Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3175FN - nie drukuje w kolorze, czarny tylko pas

20 Lip 2012 10:25 3619 8
  • Poziom 13  
    Witam.

Wpadła w moje ręce wspomniana drukarka. Na wstępie dodam, że nie znam jej przeszłości, nie mam info o tonerach, czy regenerowane czy ori.

Drukarka wyświetlała błąd "system error, cycle power". Po sugesti kolegi z innego tematu rozebrałem drukarkę elegancko z serwisówką. Dostając się do czujników w piecu okazało się, że znajdują się w nim zacięte 3 kartki (nieźle podpieczone ). Rozkręciłem piec, delikatnie usunąłem karteczki. Przy składaniu drukarki okazało się, że złamana jest roleczka z tyłu fusera, dociska ona jakieś metalowe łopatki.
    Brakuje jednego plastiku który naciska oraz brak tego sprzęgiełka które łączy tą rolkę z napędem.

Mimo to drukarka drukuje, papier się przewija ale wydruk wygląda tak.

Z jednej strony wydruk, z drugiej kopia.

Dodam, że staram się drukować w kolorze. wydruk i skan wyglądają tak samo, tylko pasy czarnego. Według oprogramowania tonery jeszcze są, próbowałem je mieszać, ale bez efektu. Proszek na wałkach jest. Zdziwiło mnie, żę konektor tonera z przednią ścianką jest zaślepiony odwróconą płytką pcb, jednak spora część tonerów wyszukanych na google też tak ma. Być może tonery są regenerowane.

Będę wdzięczny za każdą sugestię co możę być nie tak z tą drukarką.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Moim zdaniem sprawdź najpierw laser, a następnie moduł bębna. Skoro nie drukuje kolorów i całości strony to idzie raczej od tego. Piec przecież tylko wgrzewa toner w kartkę, więc raczej nie jest temu winny...
  • Poziom 13  
    Laser czysty jak łza. Szukam tego modułu :)
  • Pomocny post

Poziom 34  
    Sprawdź przesłonę lasera. Bęben po włożeniu i zamknięciu pokrywy odsłania laser.
  • Poziom 13  
    Dzięki za pomoc koledzy, leeart prosto w punkt, uszkodzona jedna ze stron przesłony. Teraz drukuje całość, są kolory. Jest niestety bardzo słaba jakość oraz pas.

Laser jest czysty, próbowałem czyścić ale nic nie zostaje na pałeczkach z watą. Pomijając na razie problem z jakością, co może powodować ten pas ? Nadal coś nie tak z laserem ?[/img]

• Poziom 34  
    Sprawdź czy między bębnem a listwą nie ma jakiegoś kawałka papieru.
  • Poziom 11  
    Witam mam podobny problem z drukarka CLX-3175 i mam pytanie gdzie w tej drukarce umieszczony jest laser i przesłona lasera?? Pozdrawiam
  • Spec od drukarek
    Laser jest od spodu drukarki. Przesłona jest widoczna po wyjęciu tonerów i bębna.
  • Poziom 11  
    Dzięki o to mi chodziło :)