Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Activa2 w Cinquecento + centralny zamek

26 Maj 2005 14:38 2589 5
  • Poziom 10  
    Witam
    Zamontowałem sobie centralny zamek w moim CC.Chciałem podłączyć go pod alarm.Męczyłem sie chyba pół dnia żeby go znaleść.Na stronie producenta alarmu ACTIVA2 piszą że istnieje możliwość podłączenia centralnego zamku.Niestety w module alarmu nie ma miejsca na podłączenie dwóch kabli od c.z. Centralka posiada takie wyjścia:
    1-plus 12v
    2-kierunek lewy
    3-kierunek prawy
    4-wyjście 1 (to chyba to drzwi)
    5-wyjście 2 (pewnie do drugich)
    6-syrena
    7-stacyjka
    8-led
    9- -12V
    10- masa
    no i antenka
    Z boku ma też jakieś 4 malutkie przełączniki.

Wie ktoś może czy da sie do tego alarmu podpiąć centralny

Z GÓRY DZIĘKI ZA WSZELKIE WSKAZÓWKI I SCHEMATY
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Witam. Można. 1.czarny-masa.2.brązowy-pojawijąca się masa do zasilania czujników(ultradżwiękowy,mikrofalowy,,udarowy)i do sterowania C.Z. za posrednictwem interfejsu np.tej samej firmy lub innych sterowników dostępnych na rynku np. ST-1. 3.zielony- +LED. 4.Biały-wejście wyzwalające z czujników wymienionych w pozycji (2).5.-biało-czarny-wyłączniki drzwi,6.pomarańczowy-stacyjka(+12V),7. niebieski-syrenka + przez bezpiecznik 5A,8 i 9 .żółte-kierunkowskazy,10.czerwony-+12V przez bezpiecznik 15A. Podałem Ci kolory wiązki.Na centrali są opisane piny.Podane przez Ciebie nr. są niezgodne z dokumentacją dot. tego alarmu. POZDRAWIAM.

[size=9][color=#999999]Dodano po 17 [minuty]:[/color][/size]

Przełączniki o których wspominasz-służą do ustawienia opcji alarmu. Przełączniki: 1.ponowne uzbrojenie alarmu,2.sygnalizacja akustyczna przy wł.i wył. alarmu.3. funkcja-spadku napięcia. 4.pozycja OFF.-normalna praca alarmu,pozycja ON.-wpisywanie pilotów do pamięci.
  • Poziom 10  
    Dziękuje za wyjaśnienia.
    Tylko nie wiem o jaki interfejs ST-1 chodzi.Jeśli można prosić o jakiś link.
    Centrala od zamka centralnego nie wystarczy?
    Jest to centralny zamek firmy TESOR
    Posiada następujące wyjścia:
    1-czerwony +12v
    2-czarny masa
    3-niebieski
    4-zielony
    5-biały(1)
    6-bialy(2) otwieranie
    7-brązowy(1)
    8-brązowy(2) zamykanie

DZIĘKUJE I POZDRAWIAM

Czy chodzi o coś takiego ?? http://www.led.com.pl/elektronika/product_info.php?cPath=3&products_id=202
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Centrala od zamka centralnego nie wystarczy.Zastosuj ten uniwersalny sterownik ST1000.
  • Poziom 10  
    Zakupiłem sterownik st1000,podłączyłem wszystkie kable od siłowników oraz ten brązowy kebel z alarmu.Niestety zamek centralny nie reaguje na alarm.centralny działa wyłącznie manualnie.
    Co jest nie tak ???
    Czy może mieć na to wpływ że sterownik od centralnego podpięty jest pod plus od radia a alarm pod inny?chyba nie bo w samochodzie mam jeden prąd.

DZIĘKI ZA WSZELKĄ POMOC
  • Poziom 11  
    Witam, z tego co wiem to nie jesteś jedynym uzytkownikiem z tym problemem, kiedyś miałem podobny przypadek. Wymiana sterownika pomogła