Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SupraMatic H2 - Hormann SupraMatic H2 oraz ES2 dodanie nowego pilota ELMES

jjb2 27 Apr 2015 22:41 4122 3
    jjb2
    Level 11  
    Witam.

Szukałem tematu ale nie znalazłem podobnego problemu.

Instrukcja z Link nie działa.
    Quote:

1. Naciskasz prg aż na wyświetlaczu pokaże ci się P (krótko naciskasz prg ),
    2. P zmieni się na 0,
    3. Wciskasz prg i przytrzymujesz(ok 3 sekundy) aż zapali ci się kropeczka w prawym dolnym rogu tego zera i puszczasz,
    4. Teraz naciskasz odpowiedni przycisk pilota i przytrzymujesz go tak długo az ta kropeczka na wyświetlaczu zgaśnie zero będzie dalej migać wolno,
    5. Naciskasz 2 razy prg i puszczasz - czekasz aż zapali się zero i to zero przejdzie w poziomą kreseczkę
    6. Naciskasz pilota i powinno chodzić a nawet musi chodzić!

Co chce zrobić: dodać nowego pilota ELMES do SupraMatic H2.

Jak wygląda system:
    -nad wjazdem wisi sterownik SupraMatic H2 (SN:598092855499), przy wjeździe jest puszka z antenką w środku (biała z białym kabelkiem). Na puszeczce pisze ES2 (SN:5704292359).
    Sterownik jak i puszka (płytka), maja przyciski góra,dół i PRJ. Razem z wyświetlaczem.

Na sterowniku wyświetla się cały czas "_ . " i nie reaguje na przyciskanie.
    W puszeczce przyciski działają, najpierw jest L a potem cyfry od 1-5 i znowu L.

Moje pytanie gdzie/jak mam programować? Czy sterownik jest zablokowany kodem i dlatego nie działa przyciskanie. Znalazłem instrukcje do puszki ES2 ale nie ma tam kodowania pilotów. Więc co mam zrobić i jak działać?
    jjb2
    Level 11  
    Witam.

Dzisiaj przytrzymałem przez 5s przycisk PRJ i na wyświetlaczy pojawiła się literka L a potem chyba 2.What now?
    jjb2
    Level 11  
    Prywatna. Zastanawiam się czy przypadkiem firma montująca nie zablokowała takiej możliwości.
    Jak mogę sprawdzić to? I pytanie, czy jak udało mi się poruszać po menu z PRJ to L i numerków to czy przypadkiem nie oznacza, że nie ma blokady?