Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG CLX-3305FW - Nie drukuje wszystkiego - pas trasnsmisyjny?

18 Maj 2015 08:07 1440 12
  • Poziom 9  
    Witajcie mam mały problem z drukarką SAMSUNG CLX-3305FW. Problem polega on na tym, że drukuje tylko część treści którą powinien - co pokazuje poniżej na dołączonym zdjęciu, rozebrałem drukarkę i podejrzewam problem stoi po stronie uszkodzonego pasa transmisyjnego. Dochodzę do takiego wniosku, ponieważ gdy obrócę ręcznie chociaż trochę folię od pasa transmisyjnego to już drukuje inną część a tą co pokazuje na zdjęciu poniżej nie.
    Podpowiedzcie mi czy moja diagnoza jest dobra, zaznaczę że w mdz. czasie wyczyściłem całą drukarkę od środka oraz wymieniłem tonery.
    Pozdrawiam. SAMSUNG CLX-3305FW - Nie drukuje wszystkiego - pas trasnsmisyjny?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Nie ma zacięcia wydruku, normalnie wydruk przechodzi i taki jak na zdjęciu wydruk uzyskuję ( w sensie nie pełny) na pasie transmisyjnym nic nie ma odbite niestety..
  • Poziom 24  
    jaki wydruk się uzyskuje drukując kolorowe zdjęcie na całej stronie?
  • Poziom 9  
    Jak widać, niestety to samo
  • Poziom 24  
    Przypuszczam, że trzeba wyczyścić szybkę lasera.
  • Poziom 9  
    Szybkę lasera wyczyściłem w pierwszej kolejności :) Będę się upierał że to uszkodzony jest pas transmisyjny.. bo jak wspominałem ręcznie lekko go przekręce to już będzie drukował inną część, a tą co wcześniej wydrukował już nie drukuje
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Bęben światłoczuły przeczyściłem ścierką z mikrofibry. Ogólnie w pracy podjąłem się naprawy tej drukarki nie wiedząc od czego zaczął się w niej problem czy były jakieś przesłanki i "nieplanowanym" uszkodzeniu itd.. Mój współpracownik po prostu powiedział mi że "przestała działać - ale skanować na komputer można ( :XX )

Porobiłęm kilka zacięć, ale nim zrobiłem zacięcia puściłem wydruk 9 stron i każda strona została wydrukowana dokładnie w tym samym momencie ( co widać na zdjęciu )
    Następnie podczas wydruku tego samego pliku 9 stron, zaciąłem papier.
    Co zauważyłem?
    Na Pasie transmisyjnym no jest tylko część wydruku narzucona co widać na zdjęciu poniżej, a na bębnie światło czułym widać tylko niebieskie "ramki z exela"
    Aby się upewnić jeszcze raz wykonałem wydruk tym razem raport konfiguracji drukarki:
    Tuż przed tym wydrukiem zrobiłem również zacięcie ( na drukowaniu raportu ) i na bębnie światłoczułym niestety nic nie ma co ma drukować analogicznie na pasie transmisyjnym.
  • Poziom 24  
    Proszę o wydrukowanie całej czarnej kartki
  • Poziom 9  
    Chyba teraz się upewniłem że uszkodzony jest bęben światłoczuły.. dokładnie od środka paska do środka paska jest 190mm.

poniżej podaję fotki z wydruku całej strony na czarno.
    SAMSUNG CLX-3305FW - Nie drukuje wszystkiego - pas trasnsmisyjny? SAMSUNG CLX-3305FW - Nie drukuje wszystkiego - pas trasnsmisyjny?
  • Poziom 24  
    Masz rację, że to bęben.
    Proponuję przeczyścić wałek bębna alkoholem i zobaczyć czy coś pomoże. Alkohol ma odparować i dopiero montujemy bęben w drukarce.
  • Poziom 9  
    Niestety po przemyciu ani troszkę lepiej.. zero poprawy