Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon PowerShot SX100 IS - Nie włącza się.

tomeczeklkr 17 May 2015 17:03 2430 9
Tespol
    tomeczeklkr
    Level 13  
    Witam, posiadam aparat PowerShot SX100 IS i mam z nim problem taki, że się nie chce włączyć, zero odzewu, z zewnątrz wygląda jak nowy. Pomóżcie co z nim zrobić, czy się opłaca zanosić do serwisu czy juz lepiej jakoś sprzedać na części i kupić nowy. Z góry dzięki :)
  • Tespol
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
  • Tespol
    tomeczeklkr
    Level 13  
    Obwód między plusem a minusem raczej dobry bo prąd przepływa więc to chyba coś innego. A co z tym czujnikiem zamknięcia klapki, można jakoś samemu sprawdzić czy działa? Uruchomił się ale zaraz wyłączył i wygląda tak jakby obiektyw robił zwarcie tzn wysuwa się i zaraz się wyłącza ale juz obiektyw się nie chowa, po zmianie pozycji aparatu wyłącza się i trzeba go włączyć od nowa, w ustawienia mogę wejść na chwilkę i znów się wyłącza i tak w kółko.
  • Helpful post
    Preskaler
    Level 39  
    Możliwe, że drobina piasku dostała się do obiektywu i blokuje mechanizm.
  • Helpful post
    Tasslehoff87
    Level 11  
    Podczas podglądu zdjęć wszystko śmiga?
    Jeżeli tak, to jak wyżej, jeśli obiektyw ma problem z wysuwem to automatycznie aparat się wyłączy za chwilę. To już wymaga kompletnego rozebrania, robota dla zaawansowanych.
    tomeczeklkr
    Level 13  
    Podczas poglądu zdjęć jak się przechyli lekko to od razu się wyłącza a w chwili obecnej obiektyw jest wysunięty(nie schował się), lekko się rusza a chyba nie powinien. Opłaca się go naprawiać czy lepiej sprzedać na części?
  • Helpful post
    Mer_86
    Level 16  
    Tasslehoff87 wrote:
    To już wymaga kompletnego rozebrania, robota dla zaawansowanych.

Kolego, jak nie robiłeś tego wcześniej i nie masz dostępu do części, to szkoda czasu, nawet jeśli jesteś wytrawnym majsterkowiczem;) Próbowałem kiedyś ratować SX100 IS, potem jeszcze SX120 IS i za nic nie mogłem tego sprzętu z powrotem uruchomić, zawsze wyrzucało błąd obiektywu.

Jeśli się podejmiesz naprawy, to będę Ci oczywiście kibicował i życzył powodzenia.

Pozdrawiam.
    Tasslehoff87
    Level 11  
    Mer_86 wrote:
    Tasslehoff87 wrote:
    To już wymaga kompletnego rozebrania, robota dla zaawansowanych.

Kolego, jak nie robiłeś tego wcześniej i nie masz dostępu do części, to szkoda czasu, nawet jeśli jesteś wytrawnym majsterkowiczem;) Próbowałem kiedyś ratować SX100 IS, potem jeszcze SX120 IS i za nic nie mogłem tego sprzętu z powrotem uruchomić, zawsze wyrzucało błąd obiektywu.

Jeśli się podejmiesz naprawy, to będę Ci oczywiście kibicował i życzył powodzenia.

Pozdrawiam.

Akurat mogę się pochwalić sukcesem kilku krotnym w naprawach obiektywu. Także wiem co mówię. Oczywiście wszystko zależy od usterki, czego dotyczy, bo są przeróżne.

@tomeczeklkr

Opłacalność już zależy od przywiązania do sprzętu - wartości mentalnej. Na allegro widzę w cenie ok 150zł obiektyw, montują bez dodatkowego kosztu, tylko trzeba pokryć przesyłkę w obie strony. Więc musisz sobie przekalkulować czy warto.
    Mer_86
    Level 16  
    Tasslehoff87 wrote:
    Akurat mogę się pochwalić sukcesem kilku krotnym w naprawach obiektywu

No to zazdroszczę wiedzy i umiejętności, mnie akurat przerósł ten sprzęt:)
    tomeczeklkr
    Level 13  
    Nieaktualne juz, dzieki za pomoc :)