbiornika.... należy ją zsynchronizować na pustej butlej przed tankowaniem. Każdy nalewacz LPG powinien pomóc w tej czynności... pozdr
  • Poziom 22  
    ja u siebie ustawialem rezerwe gdy gazu bylo juz nieduzo i rezerwa zapala sie duzo wczesniej. nie moge jej ustawic.
    TZN.zrobilem tak:do pustej butli dolalem 5L gazu i ustawilem zeby w tym polozeniu zapalala sie rezerwa na centralce.OK.dolalem do pelna i lampka zapala sie juz wtedy gdy w butli mam nawet10Lgazu.
    co jest?
    Pomozcie.Dzieki
  • Poziom 30  
    Dotankuj gazu a czerwona lamka powinna ci przestac sie swiecic.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    nie o tym mowa!
    napiszcie lepiej jak tą rezerwe ustawic?
    dzieki
  • Poziom 18  
    Ja mam tak na przelaczniku:
    gaz-zielona
    benzyna-czerwona
    autamat bena-gaz ---zielona i czerwona z chwila przelaczenia czerwona robi sie zolta i pali sie nadal zielona czyli pala sie dwie
    rezerwa-czerwona ale nie ta od beny