Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon PIXMA MG5550 - Nie włącza się, zablokowana karetka

Maszin84 15 Maj 2015 00:44 3270 0
    Maszin84
    Poziom 9  
    Witam.

Potrzebuję pomocy z nieszczęsną drukarką Canon PIXMA MG5550. Kupiłem go ciut ponad miesiąc temu, niedawno odebrałem go z pierwszej naprawy gwarancyjnej.

Od samego początku po włożeniu załączonych, oryginalnych tuszy wykazywała powszechnie znany i lubiany błąd B200. Trochę kombinacji i błąd zniknął, jednak drukarka nie używała w ogóle tuszu czarnego do dokumentów. Ważne jest to, że poziom tego tuszu spadał razem z innymi. Nie pomogły zabiegi czyszczące, wyjmowanie i wkładanie tuszy. Poszła więc do reklamacji, po kilku dniach wróciła i drukowała już bez problemu, jednak poziomy obydwu tuszy czarnych były pełne. Po kilkunastu wydrukach drukarka po prostu przestała drukować w trakcie wydruku, zaczęły mrugać tusze M i C. Wyskoczył ponownie błąd B200, założyłem że to z powodu pustych tuszy.

Kupiłem więc zamienniki CMYKK i wymieniłem wszystkie tusze. Błąd B200 nie zniknął, więc zacząłem ponownie korzystać z wszelkich instrukcji dostępnych w sieci. Spróbowałem również resetowania błędów (wciśnięcie stop na 2 sekundy, przytrzymanie ON, po czy trzymając ON wciśnięcie 5 razy stop). Po jakimś czasie i różnych zabiegach błąd zniknął, ale przy próbie wydruku pojawił się ponownie.

W jednym poście przeczytałem, że po zniknięciu B200 należy po prostu spróbować zrobić kopię jakiegoś dokumentu i błąd się więcej nie pojawia. Tak też zrobiłem kiedy B200 zniknął po raz kolejny. Drukarka przez dłuższą chwilę myślała po skanowaniu, po czym po prostu zgasła.

Nie udało się jej włączyć od dwóch dni, zmieniałem przewód zasilający, dawałem odpocząć przez jeden dzień, wciskałem wszystkie kombinacje przycisków. Jednym słowem trup.

Chciałbym oddać ją do reklamacji, ale karetka zatrzymała się z prawej strony i wydaje się zablokowana. Niestety tkwią w niej tusze zamienniki, a do reklamacji chciałem oddać drukarkę z oryginalnymi pustymi tuszami.

Czy jest jakiś mało inwazyjny sposób, który nie pozbawi mnie gwarancji, na to żeby odblokować karetkę?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel